more_horiz
PR24 Portal
Section05
stopy procentowe

DAVOS 2022 Inflacja na podwyższonym poziomie. Były minister finansów: szczyt przypadnie latem

Paweł Szałamacha ocenia, że najwyższy poziom inflacji jeszcze przed nami, a jej szczyt może przypaść w sierpniu. Były minister finansów mówił podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, że w najbliższych miesiącach tempo wzrostu cen będzie determinowane przez ceny paliw oraz żywności.
Zobacz więcej na temat:  davos 2022 GOSPODARKA ŚWIAT inflacja stopy procentowe Paweł Szałamacha

Eksperci: musimy przekonywać, że nasza gospodarka jest stabilna i bezpieczna

Przekonywanie zagranicznych inwestorów do Polski to jedno z kluczowych zadań naszej dyplomacji gospodarczej. Wojna na Ukrainie postrzeganiu nas jako gospodarki stabilnej nie sprzyja. Ważne jest zatem pokazanie spójności działań rządu i Banku Centralnego do czego doskonałym miejscem jest Davos - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW oraz prof. Konrad Raczkowski z Centrum Gospodarki Światowej UKSW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie inwestycje zagraniczne inflacja stopy procentowe

Eksperci: doskonałe wyniki z gospodarki cieszą, ale przed nami recesja

Wzrost PKB o 8,5 proc. w I kwartale tego roku to doskonała wiadomość. Z pewnością przyczynia się do tego głównie produkcja, choć szczegóły poznamy za 2 tygodnie.  W kolejnych kwartałach jednak zobaczymy spadki, a może też już przewidywać recesję - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Marian Szołucha  z Instytutu Prawa Gospodarczego i Marek Zuber z Akademii WSB.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja kredyt hipoteczny tarcza antyinflacyjna stopy procentowe NBP Rada Polityki Pieniężnej

Rusza program "Mieszkanie bez wkładu własnego". Buda: gwarancja może objąć do 20 proc. wartości nieruchomości

- Program "Mieszkanie bez wkładu własnego", który ruszy 26 maja to oferta dla tych, którzy chcą zakupić pierwsze mieszkanie, a w niektórych przypadkach i drugie - zapowiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. BGK ma gwarantować wkład własny do 20 proc. wartości nieruchomości, a maksymalna kwota gwarancji to 100 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkanie mieszkanie dla młodych Mieszkanie Plus kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt BGK nieruchomości NBP stopy procentowe stopy rynkowe społeczeństwo

"Nie ma konieczności interwencji ustawodawczej". Piotr Müller o oprocentowaniu lokat

Rzecznik rządu Piotr Müller stwierdził w sobotę w Ustce (Pomorskie), że "nie ma konieczności interwencji ustawodawczej w kwestii podnoszenia wysokości oprocentowania lokat". Dodał, że duże banki, również te, na które wpływ ma Skarb Państwa zaproponowały dużo lepsze oferty, niż wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  banki stopy procentowe Ministerstwo Finansów inflacja lokata terminowa kredyt Rada Polityki Pieniężnej tarcza antyinflacyjna POLSKA Piotr Müller społeczeństwo

Banki pod pręgierzem krytyki. Prezes UOKiK: różnica między kosztami a zyskami z kredytów jest ogromna

- Nie powinna więc dziwić krytyka, z którą dziś spotykają się banki - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu" prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Jak tłumaczył, zauważalny jest duży "rozjazd" między kosztami pozyskania przez banki kapitału, czyli depozytami a zyskami pochodzącymi z kredytów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kredyt hipoteczny kredyt stopy procentowe GOSPODARKA bank społeczeństwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem