more_horiz
PR24 Portal
Section05

STYL ŻYCIA

Nauka przetrwania, walki i udzielania pomocy w programie "Trenuj z wojskiem"

Rusza nowy, bezpłatny program "Trenuj z wojskiem". W jego ramach będzie można się nauczyć podstaw posługiwania się bronią, strzelania, walki wręcz, dowiedzieć się, co zrobić, gdy zawiedzie GPS, jak przetrwać w terenie i udzielić pierwszej pomocy. Szkolenia będą jednodniowe i bezpłatne. Zaczynają się 8 października w 17 jednostkach na terenie całego kraju.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo wojsko szkolenie broń samoobrona pierwsza pomoc Piotr Łodej Trójka

Komiks: niegdyś pogardzane historyjki obrazkowe, dzisiaj klasyka literatury i kina

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat stosunek do komiksu diametralnie się zmienił. Kiedyś pogardzany i uważany za literaturę najniższych lotów, dzisiaj awansował do poziomu klasyki. Rysownicy zajmujący się komiksami są uważani za mistrzów, a reżyserzy i aktorzy pracujący przy ekranizacjach stają się gwiazdami kina.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA STYL ŻYCIA komiks FILM superbohater Marvel Comics DC Comics Małgorzata Jakubowska Tomasz Miara Trójka

Moda na topie, czyli co będziemy nosić jesienią, zimą i wiosną?

Właśnie trwa modowy szczyt: wcześniej na pokazach w Mediolanie, Londynie, Nowym Jorku, a obecnie w Paryżu, kreatorzy pokazują nowe kolekcje, nowe pomysły i inspiracje. Wskazują, jakie trendy będą na topie, co i jak się będzie nosić. Także w Polsce to czas mody: trwa Złota Nitka, najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych projektantów, który od 30 lat kreuje scenę mody w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA moda pokazy mody Paryż Mediolan Londyn Nowy Jork Łódź projektowanie mody Tomasz Miara

Rzecznik Praw Dziecka: konieczna zmiana przepisów, by zwiększyć bezpieczeństwo osób jeżdżących hulajnogami

– Przez pierwsze siedem miesięcy roku, dzieci i młodzież kierujący hulajnogami elektrycznymi spowodowali 85 wypadków i kolizji, byli też uczestnikami 171 takich kraks. Wciąż brakuje obowiązku jeżdżenia w kasku i ochraniaczach, szczególnie przez nieletnich – podkreśla Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo hulajnoga bezpieczeństwo wypadek Radio kierowców Polskie Radio Kierowców POLSKA prawo bezpieczeństwo na drodze samochody rower

Kolor ma bardzo duży wpływ na nasze życie

Kolory to coś więcej niż wielobarwne plamy czy pomysły marketingowe. Różne barwy są zakorzenione w naszych osobistych doświadczeniach, w dzieciństwie i w symbolice, dzięki czemu potrafią wywoływać przyjemność, szczęście, niepokój czy dawać pozytywną energię. Tymi wszystkimi zależnościami zajmują się i próbują je wyjaśnić nauka i psychologia koloru. 
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA psychologia kolor zdrowie Tomasz Miara Trójka jesień nastrój