more_horiz
PR24 Portal
Section05

szkolenie

"Krok naprzód dla całych sił zbrojnych". Polscy piloci gotowi do szkolenia na F-35

Pierwsi polscy piloci są już gotowi do szkolenia na myśliwcach piątej generacji - samolotach F-35. Za ocean poleci w sumie kilkunastu lotników, pierwszych dwóch na początku przyszłego roku. - Pierwsze grupy będą szkolone w Stanach Zjednoczonych, ale później będziemy organizowali szkolenie już u nas w kraju - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dowódca 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, płk Łukasz Piątek.
Zobacz więcej na temat:  F-35 lotnictwo wojsko siły zbrojne Wojsko Polskie szkolenie

"W warunkach stresu człowiek może działać prawie automatycznie". Ukraińscy paramedycy szkolili się w Warszawie

W Warszawie paramedycy z Polski i Ukrainy wspólnie szkolili się przed wyjazdem i pracą na froncie. Szkolenie obejmowało zakres wiedzy z pomocy przedszpitalnej osobom z licznymi i rozległymi obrażeniami czyli takimi jakie najczęściej występują w warunkach wojennych.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2023 wojna na Ukrainie pomoc szpital służba zdrowia szkolenie POLSKA służby i bezpieczeństwo

PARP: 425 mln zł dofinansowania na szkolenia pracowników i przedsiębiorców w 2022 roku

W 2022 roku na szkolenia pracowników i przedsiębiorców z Bazy Usług Rozwojowych (BUR) przeznaczono 425 mln zł dofinansowania ze środków unijnych - poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Z usług oferowanych w BUR skorzystało w ubiegłym roku ok. 78 tys. pracowników i właścicieli firm z sektora MŚP oraz osób prywatnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PARP firma pracownik szkolenie kompetencje

Ukraińscy kontrolerzy proszą polskich kolegów o pomoc. Chcą doskonalić swoje umiejętności zawodowe

Narodowa Administracja Lotnictwa Ukrainy oraz Komisja Europejska, z uwagi na bezprecedensową sytuację za wschodnią granicą, skierowały do rządu polskiego za pośrednictwem Urzędu Lotnictwa Cywilnego prośby dotyczące opracowania wsparcia dla Ukrainy. Strona polska zapowiedziała, że będzie analizować tę sprawę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo kontrola Ukraina szkolenie

Strzelanie, survival, walka w bliskim dystansie: trwają szkolenia "Trenuj z wojskiem"

Trwa bezpłatny cykl szkoleniowy "Trenuj z wojskiem". Szkolenia są jednodniowe, a w ich ramach można się nauczyć podstaw posługiwania się bronią, strzelania, walki wręcz, dowiedzieć się, co zrobić, gdy zawiedzie GPS, jak przetrwać w terenie i udzielić pierwszej pomocy. Zaczęły się 8 października w 17 jednostkach na terenie całego kraju i potrwają jeszcze do końca listopada.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie szkolenie STYL ŻYCIA broń Piotr Firan Trójka

Obowiązkowe szkolenia wojskowe? Poseł PiS: musimy dbać o bezpieczeństwo kraju

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości zmienia sytuację po wielu latach zaniechania w sferze bezpieczeństwa naszego kraju przez poprzedników, chociażby takich jak likwidacja jednostek wojskowych, przesuwanie sił ze wschodniej ku zachodniej granicy - mówiła w Polskim Radiu 24 Lidia Burzyńska (Prawo i Sprawiedliwość). W audycji wziął udział również Marek Dyduch (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron wojsko Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo POLSKA szkolenie

Nauka przetrwania, walki i udzielania pomocy w programie "Trenuj z wojskiem"

Rusza nowy, bezpłatny program "Trenuj z wojskiem". W jego ramach będzie można się nauczyć podstaw posługiwania się bronią, strzelania, walki wręcz, dowiedzieć się, co zrobić, gdy zawiedzie GPS, jak przetrwać w terenie i udzielić pierwszej pomocy. Szkolenia będą jednodniowe i bezpłatne. Zaczynają się 8 października w 17 jednostkach na terenie całego kraju.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo wojsko szkolenie broń samoobrona pierwsza pomoc Piotr Łodej Trójka

Czy kurs doszkalający to wstyd dla wieloletniego kierowcy?

„Człowiek uczy się całe życie” – prawda ta nie omija umiejętności wykorzystywanych w ruchu ulicznym. Zmieniające się przepisy oraz coraz to nowsze systemy samochodowe sprawiają, że nie możemy zatrzymać się jedynie na ukończonym kursie prawa jazdy. Dlaczego warto zainwestować w dodatkowe szkolenie? Dlatego, że może uratować Ci to życie!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi POLSKA społeczeństwo kierowca kierowcy regiony szkoła szkolenia szkolenie edukacja policja policja polska wypadek

Przydatne nawyki kierowcy

Mój znajomy podzielił się swego czasu uwagą, że jadąc motocyklem, normalnie nie używa przedniego hamulca, ale w krytycznej sytuacji rzecz jasna użyje. Drodzy Państwo – otóż nie użyje. To jakby żołnierz powiedział, że nie będzie się szkolić w strzelaniu, ale w krytycznej sytuacji rzecz jasna strzelać będzie.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody młodzież prawo jazdy bezpieczeństwo na drodze bezpieczeństwo Polskie Radio szkolenie POLSKA społeczeństwo psychologia naprawa naprawa samochodu

Saber Strike 2022. W Polsce rozpoczęły się wielonarodowe ćwiczenia wojskowe

Rozpoczynają się manewry Saber Strike-22, czyli cykliczne międzynarodowe ćwiczenia wojskowe. Na terenie Polski już od dziś trenować będą amerykańskie pododdziały z 2. Pułku Kawalerii. Ich zadaniem będzie pokonanie trasy, która liczy ponad 900 kilometrów z zachodu na teren państw bałtyckich z przerwą na szkolenia w rejonie poligonów w Orzyszu i Bemowie Piskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA żołnierze wojsko szkolenie armia ćwiczenia wojskowe

Kobiety przejmują stery

Kobiety kochają szybkie samochody - każda uczestniczka szkolenia, któremu dziś się przyglądamy, podpisze się pod tym stwierdzeniem obiema rękami! Polskie Radio Kierowców jest na Torze Łódź i relacjonuje dla Państwa wyjątkowe wydarzenie, dzieląc się bezcenną dla każdego kierowcy wiedzą!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA motoryzacja Radio kierowców Polskie Radio Kierowców kierowca kierowcy samochody samochód społeczeństwo Polskie Radio wiadomości imprezy masowe POLSKA Łódź szkolenia szkolenie kurs warsztaty

Co gubi młodych kierowców, czyli efekt Krugera-Dunninga

Jest to termin znany w branży…psychologicznej. Panowie Justin Kruger i David Dunning z uniwersytetu Cornella (jeden z bardziej prestiżowych uniwersytetów w USA) podczas licznych badań i testów odkryli bardzo interesującą zależność. Jaką? 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody młodzież prawo jazdy prawo bezpieczeństwo na drodze bezpieczeństwo Polskie Radio szkolenie POLSKA społeczeństwo wypadek psychologia

"Będą używane do obrony granicy". Por. Michalska o wykorzystaniu plecakowych miotaczy gazu przez SG

Porucznik Anna Michalska przekazała, że szkolenia w Podlaskim OSG z wykorzystywania nowych środków przymusu bezpośredniego trwały przez ostatni tydzień i zakończyły się w piątek. - W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej zakończyły się szkolenia z wykorzystywania plecakowych miotaczy gazu i tarcz ochronnych, które będą używane do odparcia siłowych prób przekroczenia granicy - poinformowała rzecznik Straży Granicznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podlaskie służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo straż graniczna policja kryzys na granicy granica migracja imigranci w Europie szkolenie

Dłuższy termin na pobranie zaliczek na podatek. Ministerstwo Finansów zaprasza księgowych na szkolenia

Ministerstwo Finansów organizuje cykl spotkań on-line dla księgowych dotyczących zmian w rozliczeniu podatkowym wynagrodzeń w ramach Polskiego Ładu - przekazał w niedzielę resort. Jak zaznacza resort, chodzi o pomoc w interpretacji i zastosowaniu nowych przepisów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki pit Ministerstwo Finansów rozporządzenie szkolenie finanse osobiste księgowość Polski Ład zmiany 2022