more_horiz
PR24 Portal
Section05

straż pożarna

Nie jest jasna przyczyna zderzenia tramwajów w Łodzi. Policja i prokuratura badają sprawę

Dziewięć osób zostało poszkodowanych po zderzeniu dwóch tramwajów jadących aleją Piłsudskiego w Łodzi, 4 osoby przewieziono do szpitali - poinformował rzecznik prasowy KW PSP mł. bryg. Jędrzej Pawlak. Przyczyna wypadku nie jest znana - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tramwaj wypadek regiony łódzkie Łódź policja straż pożarna

ALERT POGODOWY Skutki silnego wiatru. 3 tys. odbiorców bez prądu na Warmii i Mazurach, setki interwencji straży w całej Polsce

Ponad 3 tys. odbiorców w woj. warmińsko-mazurskim nie ma w piątek rano prądu wskutek awarii spowodowanych silnym wiatrem - poinformowały służby wojewody. W ciągu minionej doby straż pożarna odnotowała w regionie 87 interwencji związanych z pogodą. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda alert pogodowy IMGW społeczeństwo prognoza pogody mgła wiatr straż pożarna prąd

Pogorszenie sytuacji na drogach. Seria wypadków po opadach śniegu. Apel rzecznika PSP do kierowców

Strażacy mają więcej pracy w związku z pogorszeniem się sytuacji na drogach. Rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski powiedział, że po opadach śniegu doszło do serii wypadków drogowych w różnych regionach kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA śnieg pogoda straż pożarna kierowcy Polskie Radio Kierowców jesień bezpieczeństwo drogi bezpieczeństwo na drodze samochody społeczeństwo

Silny wiatr w Polsce. Straż pożarna podsumowała działania: ponad 250 wezwań

Straż pożarna w całym kraju w ostatnich godzinach otrzymała 251 zgłoszeń dotyczących usuwania skutków silnego wiatru. Najwięcej interwencji było w województwie śląskim - 80, w małopolskim - ponad 60, dolnośląskim - 20 i opolskim - 15. - Zabezpieczmy wszystko, co może być porwane przez wiatr - radził bryg. Karol Kierzkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż pożarna prognoza pogody pogoda wiatr

Zakopane: policja bada okoliczności pożaru willi, w której znajdowała się galeria sztuki

Zakopiańska policja bada przyczyny i okoliczności pożaru willi "Dom Doktora" i bierze pod uwagę różne wersje. Większość pamiątek z budynku udało się ocalić i są przewożone do magazynów Muzeum Tatrzańskiego. Trwa internetowa zbiórka na rzecz prac zabezpieczających willę przed zimą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zakopane straż pożarna służby i bezpieczeństwo pożar Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem