more_horiz
PR24 Portal
Section05

Szymon Szynkowski

"Znów jesteśmy w UE forpocztą wsparcia". Szynkowski vel Sęk o pomocy Ukrainie

- Przekazanie czołgów Ukrainie to znak, że można działać sprawnie, że również w tak skomplikowanej, a jednocześnie ważnej rzeczy, jak przekazanie broni pancernej, Polska po raz kolejny okazała się krajem, który stanowi forpocztę na arenie europejskiej - powiedział minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Szynkowski służby i bezpieczeństwo Ukraina wojna na Ukrainie polska pomoc

"Zbyt poważna rzecz, by pozwolić sobie na grę polityczną". Szynkowski vel Sęk apeluje do Senatu ws. ustawy o SN

Minister ds. Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk zaapelował do Senatu o ostrożne składanie poprawek do projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Jak mówił w TVP Info, przyjęty w piątek przez Sejm projekt, powstał w wyniku negocjacji z Komisją Europejską i został przez nią pozytywnie oceniony.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Krajowy Plan Odbudowy Szymon Szynkowski

Pieniądze z KPO trafią do Polski przed wyborami? Minister ds. UE: bardzo duża szansa

Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk ocenił, że jest szansa, by pierwsze pieniądze z KPO trafiły do Polski przed wyborami. Jak zaznaczył "szansa jest tym większa, im szybciej przyjęta zostanie nowelizacja".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Krajowy Program Odbudowy szymon szynkowski vel sęk Szymon Szynkowski Parlament Europejski parlament w Polsce

Krok w stronę wypłaty KPO. Unijni komisarze akceptują zmiany w sądownictwie

Grupa unijnych komisarzy zaakceptowała wstępnie polskie zmiany w sądownictwie, które mają doprowadzić do odblokowania Krajowego Planu Odbudowy. "Wydarzenia" Polsatu poinformowały dziś, że zmiany zaakceptowało kolegium komisarzy. Z ustaleń brukselskiej korespondentki Polskiego Radia wynika, że chodzi na razie o grupę komisarzy, która zajmuje się sprawą KPO.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska ŚWIAT Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy Szymon Szynkowski

Minister Szymon Szynkowski vel Sęk: nie można się godzić na ekonomiczny szantaż UE

Minister do spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że Polska nie może zgodzić się na ekonomiczny szantaż ze strony Unii Europejskiej. W przemówieniu podczas konferencji "Zderzenie kulturowe w UE" minister podkreślał, że miejsce Polski leży w strukturach europejskich, ale nasz kraj chce współkształtować politykę unijną i nie godzi się na tendencje federalistyczne czy zmiany kulturowe godzące w fundamenty społeczne.
Zobacz więcej na temat:  szymon szynkowski vel sęk Szymon Szynkowski polityka

Polska walczy o KPO. Piotr Müller: z KE dyskusja jest bardzo ogólnikowa, a my chcielibyśmy konkretów

Oczekujemy od Komisji Europejskiej konkretów, co powinno być poprawione, jeśli chodzi o realizacje przez Polskę kamieni milowych ws. KPO - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że te konkrety będą analizowane i "wtedy się zastanowimy, czy można to zmodyfikować".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Ukraina ŚWIAT Europa Krajowy Plan Odbudowy Polska w Unii Europejskiej Ursula von der Leyen Szymon Szynkowski Piotr Müller

Minister Szymon Szynkowski vel Sęk w środę w Brukseli. Tematem wizyty: Krajowy Plan Odbudowy

W środę do Brukseli przylatuje minister do spraw europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk na rozmowy w sprawie Krajowego Planu Odbudowy - ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. O wizycie ministra w tym tygodniu w belgijskiej stolicy informował w poniedziałek rano premier Mateusz Morawiecki. 
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Szymon Szynkowski

NASZ NEWS Kolejny etap negocjacji ws. KPO. "W tym tygodniu do Brukseli poleci minister Szynkowski vel Sęk"

W środę do Brukseli, na rozmowy w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, przylatuje minister do spraw europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk - ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. O wizycie ministra w tym tygodniu w belgijskiej stolicy informował dziś rano premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Szynkowski Unia Europejska Europa Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy

Wniosek Polski ws. wstrzymania naliczania kar przez TSUE. "Bogata argumentacja"

Minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk poinformował, że Polska złożyła wniosek o wstrzymanie naliczania kar przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Chodzi o decyzję TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Minister zaznaczył, że liczy na rozpatrzenie wniosku "bez zbędnej zwłoki".
Zobacz więcej na temat:  Szymon Szynkowski POLSKA Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Krajowy Plan Odbudowy sądownictwo

Polska wciąż bez środków z KPO. Szynkowski vel Sęk: trzeba postawić jasne granice unijnym instytucjom

- Polska jest lojalnym członkiem Unii Europejskiej. Wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Czas jasno narysować granice i złożyć oczekiwania wobec instytucji europejskich, żeby też wywiązały się ze swoich zobowiązań. Pieniądze z KPO, skoro Polsce się należą, powinny być wypłacone. To mój zasadniczy cel - powiedział w Polskim Radiu 24 minister ds. Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Szynkowski fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska polityka