X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
straż pożarna

Susza i pożary lasów idą w parze. Na szczęście są środki na zapobieganie i zwalczanie żywiołu

Na zapobieganie pożarom lasów i łąk – a gdy te już wystąpią, na sprawną akcję gaśniczą – Lasy Państwowe dostały z funduszy unijnych 50 mln zł, a strażacy 185 mln zł. Przy wsparciu ze środków unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko realizowany jest od maja 2016 kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu.
Zobacz więcej na temat:  Lasy Państwowe susza straż pożarna

Komendant Główny PSP: apeluję, nie zatajajmy informacji o zakażeniu przed strażakami

- Każdej doby prawie dwa tysiące strażaków zaangażowanych jest w różnego rodzaju działania w związku z walką z koronawirusem - mówił w Programie 1 Polskiego Radia nadbrygadier Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej i szef Obrony Cywilnej Kraju, który apelował, abyśmy nie zatajali przed strażakami żadnych informacji związanych z ewentualnym zakażaniem koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż pożarna Koronawirus w Polsce służby i bezpieczeństwo

Po pożarze w Biebrzańskim Parku Narodowym. Ogromne wsparcie dla OSP

W sumie do 89 jednostek OSP z województwa podlaskiego trafią pieniądze, z łącznej kwoty ponad 3,5 mln zł, które wpłynęły na specjalne konto Biebrzańskiego Parku Narodowego. To wpłaty od blisko 38 tys. darczyńców związane z pożarem, który przez wiele dni był gaszony w tym parku.
Zobacz więcej na temat:  pożar straż pożarna parki narodowe podlaskie środowisko las ochrona przyrody służby i bezpieczeństwo POLSKA przyroda infografika

Strażacy z unijnym wsparciem. Ponad 50 mln złotych przeznaczono na zakup nowych pojazdów

54 miliony złotych z Unii Europejskiej trafiły do Państwowej Straży Pożarnej. Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup nowoczesnych wozów, które pomogą między innymi  w zwalczaniu skutków pandemii koronawirusa. Wartość całego programu poprawy bezpieczeństwa wynosi ponad 300 milionów złotych, z czego ponad 200 finansują unijne fundusze.
Zobacz więcej na temat:  straż pożarna fundusze unijne transport

Rzecznik straży pożarnej: musimy pozbyć się mitu, że wypalanie traw użyźnia glebę

- Wypalanie traw powoduje najczęściej tylko poważne pożary obejmujące rozległe tereny. Nie ma to nic wspólnego z polepszaniem jakości gleby. Pożary niszczą bezpowrotnie środowisko naturalne, w tym lęgowiska ptaków oraz miejsca żerowania zwierząt. Ginie również wiele owadów użyźniających glebę - powiedział st. kpt. Krzysztof Batorski, rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA susza straż pożarna deszcz pożar

Prezydent: strażacki mundur to symbol niezawodności, męstwa i ofiarności

Prezydent złożył życzenia strażakom z okazji ich święta. Andrzej Duda podkreślił, że praca, którą wykonują, to służba bardzo odpowiedzialna, związana z ryzykiem, wysiłkiem i stresem, wymagająca hartu ducha, sprawności i znakomitych umiejętności zawodowych. "To misja, która budzi wielki szacunek" - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent straż pożarna służby i bezpieczeństwo strażak POLSKA Św. Florian pożar

"Bezpieczna Jedynka": strażacy w czasie pandemii i walki z żywiołem w Biebrzańskim PN

Strażacy - bohaterowie, którzy każdego dnia służby dbają o nasze bezpieczeństwo. W obliczu walki z ogniem w Biebrzańskim Parku Narodowym i z wciąż panującym stanem epidemii Patryk Kuniszewicz i Patryk Michalski przyjrzeli się pracy strażaków zawodowych i ochotników, przybliżając ich codzienne zmagania na rzecz innych.
Zobacz więcej na temat:  straż pożarna Biebrza Patryk Kuniszewicz Patryk Michalski

Trzecia doba poszukiwań 3,5-letniego Kacpra. Chłopiec mógł wpaść do rzeki

Służby wznowiły w czwartek rano poszukiwania 3,5-letniego Kacpra, który zaginął w poniedziałek w Nowogrodźcu (woj. dolnośląskie). Chłopiec mógł wpaść do pobliskiej rzeki Kwisy. Jak informuje policja, utonięcie to obecnie jedna z najbardziej prawdopodobnych hipotez.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dolnośląskie zaginieni służby i bezpieczeństwo policja wojsko straż pożarna Wojska Obrony Terytorialnej Dolny Śląsk