X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
szczepienia

Szczepienie na COVID-19 także w aptece? Senat przyjął ustawę o zawodzie farmaceuty

Senat opowiedział się w piątek późnym wieczorem za ustawą o zawodzie farmaceuty, jednak wprowadził do niej poprawki - dopuścił m.in. możliwość przeprowadzania szczepień ochronnych przez farmaceutów, oraz objęcie ich obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Farmaceuci nie będą mogli również odmówić wydawania niektórych produktów leczniczych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat legislacja prawo farmacja szczepienia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce

"Poszczególne kraje mają różną sytuację". Komisarz ds. zdrowia o blokadzie sezonu narciarskiego w UE

W sprawie sezonu narciarskiego nie ma jednej formuły ważnej dla wszystkich krajów UE, bo panująca w nich sytuacja epidemiczna jest różna - uważa unijna komisarz do spraw zdrowia Stela Kiriakidu. Zaleciła ostrożność i przyznała, że ferie świąteczne będą trudne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska zdrowie pandemia koronawirus COVID-19 szczepionka szczepienia sporty zimowe narty turystyka

"Widzimy światełko w tunelu". KE zatwierdziła umowę na 160 mln szczepionek od kolejnej firmy

Komisja Europejska zatwierdziła umowę z firmą Moderna na dostawy 160 milionów dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi. To szósty kontrakt sfinalizowany z koncernem farmaceutycznym przez Komisję, która prowadzi negocjacje w imieniu państw członkowskich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska Unia Europejska szczepionka szczepienia koronawirus pandemia Ursula von der Leyen

Maria Libura o szczepionkach na COVID-19: tylko rzetelny przekaz zwalczy dezinformację

- Wiarygodny, naukowy przekaz rzetelnie próbuje wytłumaczyć mechanizmy działania szczepionek, po to, by nie powstały legendy. Tę próżnię wypełnią bowiem boty szerzące dezinformację - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Libura z Zakładu Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. - Na korzyść szczepień ostatecznie musi przemawiać bardzo rzetelna informacja - podkreśliła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 choroby zakaźne Mateusz Drozda szczepienia zdrowie społeczeństwo

Brytyjski epidemiolog: globalne szczepienia to potężne wyzwanie

- W ujęciu globalnym trzeba zaszczepić jakieś 70-80 procent światowej populacji. To potężne wyzwanie logistyczne - tak o coraz bliższej perspektywie globalnych szczepień na koronawirusa mówi Polskiemu Radiu doktor Michael Head, epidemiolog i specjalista od globalnych problemów zdrowotnych z Univerisity of Southamphon. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT pandemia koronawirus zdrowie szczepionka szczepienia Europa Wielka Brytania

Kolejne decyzje ws. obostrzeń? Szef KPRM odpowiada

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że dalsze decyzje co do reżimu sanitarnego zapadną po 29 listopada. Będą one zależeć od sytuacji epidemicznej. W Programie 1 Polskiego Radia minister mówił, że kiedy tylko będzie to możliwe, rząd zacznie znosić ograniczenia.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus pandemia epidemia COVID-19 Ministerstwo Zdrowia zdrowie społeczeństwo POLSKA szczepionka szczepienia Michał Dworczyk

Kto w pierwszej kolejności będzie mógł skorzystać ze szczepionki na COVID-19? Szef KPRM wyjaśnia

- W pierwszej kolejności możliwość szczepienia na COVID-19 będzie miał personel medyczny, następnie seniorzy - powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk. Podkreślił, że szczepienia będą dobrowolne, ale rząd będzie prowadził kampanię profrekwencyjną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia Michał Dworczyk COVID-19 Koronawirus w Polsce zdrowie epidemia choroby zakaźne

Wielka Brytania: 5 mln kolejnych szczepionek przeciw COVID-19 dostarczonych do wiosny

Brytyjski rząd złożył zamówienie na dostawę 5 mln dawek szczepionki na COVID-19 opracowanej przez firmę Moderna, które mają zostać dostarczone nie później niż wiosną przyszłego roku - ogłosił brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Umowa z Moderną jest siódmą zawartą przez brytyjski rząd z producentami potencjalnych szczepionek.
Zobacz więcej na temat:  Anglia ŚWIAT Wielka Brytania COVID-19 koronawirus szczepienia

Na szczepionkę przeciwko Covid-19 trzeba jeszcze poczekać

Kiedy firmy Pfizer i BioNTech zakomunikowały, ze wytworzyły szczepionkę przeciwko Covid-19, której skuteczność wynosi 90 proc. świat, zmęczony już pandemia, ogarnęła euforia. - Pamiętajmy, że badania kliniczne jeszcze trwają i nie zakończyły się dla żadnej szczepionki - studzi emocje dr Grzegorz Cessak, Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Jednocześnie przyznaje, że każdy wynik badań klinicznych jest obiecujący i daje nadzieje.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka koronawirus Daniel Wydrych

Prezes Sanofi: celem jest miliard dawek szczepionki na COVID-19 do końca 2021

Szczepionka przeciwko COVID-19, którą opracowuje francuski koncern farmaceutyczny Sanofi i która ma trafić do dystrybucji w czerwcu 2021 r., nie będzie musiała być przechowywana w zamrażarce, lecz w lodówce - powiedział w niedzielę w stacji CNews prezes Sanofi France Olivier Bogillot. - Celem jest dotarcie do końca 2021 r. z miliardem dawek - dodał, pytany o postęp prac nad preparatem. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus Europa COVID-19 szczepienia szczepionka choroby zakaźne

Szczepionka przeciw COVID-19. Prof. Gut: na początku będzie dość ostra konkurencja

- Początkowo szczepionka przeciw koronawirusowi na pewno będzie droga. Kiedy jest niedobór towaru, działa prawo i podaży, a przecież firmy farmaceutyczne to nie instytucje dobroczynne - powiedział w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Gut, wirusolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia szczepionka szczepienia zdrowie wirus choroba społeczeństwo Mateusz Drozda Polskie Radio 24

Niedzielski: planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. To potężna operacja logistyczna

- Oprócz łańcucha dostaw musimy zdefiniować sobie sposób, w jaki będzie określona dostępność do szczepienia, bo ona musi być masowa - powiedział w Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o dostępność szczepionki przeciwko COVID-19 w Polsce. - To jest potężna operacja logistyczna, my planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. To 31 milionów ludzi - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Niedzielski COVID-19 Koronawirus w Polsce koronawirus szczepienia Ministerstwo Zdrowia choroby zakaźne infografika