more_horiz
PR24 Portal
Section05
strefa euro

Ekonomista: euro służy Niemcom

- Gdyby Niemcy posługiwali się dziś Marką, to byłyby tzw. bezpieczną zatoką dla kapitału z całego świata do którego płyną pieniądze w czasach niepokoju. Takie czasy strefa euro przeszła. Marka niemiecka byłaby wysoko wyceniania, aprecjonowałaby się w wyniku rynkowych zasad, eksport niemiecki byłby mniej konkurencyjny, Niemcom groziłby kryzys - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marian Szołucha, ekonomista z  Akademii Finansów i Biznesu Vistula.  
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska euro strefa euro Niemcy Francja

Strefa euro w Polsce. Zyskamy czy stracimy?

Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej, temat wprowadzenia euro wisi w powietrzu. Czy korzyści płynące z bycia krajem członkowskim Unii Europejskiej muszą płynąć z wprowadzenia do Polski strefy euro? Goście "Debaty" zajęli się rozpatrzeniem możliwych korzyści i strat, które mogłyby wyniknąć z wprowadzenia euro w kraju.
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Unia Europejska polityka kryzys w strefie euro kryzys w Unii Europejskiej Mateusz Morawiecki Europarlament Parlament Europejski strefa euro Komentarz polityczny

Koniec unijnego tandemu Francja-Niemcy. W tle euro i kwestie gospodarcze

Niemiecko-francuski tandem, który kiedyś decydował o najważniejszych sprawach w UE jest coraz mniej wydajny - ocenia "Sueddeutsche Zeitung". Niemiecka gazeta podsumowała w ten sposób spotkanie odchodzącej kanclerz Angeli Merkel z prezydentem Emmanuelem Macronem. - Kluczem jest właśnie to, że kanclerz Niemiec odchodzi. Angela Merkel nie jest skora do podejmowania wielkich reform w UE - powiedziała w Polskim Radiu 24 Aleksandra Rybińska (wpolityce.pl).   
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Emmanuel Macron Francja Niemcy Unia Europejska euro strefa euro

Porozumienie Merkel i Macrona. Będzie osobny budżet strefy euro?

Francja i Niemcy przedstawiły na nadzwyczajnym spotkaniu unijnych ministrów państw strefy euro wypracowane w ciągu ostatnich miesięcy propozycje dotyczące zdolności fiskalnych eurolandu. Jakie są szanse, że budżet strefy euro rzeczywiście powstanie? Gościem Polskiego Radia 24 był Michał Kędzierski (Centrum Inicjatyw Międzynarodowych). 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet ue strefa euro Francja Niemcy Emmanuel Macron ŚWIAT