more_horiz
PR24 Portal
Section05

STYL ŻYCIA

"Biegnij, Warszawo": dziennikarze Trójki pobiegli i relacjonowali na żywo swój występ

Wystartowała 15. edycja "Biegnij, Warszawo" – wydarzenia, którego patronami medialnymi są Polskie Radio oraz radiowa Trójka. Biorą w nim udział także dziennikarze Trójki: Krzysztof Łoniewski, Marek Pawlukiewicz, Paweł Turski oraz Jan Maliszewski, który wszystko relacjonuje w mediach społecznościowych Trójki. Uczestnicy 10-kilometrowego biegu wystartowali punktualnie o godzinie 12 sprzed siedziby Programu 3 Polskiego Radia, z miejsca, skąd nadawana jest specjalna audycja "Trzy strony dźwięku".
Zobacz więcej na temat:  Warszawa STYL ŻYCIA Marek Pawlukiewicz Paweł Turski Piotr Firan Raf Uzar Trójka Jan Maliszewski Biegnij Warszawo Krzysztof Łoniewski W POLSKIM RADIU

Polskie Radio patronem medialnym "Biegnij, Warszawo"

Już dziś, 30 września, odbędzie się 15. edycja "Biegnij, Warszawo" – wydarzenia, którego patronami medialnymi są Polskie Radio oraz radiowa Trójka. Uczestnicy 10-kilometrowego biegu wystartują sprzed siedziby Programu 3 Polskiego Radia, skąd nadawana będzie specjalna audycja "Trzy strony dźwięku". Na relacje z miejsca wydarzenia i ciekawe rozmowy zaprosi Tomasz Miara.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Warszawa STYL ŻYCIA

Czy optymizmu można się nauczyć? A jeśli tak, to w jaki sposób?

Czym jest optymizm? Kim jest optymista? Czy to człowiek, który cały czas się śmieje i przeżywa tylko przyjemne rzeczy? Oczywiście, że nie! Optymista to nie jest superman, to człowiek taki jak inni. I o tym, kim jest optymista i czy optymizmu można się nauczyć, mówiła w "Zagadkowej niedzieli" Anna Hildebrandt-Mrozek: podróżniczka, fotografka i pisarka, ale także edukatorka psychologii pozytywnej.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA optymizm psychologia emocje dzieci Katarzyna Stoparczyk Trójka

Zamek Królewski dla młodych ludzi: maluj farbami olejnymi jak starzy mistrzowie

Na Zamku Królewskim wystartował cykl warsztatów edukacyjno-artystycznych towarzyszących wystawie "Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny renesansu". W zajęciach wykorzystywana jest nowatorska metoda poznawania technik malarskich dzięki aplikacji Glaze. Proponuje ona proces tworzenia w stylu starych mistrzów, jednak bez sztalug, płócien, farb i pędzli.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA NAUKA malarstwo edukacja SZTUKA młodzież dzieci Zamek Królewski Jacek Frentzel Michał Żołądkowski Trójka

Zarządzanie czasem - jak sobie z nim radzić?

Czas biegnie nieubłaganie, a ludzkość od wieków zastanawia się, jak nad nim zapanować. W dobie nowych technologii mamy wrażenie, że minuty uciekają jeszcze szybciej. Michał Kuryłek, finalista Plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni z 2022 roku i student medycyny z listy Forbes'a 25 under 25, podpowiada, jak efektywnie zaplanować swój kalendarz. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Oliwia Krettek czas zarządzanie czasem planowanie STYL ŻYCIA

Balonowy Puchar Gordona Bennetta startuje w Ameryce, naziemny sztab pomaga z Krakowa

Puchar Gordona Bennetta to najstarsze i najbardziej prestiżowe zawody baloniarskie na świecie. Ich 66. edycja rozpocznie się 7 października w USA, a wśród 17 załóg znajdują się również dwie ekipy z Polski. Co ciekawe, latających za oceanem baloniarzy wspomaga naziemny sztab i ekipa meteorologiczna stacjonujący w… Krakowie!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA USA zawody Kraków meteorologia Piotr Firan Radosław Nałęcz Trójka baloniarstwo Puchar Gordona Bennetta

Nauka szybkiego liczenia. Poznaj tajniki japońskiej arytmetyki mentalnej

- Jestem sorobanistką, czyli uczę ludzi szybko liczyć - mówi Aneta Grzanka, pedagog i certyfikowany trener matematyki mentalnej. Kompetencje matematyczne są przydatne w wielu dziedzinach życia. A najważniejsze jest to, że mają je nawet te osoby, które w szkole nie radziły sobie z dodawaniem i dzieleniem.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka pieniądze młodzież firma edukacja matematyka STYL ŻYCIA Oliwia Krettek

Marek Kamiński: życie nauczyło mnie, że człowiek zawsze ma samego siebie i świat, który jest w nim.

Zagadkowe Studio odwiedził Marek Kamiński, podróżnik ekstremalny, człowiek, który jako pierwszy zdobył oba bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz, ale także filozof i filantrop pomagający innym, przede wszystkim dzieciom. W rozmowie z Katarzyną Stoparczyk opowiedział m.in. o tym, co go ukształtowało.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Marek Kamiński biegun Północny Biegun Południowy podróże pomoc Katarzyna Stoparczyk Trójka