more_horiz
PR24 Portal
Section05

Stefan Kisielewski

MagDuś Duo. Aranżacje na saksofon i fortepian w "Miejscówce z Dwójką"

- Jako zespół próbujemy poszukiwać czegoś oryginalnego, czegoś unikalnego, czym będziemy się wyróżniać na rynku muzycznym. Stąd właśnie w naszym repertuarze tak dużo transkrypcji - mówił w "Poranku Dwójki" Bartłomiej Duś z MagDuś Duo. Saksofonista wraz ze swą żoną, pianistką Magdaleną Duś, będą gospodarzami najbliższej "Miejcówki z Dwójką" (19.02).
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką fortepian Stefan Kisielewski Paweł Siwek koncert Dwójka MUZYKA

Stefan Kisielewski. Indywidualista i prowokator

- Ważną decyzją Stefana Kisielewskiego było wejście do Sejmu jako poseł. Po tym jak Gomułka zaczął odchodzić od założeń Października '56, Jerzy Giedroyc zadał pytanie o to, jak powinien zachować się on i inni członkowie koła "Znak". A Kisielewski przecież podkreślał, że to Gieroyc go stworzył jako pisarza, choć przyznawał, że często się różnią w poglądach - mówił na antenie Dwójki prof. Rafał Habielski.
Zobacz więcej na temat:  Stefan Kisielewski Rafał Habielski Andrzej Mietkowski Dwójka

"Pojedynki stulecia" - nowy program literacki TVP Kultura

W roku stulecia odzyskania niepodległości warto porównać poglądy i pomysły na Polskę najwybitniejszych rodzimych twórców. Nowy program TVP Kultura - "Pojedynki stulecia" - przybliży i skonfrontuje życiowe i artystyczne postawy słynnych przedstawicieli polskiej literatury.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TVP Kultura Stefan Żeromski Henryk Sienkiewicz Tadeusz Dołęga-Mostowicz Witold Gombrowicz Marek Hłasko Leopold Tyrmand Jacek Kaczmarski Agnieszka Osiecka Ryszard Kapuściński Stefan Kisielewski POLSKA