more_horiz
PR24 Portal
Section05

statki

Kosztowne ograniczenia żeglugowe. Setki tysięcy dolarów za ominięcie kolejki do Kanału Panamskiego

Ponad 700 tys. dolarów płacą statki na aukcjach, organizowanych przez administrację Kanału Panamskiego, aby nie czekać w długiej kolejce na tranzyt i uniknąć opóźnień w dostarczeniu towaru. Służby zarządzające Kanałem Panamskim wprowadziły ograniczenia żeglugowe w związku z długotrwałą suszą, na skutek której poziom wody w Kanale jest wyjątkowo niski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT transport statki Panama susza infrastruktura

Iran wyśle okręty wojenne na Antarktydę. "Ten region będzie kluczowy na arenie międzynarodowej"

Irańskie media poinformowały, że ich kraj wyśle swoje okręty wojenne na Antarktydę w "najbliższej przyszłości". "Teheran próbuje pokazać, że jest w stanie rozwinąć potęgę morską z dala od domu, ale ma niewielką marynarkę wojenną" - skomentował izraelski dziennik "Jerusalem Post".
Zobacz więcej na temat:  wojsko marynarka wojenna statki Antarktyda Iran ŚWIAT Bliski Wschód

Port Gdańsk rozbudowuje infrastrukturę. Priorytetem zboże i surowce energetyczne

Operatorzy w gdańskim porcie w ciągu najbliższych dwóch lat planują zwiększyć zdolności przeładunkowe zbóż do blisko 3 mln ton. W związku z tym port przygotowuje dodatkowe miejsca i parkingi postojowe dla samochodów ciężarowych - poinformował Port Gdańsk. W 2022 roku przez portowe nabrzeża przeszło ponad 1,9 mln ton zbóż.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura Gdańsk statki zboże eksport

Przemysł stoczniowy w Polsce. Wiceminister Gróbarczyk: sytuacja jest stabilna z tendencją na dobrą

- Sytuacja w przemyśle stoczniowym jest stabilna z tendencją na dobrą - powiedział podczas posiedzenia sejmowej komisji gospodarki morskiej wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Dodał, że wszystkie stocznie "mają pełen pakiet zamówień w zakresie remontów i budów".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Marek Gróbarczyk ministerstwo infrastruktury Stocznia Gdańska Stocznia Szczecińska statki POLSKA inwestycje infrastruktura