more_horiz
PR24 Portal
Section05

strajk kobiet

Marta L. oskarżona. Liderce "Strajku Kobiet" grozi kara więzienia

Prokuratura okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko znanej aktywistce i liderce "Strajku Kobiet" Marcie L. Kobiecie postawiono dwa zarzuty. Odpowie za pomówienie i znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego, których nazwała m.in. "mordercami w polskich mundurach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet sąd sądownictwo straż graniczna regiony Warszawa Marta Lempart

Nowy Program PO przysporzył jej sojuszników? Wśród nich Marta Lempart ze Strajku Kobiet

Donald Tusk zapowiedział niedawno proaborcyjną "kampanię" w Polsce. Podkreślił również, że będzie domagał się większych praw dla par homoseksualnych a także debaty o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Deklaracje te spotkały się z uznaniem propagatorki przerywania ciąż - Marty Lempart, która określiła środowiska lidera PO jako swoich "sojuszników".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk PO Marta Lempart strajk kobiet polityka społeczeństwo

Blokada zmiany nazwy ronda Dmowskiego na praw kobiet. Poseł PiS o szczegółach ustawy

Ustawa daje wojewodzie możliwość, aby swym nadzorczym rozporządzeniem zablokował zmiany nazwy np. ulicy czy ronda. Działanie wojewody może zostać zaskarżone do sądu administracyjnego i tam tak naprawdę rozstrzygnie się, czy rację ma wojewoda, czy samorząd - wyjaśniał w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki, przedstawiciel wnioskodawców ustawy chroniącej najważniejszych patronów ulic i innych obiektów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka Warszawa ustawa strajk kobiet Paweł Lisiecki Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24

Ministerstwo Zdrowia: życie i zdrowie matki są najważniejsze

Ministerstwo Zdrowia, nawiązując do śmierci 30-letniej ciężarnej pacjentki w szpitalu w Pszczynie, podkreśla, że w myśl obowiązujących przepisów w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia kobiety zakończenie ciąży jest zgodne z prawem. Resort informuje także, że minister Adam Niedzielski poprosił prezesa NFZ o monitorowanie w całym kraju przypadków, kiedy życie i zdrowie ciężarnych mogą być zagrożone.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja Ministerstwo Zdrowia strajk kobiet lekarz śmierć dziecko społeczeństwo ciąża Adam Niedzielski NFZ

Mija rok od wyroku TK ws. aborcji. Frekwencja Strajku Kobiet w Warszawie nie dopisała

Po godz. 18.00 w Warszawie rozpoczął się rocznicowy protest w rok po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Manifestanci zebrali się na rondzie Dmowskiego. Protest odbywa się pod hasłem "Bronimy życia". Występują utrudnienia dla ruchu. Aleje Jerozolimskie i Marszałkowska są zamknięte dla ruchu. Frekwencja jest wyjątkowo niska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa społeczeństwo strajk kobiet strajki aborcja protest Trybunał Konstytucyjny

Profanacja kościoła i atak na policjanta. Akty oskarżenia przeciwko Klementynie S.

Do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście prokuratura skierowała dwa akty oskarżenia przeciwko Klementynie S. Pisarka i aktywistka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet odpowie za namalowanie czerwonego pioruna na zabytkowym kościele, oblanie policjanta farbą i wtargnięcie na teren Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet atak policja polska sąd sądownictwo prokuratura akt oskarżenia POLSKA

Czarnek: chcemy procesu wychowawczego uczącego mądrości

- Chcemy procesu wychowawczego, który będzie uczył mądrości, roztropności, umiarkowania i wielu innych cnót, w tym cnót niewieścich - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Odnosił się także do ostatnich debat sejmowych dotyczących MEiN. 
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek rodzina szkoła nauczyciel POLSKA edukacja polityka dzieci społeczeństwo strajk kobiet

"W Polsce nie ma nastrojów rewolucyjnych". Prof. Mieczysław Ryba o Strajku Kobiet

- Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP, teraz Strajk Kobiet - wszystkie miały swoje 5 minut tylko. Później już to wszystko przygasało. Nie ma nastrojów rewolucyjnych w Polsce w tej skali, której oni by oczekiwali. A politycy kalkulują proporcje sił. Jeśli jest ktoś niepotrzebny, nic nie dodaje, a nie daj Boże jeszcze obciąża, to takiego kogoś się po prostu najnormalniej w świecie odstawia na bok - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL-u.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba POLSKA polityka strajk kobiet Marta Lempart opozycja