more_horiz
PR24 Portal
Section05

szczepienia

"Teraz jest najlepszy moment". Wiceminister zdrowia apeluje ws. szczepień na COVID-19

 - Dobre informacje pandemiczne wpływają niestety na to, że maleje również zainteresowanie drugą dawką przypominającą. Zaszczepionych jest w tej chwili ponad 2,5 mln osób. Teraz jest najlepszy moment, aby tę szczepionkę przyjąć. Warto też zaszczepić się przeciwko grypie - apelował na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus społeczeństwo Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 szczepionka szczepienia

Będzie wsparcie działań związanych z profilaktyką chorób zakaźnych. Sejm znowelizował ustawę o Funduszu Medycznym

Sejm znowelizował w piątek ustawę o Funduszu Medycznym, umożliwiając m.in. finansowanie innowacyjnych rozwiązań.Za nowelizacją ustawy o Funduszu Medycznym oraz niektórych innych ustaw, głosowało 442 posłów, nikt nie był przeciw, 12 wstrzymało się od głosu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo szczepienia zdrowie Sejm medycyna

Szczepienia młodszych dzieci przeciw COVID-19. Wiemy, kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Studiu PAP powiedział, że po 1 listopada zbierze się rada ds. COVID-19 dla omówienia rekomendacji szczepień przeciwko COVID-19 dzieci od szóstego miesiąca życia. Kraska podkreślił, że Ministerstwo Zdrowia chce "zabezpieczać także najmłodsze pokolenie". Zaznaczył, że ubolewa on nad tym, że szczepienia dzieci "nie cieszą się dużym zainteresowaniem rodziców".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 Adam Niedzielski szczepienia

Eksperci apelują, by się szczepić, i ostrzegają przed kumulacją COVID-19 i grypy

Jeśli chcemy ochronić siebie, swoich bliskich i osoby z grup ryzyka, musimy przyśpieszyć akcję szczepień - podkreślili eksperci do spraw zdrowia w trakcie środowego webinarium "Uczynienie szczepień przeciwko grypie priorytetem w całej Europie" zorganizowanego podczas Europejskiego Dnia Grypy. Zaapelowali, aby jak najszybciej poddać się szczepieniu i przygotować organizmy przed okresem zimowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepionka społeczeństwo