X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
szkolnictwo wyższe

"Warto być stypendystą NAWA". Wyjątkowe korzyści z uczestnictwa w programie im. prof. Bekkera

Dr Karol Makuch, z Instytutu Chemii Fizycznej PAN, przebywał na stypendium Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej imienia profesora Mieczysława Bekkera w California Institute of Technology (CALTECH) w Stanach Zjednoczonych. Naukowiec wyjazd na stypendium traktuje jako ważny element swojego wykształcenia, a jego wartością dodaną są liczne kontakty międzynarodowe, które z pewnością wykorzysta w pracy badawczej w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  NAUKA Ministerstwo Edukacji i Nauki Stany Zjednoczone Polska Akademia Nauk szkolnictwo wyższe

Wielka promocja wybitnych Polek. Trwa kampania Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Przedsiębiorcze, samodzielne, pełne inicjatyw, empatii, woli pomocy innym, biorące sprawy w swoje ręce - takie właśnie są Polki. Odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach: w nauce, sporcie, biznesie, działalności społecznej i politycznej. Od marca są też ambasadorkami polskości na wszystkich kontynentach w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Zagranicznych #IamPolka - OUTSTANDING POLISH WOMEN.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych kancelaria premiera koronawirus Kresy Polacy za granicą szkolnictwo wyższe

Ciekawa oferta dla polonijnej młodzieży. Ruszył program stypendialny Anders NAWA

Program stypendialny dla Polonii im. Gen. Wł. Andersa to oferta skierowana do młodzieży polonijnej zainteresowanej podjęciem studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich na polskich uczelniach, w trybie stacjonarnym, w języku polskim. Ponadto studia mogą być poprzedzone rocznym kursem przygotowawczym do studiów w Polsce (również na warunkach stypendialnych). Celem kursu przygotowawczego jest pogłębienie znajomości języka polskiego oraz wiedzy z przedmiotów kierunkowych związanych z tokiem przyszłych studiów.
Zobacz więcej na temat:  szkolnictwo wyższe Wielkanoc religia Polonia Polacy za granicą Lwów Kresy

Dyskusja o zdawalności na UMK. Minister edukacji sprawdzi wyniki egzaminów z anatomii

- Wystąpiłem, wraz z ministrem zdrowia, do uczelni kształcących lekarzy o pełną statystykę z ostatnich pięciu lat, dotyczącą zdawania egzaminów na pierwszym roku, zwłaszcza z anatomii - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek. Powodem decyzji ministrów są informacje o dyskusji na temat zdawalności egzaminów z anatomii na pierwszym roku wśród sudentów Collegium Medicum UMK w Toruniu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek szkolnictwo wyższe medycyna Ministerstwo Edukacji i Nauki Ministerstwo Zdrowia

Pakiet wolności akademickiej z zielonym światłem. Szef MEiN: przerwiemy skandaliczne działania

- Pakiet wolności akademickiej został w ubiegłym tygodniu pozytywnie zaopiniowany przez Komitet Stały Rady Ministrów - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Mam nadzieję, że przerwiemy coś, co jest absolutnie skandaliczne na polskich uczelniach - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja społeczeństwo szkolnictwo wyższe wolność słowa POLSKA

Ponad 1,4 mld złotych dla uczelni wyższych. Przemysław Czarnek podsumował wydatki swojego resortu

Miliard złotych na podwyżki dla pracowników szkół wyższych i 440 milionów na inwestycje dla uczelni publicznych - tak minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podsumował wydatki resortu na rozwój nauki. Przemysław Czarnek złożył też życzenia naukowcom z okazji Dnia Nauki Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NAUKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego szkolnictwo wyższe

Wiceszef MEN o zmianie punktacji za publikacje: żadne czasopismo nie straciło punktów

- W przyszłym roku w styczniu będzie przeprowadzana ewaluacja, będzie dotyczyła z perspektywy ministerstwa, czy polskiego porządku prawnego, nie pojedynczych pracowników, ale poszczególnych uczelni - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka edukacja NAUKA szkolnictwo wyższe społeczeństwo Grzegorz Jankowski

"Katotalibowie", "katolska propaganda". Wulgarny wpis profesora UW i ostre reakcje internautów

"Minister Przemysław Czarnek powinien odebrać tym ideologom pieniądze, a także uczelnie" - napisał na Twitterze działacz Ruchu Narodowego Konrad Smuniewski. Skomentował w ten sposób wpis w mediach społecznościowych, w którym mowa o "jeb***ch katotalibach" i którego autorem jest - jak wskazuje Smuniewski - profesor UW. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Uniwersytet Warszawski aborcja Kościół katolicki chrześcijaństwo katolicyzm społeczeństwo szkolnictwo wyższe

Stowarzyszenie Legia Akademicka. Tradycjami sięga do 1918 roku

Stowarzyszenie Legia Akademicka to stowarzyszenie proobronne działające głównie na terenie województw lubelskiego i podkarpackiego. Organizacja zrzesza uczniów klas mundurowych, żołnierzy czynnych i rezerwowych, studentów, a także inne osoby zainteresowane tego rodzaju aktywnością. O historii i funkcjonowaniu organizacji mówili w Polskim Radiu 24 ppor. Konrad Dziekanowski i kpr. Krzysztof Sieńko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie wojsko armia szkolnictwo wyższe

Minister zdrowia: na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika doszło do naruszenia zasad szczepień

- Doszło do naruszenia zasad szczepień na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Rektor wpisał osoby nieuprawnione na listę szczepień dla grupy zero - odniósł się w środę podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski do faktu zaszczepienia posła i pracownika naukowego UMK Zbigniewa Girzyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski szczepienia szczepionka Zbigniew Girzyński szkolnictwo wyższe Toruń

"Pomysł na zagospodarowanie potencjału studentów". Ppor. Damian Duda o Legii Akademickiej

- Legia Akademicka jest pomysłem nie nowym, ale pomysłem bardzo sprawdzonym. Chodzi o zagospodarowanie potencjału studentów. Studenci, kształcąc się na swoich kierunkach, to bardzo często menadżerowie, specjaliści w bardzo wąskich działkach, których armia też potrzebuje - mówił w Polskim Radiu 24 ppor. Damian Duda, koordynator Legii Akademickiej na UMCS w Lublinie. Gościem PR24 była także studentka ASzWoj Iga Wilczyńska, uczestniczka programu Legia Akademicka.
Zobacz więcej na temat:  wojsko Wojsko Polskie armia Polskie Radio 24 szkolnictwo wyższe Akademia Sztuki Wojennej

"Solidarni z Białorusią". NAWA pomaga białoruskim naukowcom i studentom

Pod koniec minionego roku Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, odpowiadając na swoistą potrzebę chwili zorganizowała dodatkowy kurs języka polskiego on-line dla ponad pięciuset studentów z Białorusi, którzy studiują lub planują podjęcie studiów, czy też pracy w Polsce. Zajęcia on-line  prowadzili wykładowcy z wyspecjalizowanych szkół nauczających polskiego jako obcego. Jego uczestnicy nie tylko wzmocnili swoje kompetencje językowe, ale także poznali lepiej polską kulturę, obyczaje i historię.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dyplomacja NAUKA szkolnictwo wyższe język polski

Zmiany w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Jest decyzja prezydenta

Chrześcijańska Akademia Teologiczna stanie się uczelnią publiczną i dostawać będzie subwencję zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce - zakłada nowelizacja przepisów o finansowaniu ChAT podpisana we wtorek przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ustawa ma wejść w życie od 1 stycznia 2021 r. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent szkolnictwo wyższe edukacja NAUKA teologia chrześcijaństwo katolicyzm