more_horiz
PR24 Portal
Section05

święta

Jak przygotować święta ekologicznie

Okres przedświąteczny to czas porządnego sprzątania, solidnych zakupów i obfitego gotowania. Co zazwyczaj kończy się wyrzucaniem po świętach niezjedzonych i niewykorzystanych produktów. A gdyby organizować święta w duchu zero waste? Gdybyśmy przygotowania do nich czynili odpowiedzialnie, z szacunkiem do planety i nas samych? Pod takim hasłem odbywają się w Warszawie Targi Zero Waste.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA święta ekologia recykling Piotr Firan Trójka zero waste

"Wesołych Świąt". Premiera płyty Kabaretu OT.TO

Ryszard Makowski wrócił do Kabaretu OT.TO w 2022 roku. Nikt chyba nie przypuszczał, że po ponad dwudziestu latach ci trzej: Wiesław Tupaczewski, Andrzej Tomanek i Ryszard Makowski znów staną wspólnie na scenie i razem będą pracować w studio nagraniowym. W piątek 25 listopada premiera płyty "Wesołych Świąt" Kabaretu OT.TO, którą przedstawia Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Zapowiedzią nowego krążka był utwór "Znowu idą Święta", który miał premierę 18 listopada. 
Zobacz więcej na temat:  Agencja Muzyczna MUZYKA płyta święta W POLSKIM RADIU

Pasażerowie w Wielkiej Brytanii muszą przygotować się na problemy. Ciężko będzie szczególnie w okresie świąt

Pasażerowie na Wyspach muszą uzbroić się w cierpliwość. Poważne zakłócenia spodziewane są w okresie świąteczno-noworocznym na brytyjskich lotniskach i w portach. W strajku służby cywilnej, który ma być prowadzony od połowy grudnia przez miesiąc, będą uczestniczyli m.in. funkcjonariusze straży granicznej i urzędnicy MSW.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania podróże strajki święta ŚWIAT Europa

"To jest prezent na święta". Kabaret OT.TO zapowiada nową płytę

Andrzej Tomanek, Ryszard Makowski i Wiesław Tupaczewski to członkowie popularnego Kabaretu OT.TO. Po ponad 20 latach przerwy znowu współpracują, a najnowszym efektem tej współpracy jest wyjątkowy album "Wesołych Świąt". - Za każdym razem wzruszam się, kiedy słyszę tę płytę. To jest taki prezent dla Państwa na święta - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Tomanek.
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie Choinki Jedynki akcja charytatywna muzyka rozrywkowa Agencja Muzyczna święta Paweł Sztompke Kabaret OT.TO

10 września - Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Jesteś świadkiem wypadku. Udzielenie pomocy to Twój obowiązek! Czy wiesz co zrobić, aby skutecznie pomóc poszkodowanemu? Kiedy możesz zrezygnować z udzielania pomocy? Czy za ucieczkę grozi Ci więzienie?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy wypadek śmierć bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze pomoc zdrowie społeczeństwo drogi Polskie Radio Kierowców Polskie Radio święta rocznica

Obchody Dnia Niepodległości Ukrainy w Warszawie. Zełenski: teraz wiemy kto naprawdę jest naszym bratem

Ci którzy musieli uciekać z ogarniętej wojną Ukrainy w Warszawie świętowali Dzień Niepodległości Ukrainy na placu Zamkowym. Przesłanie i życzenia dla uczestników wydarzenia przekazali prezydenci Ukrainy Wołodymyr Zełenski i Polski Andrzej Duda. Ze sceny apelowano, aby uznać Rosję za kraj terrorystyczny.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie niepodległość święta Wołodymyr Zełenski Andrzej Duda Warszawa POLSKA społeczeństwo

Święto Wojska Polskiego i 102. rocznica Bitwy Warszawskiej. Obchody w całym kraju [ZAPIS RELACJI]

W 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej w wielu miejscach kraju miały miejsce uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Odbywały się pokazy wojskowe i pikniki. Na antenach Polskiego Radia i na portalu PolskieRadio24.pl relacjonowaliśmy przebieg uroczystości, omawialiśmy znaczenie wygranej walki z bolszewikami i opowiadaliśmy o polskich siłach zbrojnych. Zapraszamy do przeczytania relacji.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie święta bitwa warszawska bezpieczeństwo żołnierze POLSKA społeczeństwo RELACJA

"Róbcie muzykę!". 21 czerwca to Święto Muzyki

Muzyka łagodzi obyczaje, dlatego nie bez powodu Święto Muzyki przypada na 21 czerwca, czyli na najdłuższy dzień roku, w którym możemy cieszyć się nią jak najdłużej. Ustanowione w 1981 roku we Francji święto ma promować granie każdego gatunku muzyki, gdzie tylko się da i na czym tylko się da.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan muzyka hp Michał Kowarski Francja święta instrumenty muzyka klasyczna muzyka rozrywkowa