X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
szczepienia - raport

Prof. Marczyńska z Rady Medycznej: rozszerzyliśmy grupę, która może przyjąć trzecią dawkę szczepionki na COVID-19

- Zdecydowaliśmy się obniżyć wiek osób uprawnionych do przyjęcia trzeciej dawki do lat 50, aby nie wymieniać katalogu chorób współistniejących. Tak, aby za chwilę nie było dyskusji, czy ktoś z takimi, a nie innymi schorzeniami nie został pominięty - powiedziała prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia - raport Koronawirus w Polsce szczepionka POLSKA społeczeństwo

"Opierajmy się na faktach". Dr Sutkowski o szczepionkach na COVID-19

Zgodnie ze statystykami do szpitali z powodu COVID-19 trafiają prawie wyłącznie osoby niezaszczepione. Mimo to część młodych ludzi nie chce się zaszczepić. - Powodów jest bardzo dużo. Bardzo często jest to przekora, "walka pokoleń", ignorancja medyczna, nasza niewiedza oraz, bardzo rzadko, świadomy dogmat czy stan umysłu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia szczepienia - raport

Ile osób w Polsce przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19? Nowe dane MZ

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce 19 mln 219 tys. osób. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zaledwie 0,88 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych wirusem SARS-CoV-2.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia szczepienia szczepienia - raport zdrowie POLSKA społeczeństwo

"Nie pozwalamy na podział dzieci na zaszczepione i niezaszczepione". Szef MEiN o tym, kogo dotyczy nauka zdalna

- Jeśli pojawia się sytuacja, że trzeba z uwagi na ognisko zakaźne kierować dzieci na naukę zdalną, to kierujemy całą klasę na kilka lub kilkanaście dni, bez dzielenia na zaszczepione i niezaszczepione - poinformował Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  edukacja POLSKA szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek szczepienia - raport Koronawirus w Polsce

Szczepienia przeciw COVID-19 w szkołach jeszcze we wrześniu

Trwają przygotowania do rozpoczęcia szczepień przeciw COVID-19 w szkołach. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało specjalne pakiety informacyjne na temat ich organizacji. Powód? - Konsekwencje przechorowania COVID-19 w żaden sposób nie omijają dzieci. Niestety jest to coraz mocniej widoczne w gabinetach pediatrycznych - mówi w Programie 1 Polskiego Radia lek. Łukasz Durajski, ekspert Światowej Organizacji Zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 Koronawirus w Polsce koronawirus szczepienia - raport szkoła zdrowie zdrowie dziecka

"Wysoki poziom ochrony". Najnowsze badania dowodzą skuteczności szczepionek przeciwko COVID-19

"Pełne szczepienie dowolną zatwierdzoną szczepionką zapewnia wysoki poziom ochrony przed poważną chorobą i śmiercią wywołaną przez SARS-CoV-2, w tym wariantami, takimi jak Delta" - napisano w komunikacie na stronie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w sprawie najnowszych badań dotyczących skuteczności pełnych szczepień w zapobieganiu COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia szczepienia - raport szczepionka COVID-19 Koronawirus w Polsce koronawirus zdrowie

Po Wrocławiu jeździ SZCZEPCIObus. Do szczepień przeciw COVID-19

Na pierwszy rzut oka to zwyczajny autobus, ale kiedy wejdziemy do środka, od razu widać, że jest to maszyna do zadań specjalnych. Po Wrocławiu krąży SZCZEPCIObus, w którym bez wcześniejszej rejestracji można się zaszczepić przeciwko COVID-19. Skorzystało z tego już blisko trzy tysiące wrocławian. - Jest bardzo dużo chętnych - przyznaje kierowca przegubowca Marcin Muszyński.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski koronawirus Koronawirus w Polsce Wrocław szczepienia szczepienia - raport

Prof. Włodzimierz Gut o przepustkach sanitarnych we Francji

Przepisy w sprawie tzw. przepustki sanitarnej zaczynają budzić kontrowersje wśród części Francuzów. Na ulicach tamtejszych miast protestowało przeciw nim 17 tysięcy osób. - W sytuacji, w której wyczerpała się pula chętnych do szczepień, każda metoda, która pozwoli zbliżyć się do odporności zbiorowej, jest metodą pożądaną. Zwłaszcza, jeżeli jest skuteczna - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Skajewska Więcej świata szczepienia szczepienia - raport Francja koronawirus

SONDAŻ Ile osób odczuło skutki uboczne szczepień przeciwko COVID-19? Jest nowy sondaż

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że trzech na dziesięciu badanych, którzy przyjęli przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, zadeklarowało, że wystąpiły u nich jakieś skutki uboczne. Najczęściej były to: podwyższona temperatura oraz ból w miejscu wkłucia, ból ręki, bądź ramienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia koronawirus szczepienia - raport społeczeństwo sondaż Koronawirus w Polsce COVID-19

"Dla dobra całej społeczności". Apel kard. Nycza ws. szczepień przeciw COVID-19

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zachęca do szczepień przeciwko COVID-19. Hierarcha podkreślił w komunikacie rozesłanym do księży ze swej archidiecezji, że chodzi o "dobro całej społeczności". Poinformował, że przy Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie 12 września br. odbędzie się beatyfikacja działa powszechnie dostępny punkt szczepień.
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 Koronawirus w Polsce aktualności katolickie Kościół katolicki Kazimierz Nycz szczepienia - raport szczepienia POLSKA Warszawa regiony