more_horiz
PR24 Portal
Section05

Szczecin

Prokuratura odniosła się do krytyki Trzaskowskiego. Padła mocna odpowiedzieć: będzie miał okazję zeznawać

"Wiedzę o naruszających prawo kontaktach dyrektora Biura Bezpieczeństwa w warszawskim ratuszu Michała D. i prokurator Ewy W. uzyskano w toku szerokiego śledztwa; sugestie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego są nieuprawnione" - czytamy w oświadczeniu Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. "Swoje stanowisko w tej sprawie Rafał Trzaskowski będzie miał okazję przedstawić w realiach procesowych zeznając w charakterze świadka" - dodano.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa prokuratura mazowieckie Szczecin

TYLKO U NAS Były senator PO Tomasz M. zatrzymany przez CBA. W tle wielomilionowe wyłudzenia

- Potwierdzamy zatrzymanie byłego senatora Tomasza M. Zatrzymanie nastąpiło w toku śledztwa dotyczącego wyłudzeń - poinformował nas rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie prokurator Marcin Lorenc. Dodał, że wysokość strat Skarbu Państwa jest szacowana na ponad 32 mln złotych.
Zobacz więcej na temat:  Centralne Biuro Antykorupcyjne CBA służby i bezpieczeństwo Platforma Obywatelska korupcja przestępczość gospodarcza prokuratura Szczecin POLSKA

"Fallen Angel". Mateusz Smoczyński i Janusz Olejniczak razem na scenie

- Janusz Olejniczak często mówi, że uwielbia jazz, muzykę improwizowaną, "ale bez wzajemności", z czym nie do końca się zgadzam. Uważam, że ma wspaniałą intuicję i powinien uwierzyć, że może wspaniale improwizować - mówił w "Poranku Dwójki" skrzypek i kompozytor Mateusz Smoczyński. Artysta zaprosił wszystkich na koncert w Szczecinie, podczas którego wraz z Januszem Olejniczakiem wykona III Koncert na skrzypce, fortepian i orkiestrę symfoniczną "Fallen Angel" własnej kompozycji.  
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Roch Siciński Atom String Quartet Janusz Olejniczak Szczecin Biblia skrzypce fortepian Jazz Teatr Wielki - Opera Narodowa Andrzej Boreyko

Wyjątkowe znalezisko na dnie Zalewu Szczecińskiego. Pod wodą spoczywa wrak samolotu USA strąconego w 1944 r.

Aleksander Ostasz, dyr. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, poinformował, że w Zalewie Szczecińskim zlokalizowano wrak samolotu. Są to najprawdopodobniej szczątki amerykańskiego bombowca B-17G zestrzelonego w 1944 roku. Samolot miał prowadzić całą formację bombowców nad fabrykę benzyny syntetycznej w Policach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony zachodniopomorskie Szczecin samolot HISTORIA USA

Muzycy Prawdziwi stają w szranki po raz 8.!

Od ośmiu lat na scenie Flharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie stają w szranki przedstawiciele tradycji in crudo i muzyki folkowej w najróżniejszych odsłonach. Turniej Muzyków Prawdziwych, dzięki swojej formule, otwarty jest na wszystkich pasjonatów tego rodzaju muzyki i staje się kolejnym ważnym punktem na konkursowej mapie! 
Zobacz więcej na temat:  folk folklor Piotr Kędziorek muzyka ludowa kultura ludowa Magdalena Tejchma Szczecin

"Solidaryzujemy się ze strajkującymi w Gdańsku i w Gdyni". Szczeciński Sierpień '80

19 sierpnia 1980 roku w Stoczni Szczecińskiej im. Warskiego powstał Międzyzakładowy Komitet Strajkowy, jego przewodniczącym wybrano Mariana Jurczyka. Dzień wcześniej o godz. 10.30 część wydziałów przerwała pracę. Przed bramą główną zgromadziło się kilka tysięcy pracowników.
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk Janusz Marchwiński Marian Jurczyk Stocznia Szczecińska Szczecin sierpień 80 Solidarność PRL związki zawodowe

Matki Boskiej Zielnej na Śląsku

„W sierpniu każdy kwiat woła – zanieś mnie do kościoła”. Dziś w kościele katolickim obchodzone jest święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, którego polska ludowa nazwa to Matki Boskiej Zielnej. W dzisiejszej audycji opowiedzieliśmy m.in. o prefiguracji Matki Boskiej Zielnej, ale przenieśliśmy się także na pewną podszczecińską wieś, by poznać związane z nią podania.
Zobacz więcej na temat:  kultura ludowa folklor folk tradycja muzyka ludowa wieś Patrycja Zisch śląskie Szczecin