more_horiz
PR24 Portal
Section05
świętokrzyskie

Ogromny pożar w Starachowicach opanowany. Z żywiołem walczyło ponad 120 strażaków

- Ogień został opanowany. Trwa dogaszanie hali magazynowej - przekazał rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski. Pożar wybuchł w hali produkcyjnej firmy Cersanit w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Starachowicach. W akcji gaśniczej wzięło udział ponad 120 strażaków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pożar świętokrzyskie regiony Starachowice straż pożarna

Kapela Działoszacy i muzyczne tradycje pogranicza świętokrzysko-krakowskiego

„Bywały wesele, kiedy nie zagraliśmy ani jednej swojej melodii! Panowie podtańcowywali pod kapelę i śpiewali. A naszym zadaniem było odegranie tej melodii. I to jeszcze w takiej tonacji, jaką zaśpiewali! Także było i tak, że po samych czarnych klawiszach trzeba było grać! To były prawdziwe chłopskie wesela”.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna świętokrzyskie Krakowskie Magdalena Tejchma kolędy

"Rząd i samorząd mogą się uzupełniać". Szefernaker wzywa do współpracy "na rzecz rozwoju małych ojczyzn"

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker wziął udział w uroczystości nadania praw miejskich 10 miejscowościom. - Zachęcam do współpracy na rzecz rozwoju naszych małych ojczyzn, na rzecz rozwoju całej RP, która składa się z tych małych ojczyzn - zwrócił się do samorządowców. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Szefernaker polityka regiony miasto kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie mazowieckie świętokrzyskie śląskie wielkopolskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Świętokrzyskie: poszukiwany listami gończymi wpadł po ucieczce przed kontrolą

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi dodatkowo mężczyźnie, który - poszukiwany trzema listami gończymi - nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w Skarżysku-Kamiennej w województwie świętokrzyskim. Za wcześniejsze konflikty z prawem musi on już spędzić w więzieniu ponad 400 dni - informuje skarżyska policja. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony świętokrzyskie policja służby i bezpieczeństwo Radio kierowców

Premier: cieszę się, że wymieniając imię mojego ojca, jednocześnie wspominamy Solidarność Walczącą

- Kiedy myślę o Solidarności Walczącej, o działaniu tych ludzi u boku mojego ojca, dochodzę do wniosku, że właśnie oni do dzisiaj przechowują w sercach ideały Sierpnia - powiedział w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie) premier w czasie uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej zmarłemu w 2019 r. Kornelowi Morawieckiemu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Solidarność Walcząca historia PRL premier Mateusz Morawiecki polityka regiony świętokrzyskie Jędrzejów

"Służby stoją na straży bezpieczeństwa naszej ojczyzny". Szef MON podziękował Straży Granicznej i wojsku

W Kielcach po raz 29. zainaugurowano targi zbrojeniowe. Mariusz Błaszczak, który uczestniczył w otwarciu Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, powiedział, że targi organizowane w stolicy województwa świętokrzyskiego to "silna polska marka". Szef MON podkreślił, że to zawsze było i jest ważne wydarzenie dla przemysłu obronnego oraz dla wojska. - To tu widać, jak można łączyć potrzeby firm zbrojeniowych z potrzebami sił zbrojnych - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Mariusz Błaszczak straż graniczna wojsko Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej relacje polsko-białoruskie służby i bezpieczeństwo regiony świętokrzyskie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem