X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
statystyka

Jeszcze się nie spisałeś? Możesz zapłacić karę

Narodowy Spis Powszechny kończy się za 10 dni, a pomimo akcji promocyjnych wciąż wielu obywateli się nie spisało. Duża część zapowiada wręcz, że się nie spisze. Jak przypomina w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik prasowy Prezesa GUS Karolina Banaszek, zgodnie z sankcją zapisaną w ustawie o statystyce publicznej, odmowa udziału w spisie zagrożona jest karą grzywny.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka gus Narodowy Spis Powszechny społeczeństwo statystyka

Pierwszeństwo pieszych – czy to działa?

Od 1 czerwca w Polsce obowiązują nowe regulacje obejmujące m.in. pieszych uczestników ruchu drogowego. Ci uzyskali pierwszeństwo w niemal każdej sytuacji. Czy rzeczywiście poprawi to bezpieczeństwo na naszych ulicach?
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo policja bezpieczeństwo na drodze Polskie Radio Kierowców Radio kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy prawo społeczeństwo Polskie Radio piesi statystyka śmierć

Prof. Raczkowski: niska inflacja przez parę lat na całym świecie się skończyła

- Niska inflacja przez parę lat na całym świecie się skończyła. To wynika z jednej głównej przyczyny - dodruku pieniądza przez banki centralne na całym świecie, żeby ratować gospodarkę w czasie pandemii - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Konrad Raczkowski, dyrektor Instytutu Ekonomicznego SAN w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 GOSPODARKA gospodarka polska ekonomia inflacja statystyka pieniądze

Wsparcie dla ofiar katastrof drogowych. Jak walczyć z powypadkową traumą?

Udział w wypadku to trauma zarówno dla ofiar, jak i ich rodzin. Potrzebna jest wtedy wielospecjalistyczna pomoc: psychologiczna, finansowa, jak i prawna. W jaki sposób radzić sobie z własną głową? 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze wypadek śmierć statystyka regiony policja policja polska służby i bezpieczeństwo psychologia rodzina społeczeństwo psychiatria prawo

Jazda na dwóch kółkach - czy jest bezpieczniej?

Dla jednych zew wolności i szansa na przygodę, dla drugich zagrożenie, które może nagle i niespodziewanie wyłonić się zza samochodu. Czy taki obraz motocykli i motocyklistów wciąż jest aktualny? Co zmieniło się w zachowaniu i postrzeganiu dwukołowców na naszych drogach?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio samochody samochód kierowca kierowcy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi prawo policja policja polska statystyka wypadek społeczeństwo piesi

Poprawa bezpieczeństwa, czy generator korków? Polskie miasta zwężają ulice!

Węższe jezdnie, szersze chodniki i drogi dla rowerów oraz zieleń. W wielu polskich miastach właśnie tak zaczynają wyglądać ulice zarówno w centrum, jak i na peryferiach. Jednym z przykładów jest ulica Sokratesa na warszawskich Bielanach – według założeń ma to zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Czy pomysł rzeczywiście działa? Może generuje tylko coraz większe korki?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze wypadek śmierć statystyka regiony policja policja polska służby i bezpieczeństwo

Piesi z pierwszeństwem na przejściach - czy jest bezpieczniej? [STATYSTYKI]

Nowe przepisy o pierwszeństwie pieszych na przejściach wciąż wzbudzają spore emocje - wielu kierowców się z nimi nie zgadza. Policyjne statystyki nie kłamią: od kiedy zaczęły obowiązywać, liczba wypadków z udziałem pieszych znacząco spadła.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio samochody samochód kierowca kierowcy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi piesi prawo policja policja polska śmierć statystyka

Najniebezpieczniejsze drogi w Polsce

Liczba wypadków drogowych w 2020 roku zmalała w porównaniu do 2019. Nie jest to jednak powód do dumy i okazja do świętowania sukcesu – przyczyną nie jest tu bowiem większy poziom bezpieczeństwa i rozsądku wśród kierowców, a sytuacja pandemiczna, która niejako wymusiła na nas ograniczenie mobilności i podróży. Które z polskich tras są statystycznie najniebezpieczniejsze?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze wypadek śmierć statystyka regiony policja policja polska służby i bezpieczeństwo

GUS: rośnie sprzedaż, deweloperzy budują coraz więcej mieszkań, poprawiają się nastroje konsumenckie

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w czerwcu 2021 r. wzrosła 8,6 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 3,5 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Znacząco zwiększyła się również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto w czerwcu. Natomiast w lipcu GUS odnotował poprawę zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Główny Urząd Statystyczny sprzedaż detaliczna budownictwo mieszkania nastrój statystyka