more_horiz
PR24 Portal
Section05

straż pożarna

"Czad i ogień. Obudź czujność". Ponad 700 czujek czadu i dymu dla słuchaczy Polskiego Radia

W sobotę, 26 listopada, na antenie Programu 1 Polskiego Radia ruszyła ogólnopolska kampania MSWiA oraz Polskiego Radia "Czad i ogień. Obudź czujność", w którym można wygrać czujki czadu i dymu. Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego rośnie zagrożenie związane z zatruciem czadem - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 
Zobacz więcej na temat:  straż pożarna MSWiA bezpieczeństwo pożar Tlenek węgla

Budynki, które mogą być schronami. Wkrótce wszystkie znajdziemy na mapie

Od pewnego czasu strażacy prowadzą inwentaryzację obiektów, które mogą posłużyć za schronienie w przypadku sytuacji kryzysowych. W ramach działań sprawdzane są na przykład budynki użyteczności publicznej, piwnice oraz parkingi podziemne. Zebrane w ten sposób dane są zamieszczane w aplikacji, z której będą mogli skorzystać obywatele.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek straż pożarna bezpieczeństwo

Zwycięstwo w Firefighter Combat Challenge: polscy strażacy najlepsi na świecie!

Po raz pierwszy reprezentanci naszego kraju wygrali prestiżowe zawody Firefighter Combat Challenge: zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej. Polscy strażacy podczas tegorocznych mistrzostw pobili rekordy w takich konkurencjach jak wciągnięcie i położenie na szczycie pięciopiętowej wieży 19-kilogramowego zwiniętego węża.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA strażak straż pożarna zawody mistrzostwa świata Karol Gnat Trójka

TYLKO U NAS Pomorskie: pożar w Rusocinie, spłonęło kilkanaście pojazdów. Istniało ryzyko rozszczelnienia zbiornika z paliwem

- Istniało zagrożenie rozszczelnienia zbiorników z paliwem na dwóch naczepach - poinformował o skutkach pożaru na terenie jednego z warsztatów w Rusocinie (woj. pomorskie) w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl bryg. Łukasz Płusa. Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku zaznacza, że "biorący udział w akcji  odpompowali 3 tys. litrów oleju napędowego". Policja wstępnie szacuje, że spłonęło 16 pojazdów. Przyczyny pożaru nie są znane.
Zobacz więcej na temat:  pożar straż pożarna policja POLSKA pomorskie regiony służby i bezpieczeństwo

W mieszkaniu na warszawskim Mokotowie wybuchła hulajnoga. Eksplozja była tak silna, że wyrwała drzwi i okna

W mieszkaniu na Mokotowie wybuchła elektryczna hulajnoga. Eksplozja wyrwała drzwi i okna, a nawet kawałek ściany. Jak poinformował podkom. Robert Koniuszy, policjanci ustalają okoliczności, w których doszło do wybuchu. Wiadomo, że w mieszkaniu przebywała jedna osoba. Poszkodowany trafił do szpitala z objawami podtrucia gazami, które powstały w wyniku eksplozji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa służby i bezpieczeństwo wybuch straż pożarna mazowieckie regiony