more_horiz
PR24 Portal
Section05

studia

Program Erasmus+. "Polskie uczelnie w czołówce tych, które najbardziej sprzyjają studentom"

- Przez tych dwadzieścia parę lat programu Erasmus+ w Polsce udało się doprowadzić do sytuacji, że mamy tę równowagę - liczba przyjeżdżających studentów zaczyna się wyrównywać - powiedział dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+. W jego ocenie jest to i efekt pracy polskich uczelni, które przyciągają zagranicznych studentów, ale też obrazu Polski w oczach studentów zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  studia edukacja Erasmus młodzież POLSKA

Energetyka jądrowa nowym kierunkiem studiów. Daniel Obajtek: nauka musi służyć biznesowi, a biznes nauce

PKN Orlen, Ministerstwo Edukacji i Nauki i sześć polskich uczelni technicznych podpisało list intencyjny na rzecz powstania kierunku studiów energetyka jądrowa. Porozumienie zakłada kształcenie inżynierów jądrowych. - Nauka musi służyć biznesowi, a biznes - nauce - mówił szef Orlenu Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo PKN Orlen Orlen energetyka atom energia atomowa studia Przemysław Czarnek Daniel Obajtek GOSPODARKA

Doktorat w wieku 73 lat. Nigdy nie jest za późno na realizację marzeń [POSŁUCHAJ]

Tadeusz Sawicki miał drugą średnią ocen spośród uczniów wszystkich 50 klas w Technikum Mechanicznym. Dyplom na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej otrzymał z wyróżnieniem. Pasjonowała go nauka, ale nie mógł zostać na uczelni. Uczucie żalu z tego powodu nie opuszczało go nawet po latach. – Nie byłem spełniony – przyznaje. 
Zobacz więcej na temat:  Magda Skawińska Trójka reportaż studia edukacja pr poleca