more_horiz
PR24 Portal
Section05

szkolnictwo wyższe

Nie żyje prof. Andrzej Białkiewicz. Był rektorem Politechniki Krakowskiej

Zmarł rektor Politechniki Krakowskiej - profesor doktor habilitowany inżynier architekt Andrzej Białkiewicz. Uczelnią kierował od września 2020 roku, a związany był z nią od prawie 50 lat. Miał 79 lat. Przed objęciem funkcji rektora przez dwie kadencje był prorektorem uczelni i wieloletnim kierownikiem Katedry Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie szkolnictwo wyższe Kraków SZTUKA architektura odeszli 2023

TYLKO U NAS Dulkiewicz będzie uczyć studentów. Majewski: jeśli nie chce zajmować się miastem, powinna zrezygnować

Portal PolskieRadio24.pl ujawnił we wtorek, że prezydent Gdańska będzie w godzinach pracy magistratu prowadzić zajęcia z dyplomacji miast na Uniwersytecie Gdańskim. Aleksandra Dulkiewicz postanowiła ratować swój wizerunek wśród mieszkańców i przekazała 1500 zł na Gdański Program Stypendialny Mentor. Aleksandra Dulkiewicz nie rezygnuje jednak z prowadzenia wykładów. - Czas stanąć w prawdzie, zająć się sprawami miasta. Jeśli nie chce tego zrobić, pora zrezygnować z funkcji prezydenta - uważa radny z PiS, Przemysław Majewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk pomorskie NAUKA szkolnictwo wyższe Aleksandra Dulkiewicz

TYLKO U NAS Aleksandra Dulkiewicz będzie uczyć studentów. Zajmie się tym... w godzinach pracy magistratu

Jak ustalił portal PolskieRadio24.pl, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz będzie prowadzić zajęcia na Uniwersytecie Gdańskim. Studentom Wydziału Nauk Społecznych opowie o dyplomacji miast. Zajęcia będzie prowadzić w nadchodzącym semestrze... w godzinach pracy magistratu. Ma za to otrzymać honorarium. - Skoro woli prowadzić zajęcia ze studentami, pora, żeby ustąpiła z funkcji prezydenta miasta - uważa radny opozycji w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk pomorskie polityka szkolnictwo wyższe POLSKA regiony

Ponowne uruchomienie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gnieźnie. "Zachłysnęli się studenckim życiem"

Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku daje możliwość powrotu na studia lub rozpoczęcia przygody z nauką na nowo starszym studentom. Nieco później niż zwyczajne uczelnie zainaugurował tenże Uniwersytet szesnasty już rok akademicki. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią studenci seniorzy z przyjemnością wkroczyli w mury Instytutu Kultury Europejskiej, gdzie odbywają się zajęcia.
Zobacz więcej na temat:  senior szkolnictwo wyższe

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił konkurs prac magisterskich. To druga edycja

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi (NIKiDW) już po raz drugi ogłasza ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową na temat kultury i dziedzictwa wsi "Korzenie i skrzydła". Za pierwszym razem przyjmowano prace magisterskie i doktorskie, w tym roku zdecydowano, że do konkursu mogą stanąć wyłącznie prace magisterskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA wieś NAUKA rolnictwo szkolnictwo wyższe

"Uczelnie nie mogą dać się bezkarnie zaprząc w politykę". Prof. Nalaskowski o poprawności politycznej w nauce

- W zasadzie nie sposób naruszyć dziś poprawności politycznej, wyznając dziś lewicowy czy lewacki światopogląd. Tutaj granice są daleko przesunięte (…). Jeśli natomiast chodzi o światopogląd konserwatywny czy tradycyjny, to ten margines jest niewielki - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Aleksander Nalaskowski (UMK w Toruniu).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania edukacja POLSKA szkolnictwo wyższe

Czarnek: potrzebujemy inżynierów jądrowych, będzie nowy kierunek na uczelniach

– W tej sprawie jesteśmy już po długich rozmowach z panem prezesem Danielem Obajtkiem, po rozmowach z rektorem AGH, z rektorem Politechniki Wrocławskiej. Będzie nowy kierunek otwierany na tych uczelniach – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Polski polityka Przemysław Czarnek edukacja energia atomowa szkolnictwo wyższe Trójka Beata Michniewicz