more_horiz
PR24 Portal
Section05

strażak

Kolejny pożar składowiska odpadów, tym razem pod Płockiem. Strażacy apelują do mieszkańców o pozostanie w domach

W miejscowości Nowe Miszewo koło Płocka płonie składowisko odpadów zmieszanych. Pożar próbuje ugasić 20 jednostek straży pożarnej. Strażacy apelują do mieszkańców o pozostanie w domach i pozamykanie okien.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Płock Mazowsze mazowieckie regiony odpady śmieci straż pożarna strażak środowisko ochrona środowiska gospodarka odpadami pożar

Nawałnice nad Polską. Kilkaset interwencji strażaków. Szczególnie ucierpiało jedno województwo

Ostatniej doby strażacy odnotowali ponad 300 interwencji w związku z frontem burzowym, który przeszedł nad południowo-wschodnią Polską. Jak powiedziała Monika Nowakowska-Brynda z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, najwięcej zgłoszeń wpłynęło w Małopolsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA świętokrzyskie Ostrowiec Świętokrzyski straż pożarna strażak burza burze deszcz pogoda regiony małopolskie

Skąd się wzięło składowisko w Zielonej Górze? "PO atakuje rząd, fakty są jednak bezlitosne"

"W sprawie pożaru w Zielonej Górze politycy Platformy Obywatelskiej atakują rząd. Fakty są jednak takie, że to starosta zielonogórski Ireneusz Plechan z PO w 2012 roku wydał zgodę na budowę toksycznego składowiska odpadów, a dobra polityczna znajoma Donalda Tuska, marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak nie dopilnowała, aby toksyczne śmieci zostały usunięte po tym, jak decyzję o zamknięciu składowiska wydał wojewoda zielonogórski z PiS Władysław Dajczak" - czytamy na portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zielona Góra pożar środowisko straż pożarna lubuskie strażak służby i bezpieczeństwo regiony odpady

"To element ciągnącej się od lat afery śmieciowej PO". Bochenek o Zielonej Górze

Rzecznik PiS Rafał Bochenek powiedział, że "to, co stało się w Zielonej Górze to element ciągnącej się od lat afery śmieciowej Platformy Obywatelskiej, której działacze żerowali na układzie biznesowym wokół śmieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zielona Góra pożar środowisko straż pożarna lubuskie strażak służby i bezpieczeństwo regiony odpady Rafał Bochenek PiS Prawo i Sprawiedliwość

Pożar w Zielonej Górze. Anna Moskwa: sytuacja została opanowana, nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców

- Nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców - mówiła Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska po posiedzeniu sztabu kryzysowego w związku z pożarem hali w Zielonej Górze. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podkreślił natomiast, że "pożar hali w Zielonej Górze jest opanowany".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zielona Góra straż pożarna odpady środowisko lubuskie służby i bezpieczeństwo strażak pożar regiony

Płonie składowisko toksycznych odpadów pod Zieloną Górą. Apel do mieszkańców: zostańcie w domu

Płonie hala z toksycznymi odpadami w sołectwie Przylep pod Zieloną Górą. Rzecznik lubuskiej straży pożarnej st. kpt. Arkadiusz Kaniak poinformował IAR, że walka z pożarem może potrwać wiele godzin. Zaapelował do okolicznych mieszkańców o niewychodzenie z domów i szczelne ich zamykanie. Chmura dymu może bowiem przenosić związki toksyczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zielona Góra straż pożarna odpady środowisko lubuskie służby i bezpieczeństwo strażak pożar regiony

"Spodziewamy się szybko przesuwających się pożarów". Dowódca polskich strażaków o sytuacji w Grecji

Dowódca polskich strażaków, którzy pojechali gasić pożary w Grecji brygadier Grzegorz Borowiec przekazał, że "dwa lata temu nasi strażacy w Grecji widzieli ogromne fronty pożarów, które w ciągu kilku minut przesuwały się o wiele metrów". - To będzie na pewno element krajobrazu, którego doświadczymy - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Grecja Europa pożar straż pożarna las strażak służby i bezpieczeństwo

"Spodziewamy się szybko przesuwających się pożarów". Dowódca polskich strażaków o sytuacji w Grecji

Dowódca polskich strażaków, którzy pojechali gasić pożary w Grecji brygadier Grzegorz Borowiec przekazał, że "dwa lata temu nasi strażacy w Grecji widzieli ogromne fronty pożarów, które w ciągu kilku minut przesuwały się o wiele metrów". - To będzie na pewno element krajobrazu, którego doświadczymy - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Grecja ŚWIAT Europa pożar straż pożarna las strażak służby i bezpieczeństwo

Pożary w Grecji. Dowództwo polskiej misji straży pożarnej dotarło na miejsce

- Polscy strażacy dotarli do miejscowości Vilia w Grecji - poinformował komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak. Grupy z Małopolski, Wielkopolski i Podlasia wyruszyły na południe przed dwoma dniami, by wspierać greckich strażaków w walce z pożarami szalejącymi na południe i na zachód od Aten.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Grecja straż pożarna Europa strażak służby i bezpieczeństwo las pożar

Polscy strażacy za granicą. Zawsze profesjonalni, zawsze serdecznie przyjmowani

Kiedy za pośrednictwem Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności Polska wysyła swoich strażaków za granicę, poszkodowany kraj może zawsze liczyć na profesjonalne wsparcie na najwyższym poziomie. Z kolei nasi ratownicy mogą spodziewać się serdecznego przyjęcia, które wynika także z tego, jakim zaufaniem są obdarzani na niemal całym świecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż pożarna strażak pożar pomoc

Pomoc dla mieszkańców zalanych terenów. Polscy strażacy wsparli Ukrainę niezbędnym sprzętem

Sprzęt, który przekazała Ukrainie polska Państwowa Straż Pożarna, dostarcza wodę pitną na tereny zalane po wysadzeniu przez Rosjan tamy na Dnieprze i służy do gaszenia pożarów wywołanych przez rosyjskie ataki - powiedział Ołeksandr Chorunży, rzecznik ukraińskiej Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS).
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Dniepr POLSKA pomoc pożar straż pożarna strażak

Pielgrzymka strażaków na Jasną Górę. Prezydent Duda: wypełniacie chrześcijański obowiązek niesienia pomocy bliźniemu

"Uczestniczy dzisiejszej uroczystości, funkcjonariusze i pracownicy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych proszą tu, na Jasnej Górze o to, o co modlono się przed laty słowami roty: o moc i zdolność do pracy, do ofiar i poświęceń" - napisał do uczestników pielgrzymki strażaków na Jasną Górę prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  straż pożarna strażak pielgrzymka Częstochowa Jasna Góra Andrzej Duda POLSKA