more_horiz
PR24 Portal
Section05
strategia

"System Obronny Dalekiej Północy". Nie ma zgody na ekspansję Rosji w regionie Arktyki

Kraje Zachodu nie pozwolą na rozszerzanie się rosyjskiej ekspansji na Oceanie Arktycznym. Dowód w tej kwestii stanowi najnowsza strategia Wielkiej Brytanii względem wspomnianego regionu. Ponadto, jak zauważył Maksymilian Dura z portalu defence24.pl, sankcje na technologie wydobywcze nałożone na Rosję za nielegalną i niesprowokowaną inwazję na Ukrainę mogą pomóc w niewypowiedzianej wojnie na północy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Arktyka strategia bezpieczeństwa strategia oceany NATO bezpieczeństwo środowisko klimat zmiany klimatyczne globalne ocieplenie

Fuzja Orlenu z Lotosem. Obajtek: najpóźniej w lipcu powinna być już zarejestrowana połączona spółka

- Wojna pokazała, że transformacja energetyczna musi przebiegać szybciej - uważa Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Dodał, że bez fuzji z Lotosem dzisiaj Orlen nie myślałby o wspólnych przedsięwzięciach w petrochemii, o badaniach i rozwoju w znacznie większej skali niż dotychczas.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen lotos Daniel Obajtek ceny paliw ropa naftowa strategia POLSKA

Orlen weryfikuje swoją strategię. "Ropa naftowa nie będzie importowana z Rosji"

- W pierwszej kolejności łatwiejsze będzie zastąpienie węglowodorów rosyjskich innymi, ale musimy myśleć dalej. Chodzi o zupełnie inne moce energetyczne - mówił dyrektor Biura Strategii i Projektów Strategicznych PKN Orlen Karol Wolff. Podkreślił, że inflacja i koszty surowców "zmieniają układ możliwości i sił koncernu".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen ropa naftowa import energetyka energia odnawialna strategia

Wodór zostanie "zdefiniowany" i usankcjonowany technicznie. Szykują się zmiany w Prawie energetycznym

Powołanie operatora sieci wodorowych oraz wprowadzenie definicji wodoru i przepisów technicznych zawierają założenia do projektu nowelizacji Prawa energetycznego. Jak wynika z wpisu w Wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, rząd planuje przyjąć w III kwartale 2022 projekt, przygotowany przez pełnomocnika rządu ds. OZE, wiceministra klimatu Ireneusza Zyskę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wodór strategia energetyka prawo ustawa

Żaryn: Rosja kontynuuje podstawowy przekaz dezinformacji o jej agresji na Ukrainę

Rosja kontynuuje podstawowy zestaw dezinformacyjnego przekazu o jej agresji na Ukrainę - podkreślił w rozmowie z PAP rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jak dodał wrogi przekaz informacyjny Kreml kieruje nie tylko przeciwko Ukrainie, ale też Zachodowi i naszemu krajowi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Kreml serwis wschodni dezinformacja strategia Stanisław Żaryn propaganda

Powstaje konstytucja dla wodoru. Ministerstwo zapowiada pakiet legislacyjny jeszcze w tym roku

- W 2022 r. przygotujemy tzw. konstytucję dla wodoru, czyli pakiet legislacyjny, który ma uregulować i wesprzeć budowę tej innowacyjnej gałęzi gospodarki w Polsce - poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. 2 listopada 2020 roku rząd przyjął Polską Strategię Wodorową do roku 2030 z perspektywą do roku 2040.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ministerstwo klimatu wodór strategia energetyka technologie

Wody Polskie pracują nad strategicznymi planami przeciwpowodziowymi. Podsumowanie konsultacji społecznych

Na początku przyszłego roku mają być przyjęte w formie rozporządzenia nowe plany zarządzania ryzykiem powodziowym w Polsce. Na konferencji prasowej przedstawiono szczegóły konsultacji społecznych w ramach projektu "Stop powodzi", w których wzięło udział około 2,5 tysiąca uczestników w całym kraju. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA powódź woda bezpieczeństwo strategia klimat ekologia infrastruktura

KARPACZ 2021 Anna Fotyga na Forum w Karpaczu: Zachód powinien przyjąć strategię kolektywnego reagowania na wydarzenia w Afganistanie

- Trzeba zastanowić się, co zrobić, żeby to się już nie zdarzyło. Problem będziemy mieli dalej. Potrzebna jest strategia kolektywnego Zachodu wobec Afganistanu - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Fotyga (europoseł Prawa i Sprawiedliwości).
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 Afganistan kryzys migracyjny zachód strategia polityka Polityka zagraniczna Polski POLSKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem