more_horiz
PR24 Portal
Section05

Szymon Hołownia

Problemy z finansami Polski 2050. Michał Gramatyka: czekaliśmy na rejestrację partii

Michał Gramatyka z Polski 2050 powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że decyzja PKW dot. odrzucenia sprawozdania była spowodowana niemożnością założenia konta bankowego przez partię. Polityk podkreślił, że to zostało już otwarte i wszystko odbywa się zgodnie z przepisami.
Zobacz więcej na temat:  pieniądze Polska 2050 Szymon Hołownia konto bankowe partie polityczne POLSKA polityka Trójka

Nieprzejrzyste finanse Polski 2050. Politycy PiS apelują do Hołowni o wyjaśnienia

Rzecznik PiS Rafał Bochenek i sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski podczas konferencji w Sejmie mówili, że sposób działania oraz finansowania Polski 2050 jest niejasny. - To łamanie zasad dot. partii politycznych - zaznaczył rzecznik PiS. We wtorek Sąd Najwyższy oddalił skargę ugrupowania Szymona Hołowni na uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej, która odrzuciła sprawozdanie finansowe partii za 2021 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polska 2050 Szymon Hołownia Państwowa Komisja Wyborcza Rafał Bochenek Sąd Najwyższy PiS

Hołownia ma problemy z finansami. Sąd Najwyższy oddalił skargę Polski 2050

Sąd Najwyższy oddalił skargę Polski 2050 Szymona Hołowni na uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej, która odrzuciła sprawozdanie finansowe partii za 2021 r. - poinformował SN. Sprawę rozpoznawało siedmioro sędziów, złożone zostały dwa zdania odrębne. SN wskazał m.in, że " zapisy ustawy o partiach politycznych są jednoznaczne i mają kategoryczny charakter".  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Szymon Hołownia Polska 2050 Sąd Najwyższy Państwowa Komisja Wyborcza

SONDAŻ Zjednoczona Prawica liderem, Polska 2050 poza podium. Nowy sondaż

Pracownia Social Changes zrealizowała badanie poparcia partii politycznych na zlecenie portalu wPolityce.pl. Wynika z niego, że "w ostatnich dniach zarówno PiS, jak i KO odnotowały niewielkie, jednopunktowe straty. Mocno atakowany przez media opozycji Szymon Hołownia utrzymuje dość wysokie poparcie. Bardzo dobry wynik notuje PSL".
Zobacz więcej na temat:  sondaż sondaże Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Szymon Hołownia polityka wybory

SONDAŻ Zdecydowana większość Polaków, którzy głosowali na PiS, zrobiłaby to ponownie. Nowy sondaż

PiS ma najwierniejszy elektorat - 85 proc. tych, którzy zagłosowali na tę partię w 2019 r., zagłosowałoby jeszcze raz. W przypadku KO odsetek ten wynosi 79 proc. wyborców z 2019 r., ugrupowanie straciło na powstaniu partii Szymona Hołowni - wynika z analizy sondaży przygotowanej przez IBRiS dla Radia ZET.
Zobacz więcej na temat:  sondaż sondaże Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Szymon Hołownia

Współpraca PSL i Polski 2050. Bogdan Zdrojewski: spodziewałem się ogłoszenia wspólnego startu w wyborach

Bogdan Zdrojewski z Koalicji Obywatelskiej powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że PSL i partia Szymona Hołowni szukają dla siebie innego wyjścia niż samodzielny start. Jego zdaniem spowodowane jest to niesatysfakcjonującymi sondażami.
Zobacz więcej na temat:  partie polityczne Bogdan Zdrojewski PSL Szymon Hołownia Platforma Obywatelska wybory w Polsce POLSKA polityka Trójka Dariusz Wieczorkowski

Wspólna lista wyborcza opozycji? Pęk: to dla Hołowni całkowite podporządkowanie się Tuskowi

- Niezależnie od tego, czy więcej głosów dostanie Hołownia czy Tusk, to efekt będzie taki sam, powstania koalicja antypolska, która zapowiada wprowadzenie zasad zamordyzmu na miarę metod komunistycznych - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator, samorządowiec, komentator polityczny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w Polsce koalicja obywatelska Polska 2050 Szymon Hołownia Michał Rachoń

Andrzej Grzyb o wspólnej liście opozycji: kontynuujemy rozmowy z ruchem Szymona Hołowni

- Z naszej strony nie wydarzyło się nic, co zmieniłoby nasz punkt widzenia mówiący o tym, że na opozycji powinny być dwie listy. Podtrzymujemy to, że chcemy stworzenia drugiej koalicji z ruchem Polska 2050 - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Grzyb (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk POLSKA polityka PSL Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Polska 2050 Sygnały Dnia Katarzyna Gójska Andrzej Grzyb

Hołownia przeciw nowelizacji ustawy o SN. Poseł PO: chciał zyskać sympatię wyborców, stało się odwrotnie

- Mnie ta decyzja rozczarowała. Myślę, że to błąd pana Hołowni. On natomiast uważał, że dzięki temu zyska sympatię wielu wyborców. Ale jak pokazują sondaże, stało się zupełnie odwrotnie - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PO Krzysztof Piątkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Polska 2050 Szymon Hołownia Platforma Obywatelska opozycja

TYLKO U NAS Polska 2050 podzieli los Nowoczesnej? Politolog: problemem jest wspólny elektorat z PO

Polska 2050 złapała zadyszkę. W półtora roku partia Szymona Hołowni straciła połowę swojego poparcia i coraz bliżej jej do losu Nowoczesnej niż największej siły po stronie opozycji. Zdaniem dr. Bartłomieja Biskupa problemem tej partii jest to, że walczy o ten sam elektorat co PO. - To stanowi zagrożenie dla partii Szymona Hołowni, bo tak jak to było w przypadku Nowoczesnej, ludzie mają na kogo przerzucić swoje głosy - uważa politolog UW. 
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia Polska 2050 opozycja koalicja obywatelska POLSKA polityka

Apel Donalda Tuska o zjednoczenie sił przed wyborami. Jaka jest odpowiedź polityków opozycji?

- Lewica jest gotowa na wspólną listę, ale nie widzi chęci u innych partnerów z opozycji. Polska 2050 uważa sprawę za otwartą i krytykuje pośpiech w tej kwestii. Według PSL zamknięcie opozycji w jednym worku to z kolei sposób na przegranie z PiS - mówią politycy tych partii, odnosząc się do apelu Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  polityka Szymon Hołownia Donald Tusk Platforma Obywatelska Polska 2050 POLSKA PSL

PR24 Głosowanie nad ustawą o SN podzieliło opozycję? Balt: Hołownia próbuje różnicować swoją partię

- To, czy ugrupowanie Szymona Hołowni będzie istotną częścią koalicji po wyborach, to zobaczymy. Na razie notowania Polski 2050 systematycznie spadają, a do wyborów jeszcze wiele miesięcy. (...) Ewidentnie widać, że Szymon Hołownia próbuje różnicować swoją partię z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi - ocenił w Polskim Radiu 24 europoseł Nowej Lewicy Marek Balt.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Szymon Hołownia opozycja Krajowy Plan Odbudowy

Głosowanie nad ustawą o SN rozbiło jedność opozycji? "Wszystko przez Hołownię"

Fala krytyki ze strony parlamentarzystów KO, Lewicy i PSL płynie na Szymona Hołownię i jego posłów za stanowisko, jakie zajęli w piątek w Sejmie w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Polska 2050 zagłosowała przeciw, czym wyłamała się z niepisanej umowy zawartej przed głosowaniem przez liderów opozycji. W sejmowych kuluarach już słychać, że może to przekreślić współpracę z tą partią nad wspólnymi listami. 
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Krajowy Plan Odbudowy opozycja Sejm Szymon Hołownia