more_horiz
PR24 Portal
Section05

sztuczna inteligencja

Ochrona w sklepach. Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka?

W sklepach, zwłaszcza w sieciach handlowych, jest coraz mniej ochroniarzy. Człowieka zastępuje nowoczesna technologia, a to zmniejsza liczbę kradzieży. Jak działa specjalny przeciwkradzieżowy zautomatyzowany system bezpieczeństwa oparty na analizie obrazu z wykorzystaniem elementów sztucznej inteligencji? Czy tak będą wyglądały w przyszłości zabezpieczenia przed kradzieżami w każdym sklepie?
Zobacz więcej na temat:  technologia programowanie sztuczna inteligencja sklep handel kradzież społeczeństwo Roman Czejarek

Sztuczna inteligencja. Dr Maciej Kawecki: świat rozkochał się w chacie GPT

ChatGPT to technologia oparta na sztucznej inteligencji Generative Pre-trained Transformer. System uczy się kolejnych odpowiedzi na podstawie rozmów ludźmi z komputerami - w ten sposób odpowiedzi wyglądają na naturalne i w wielu przypadkach sprawiają wrażenie napisanych przez prawdziwego człowieka. Czy sztuczna inteligencja w pełni zastąpi człowieka?
Zobacz więcej na temat:  matematyka programowanie informatyk sztuczna inteligencja

Kto jest lepszy: sztuczna inteligencja czy ludzki mózg? Odpowiedź jest znana

Sztuczna inteligencja uczy się coraz więcej i coraz więcej potrafi. Oczekuje się, że sztuczna inteligencja będzie realizować czynności właściwe ludzkiemu mózgowi, między innymi rozpoznawanie mowy, planowanie, analizowanie i rozwiązywanie problemów.  Polscy naukowcy sprawdzili, czy słynny ChatGPT rozumie… żarty.
Zobacz więcej na temat:  sztuczna inteligencja STYL ŻYCIA futuryzm NAUKA Witold Lazar Trójka ChatGPT