more_horiz
PR24 Portal
Section05
szczepionka

Zniesienie stanu epidemii na terenie Polski. Dr Sutkowski: koronawirus z nami pozostanie

- Trzecią dawką szczepionki nie zaszczepiło się blisko 70 proc. społeczeństwa. Żeby nasza odporność "populacyjna", ale przede wszystkim indywidualna, trwała i była na większym poziomie, powinniśmy - ci, którzy tego nie zrobili - jak najszybciej się zaszczepić - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Michał Sutowski społeczeństwo POLSKA Antoni Trzmiel

USA udostępnią innym krajom kluczowe technologie. Biden o walce z COVID-19

W czwartek prezydent USA Joe Biden podczas drugiego globalnego szczytu ws. pandemii, zorganizowanego przez USA powiedział, że "Stany Zjednoczone udostępnią innym krajom kluczowe technologie związane z walką z COVID-19". Uczestnicy spotkania zadeklarowali przeznaczenie dodatkowych 3 mld na walkę z obecną i przyszłymi pandemiami.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus ŚWIAT szczepienia COVID-19 szczepionka społeczeństwo pandemia epidemia sars-cov-2 USA

Szczepionkowy spór Polska-KE. Müller: chcemy renegocjacji kontraktu na kolejne dawki przeciw COVID-19

Kolejne szczepionki przeciw Covid-19 w tej chwili nie są już potrzebne, nasze magazyny są pełne; naciskamy na KE, aby renegocjowała kontrakt - mówił rzecznik rządu Piotr Müller nawiązując do odmowy przez Polskę przyjmowania i płacenia za kolejne dawki szczepionki przeciw COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka COVID-19 szczepionka Komisja Europejska Ministerstwo Zdrowia szczepienia koronawirus Pfizer zdrowie Adam Niedzielski

Problem z nadmiarem szczepionek. Niedzielski: skorzystaliśmy z klauzuli siły wyższej

- Pod koniec zeszłego tygodnia skorzystaliśmy z klauzuli siły wyższej i poinformowaliśmy Komisję Europejską oraz firmę Pfizer, że odmawiamy przyjmowania kolejnych szczepionek przeciw COVID-19, a także odmawiamy wykonywania płatności - poinformował na antenie TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski. Przyznał, że obecnie ma miejsce "konflikt prawny". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia szczepionka Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce COVID-19 polityka Pfizer uchodźcy Komisja Europejska

Koniec z obostrzeniami epidemicznymi. Były wiceminister zdrowia: liczę na rozsądek społeczeństwa

- Myślę, że nasze społeczeństwo jest już na tyle świadome po dwóch latach życia w pandemii w różnych jej stadiach bardzo dynamicznych, ciężkich, jak i okresów wyciszenia, że liczę na jego rozsądek - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Fronczak (były wiceminister zdrowia). 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Ministerstwo Zdrowia

Ruch antyukraiński i antyszczepionkowy. Milczanowska: są kreowane przez te same konta

Anna Milczanowska (PiS) oceniła, że ruch antyszczepionkowy jest podobny do ruchu skierowanego przeciw Ukraińcom. - Dziwnym trafem wiadomości kreowane są właśnie przez te same konta, a serwery ulokowane są na terenie Rosji - powiedziała. Gościem audycji był także Zdzisław Wolski (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie Polskie Radio 24 szczepienia szczepionka COVID-19 Ukraina

Pandemia koronawirusa wygasa? Maria Libura: naukowcy przestrzegają przed hurraoptymizmem

- Bardzo ważne jest jasne komunikowanie, że nie wiemy, co się zdarzy, i społeczeństwa powinny być przygotowane na to, że możliwy jest kolejny "zakręt". Nie jest to wykluczone, a wręcz, według naukowców, bardzo prawdopodobne - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, ekspert ds. ochrony zdrowia (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Błażej Prośniewski

"To duży krok naprzód". Kraje Afryki otrzymają technologię do produkcji szczepionek przeciwko COVID-19

Sześć krajów Afryki otrzyma technologie mRNA do produkcji szczepionek przeciw COVID-19. Unia Europejska otworzy tam huby transferowe, aby zwiększyć produkcje preparatów. Ogłosili to na konferencji prasowej w Brukseli szef Światowej Organizacji Zdrowia, przewodniczący Rady i Komisji Europejskiej, prezydent Francji sprawującej przewodnictwo w Unii oraz prezydent Republiki Południowej Afryki - Cyril Ramaphos.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afryka Unia Europejska szczepionka koronawirus pandemia

Multiszczepionka najlepszą odpowiedzią na mutacje koronawirusa? Immunolog przekonuje

- Na razie nie ma badań nad szczepionką wielowariantową, ale uważam, że taka multiszczepionka sprawdzi się lepiej i zapewni nam bardzo szeroki wachlarz przeciwciał przeciwko różnym liniom koronawirusa - powiedziała prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo szczepienia Koronawirus w Polsce szczepionka badania COVID-19

Czy dawki przypominające są skuteczne w przypadku wszystkich wariantów omikrona? Wirusolog wyjaśnia

Jak oceniła wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska, nie stwierdzono, żeby podwariant omikrona BA.2 powodował inne objawy chorobowe. Wstępne ustalenia wskazują, że dawki przypominające szczepionek są skuteczne wobec BA.2 w takim samym stopniu, jak wobec BA.1.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie omikron COVID-19 koronawirus pandemia szczepienia szczepionka sars-cov-2

"Zmniejsza ryzyko zakażenia COVID-19". Ekspert o szczepieniu medyków

Zdaniem prof. Małgorzaty Polz-Dacewicz "szczepienie medyków jest konieczne". - Jeżeli ktoś jest zaszczepiony, to jest mniejsze ryzyko, że mogę się od takiej osoby zarazić, ale muszą być wytyczne dotyczące realizacji tego obowiązku w praktyce - oceniła wirusolog z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia pandemia epidemia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce sars-cov-2 Lublin służba zdrowia szczepionka
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem