X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
tarcza antykryzysowa

Tarcza turystyczna przejęta przez Sejm. Zobacz, jak możesz odzyskać pieniądze za odwołaną wycieczkę

Parlament zakończył prace nad nowelizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta. Tarcza turystyczna z pomocą dla branży turystycznej ma zacząć działać niebawem.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa turystyka Ministerstwo Rozwoju Jadwiga Emilewicz GOSPODARKA

Eksperci: dodatkowe podatki i składki zniechęcą firmy do aktywności inwestycyjnej

Rozwiązania zachęcające przedsiębiorców do aktywności inwestycyjnej należy pochwalić, ale poszukiwanie dodatkowych dochodów podatkowych, które miałyby zrekompensować deficyt budżetu państwa, może te wysiłki rządu zniweczyć. W związku z kryzysem należałoby raczej zweryfikować wydatki, choć jest to dla rządzących trudniejsze – mówili w audycji "Rządy Pieniądza" eksperci: Piotr Palutkiewicz ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz prof. Dariusz Tworzydło z Uniwersytetu Warszawskiego.  
Zobacz więcej na temat:  podatki cit tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce deficyt budżetowy GOSPODARKA

Maląg: poprzez inwestycje rządowe i samorządowe wracamy na tory sprzed pandemii

- Kolejnym elementem tarczy antykryzysowej, który już trwa, są duże inwestycje rządowe i inwestycje samorządowe, a wiec poprzez inwestycje wracamy na te tory sprzed okresu pandemii – oceniła w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA tarcza antykryzysowa koronawirus Koronawirus w Polsce rynek pracy przedsiębiorca pracownicy bezrobocie Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2020

"Uspokojenie sumień polityków". Poncyliusz o pomocy rządu dla przedsiębiorstw

- Pytanie, gdzie jest granica zaciągania kredytu na przyszłe pokolenia, który jest do odzyskania w postaci napędzenia polskiej gospodarki i przedsiębiorstw - mówił o deficycie budżetowym audycji Polskiego Radia 24 Paweł Poncyliusz (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS w Łodzi deficyt budżetowy Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2020 tarcza antykryzysowa GOSPODARKA Adrian Klarenbach

"Świat gospodarki i polityki zawsze się przenikał". Prof. Domański o Forum Ekonomicznym w Karpaczu

- Takie bezpośrednie kontakty lepiej nas informują, dają diagnozę, myślę także o odbiorze społecznym. Styk polityki i gospodarki może skutkować dla obu tych agend, politycznej i gospodarczej, wzajemnym rozpoznaniem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2020 tarcza antykryzysowa GOSPODARKA Forum Ekonomiczne 2020 Henryk Domański

"Kluczowe wsparcie inwestycji". Sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów o sytuacji gospodarczej

- Polska, będąc na ścieżce wzrostu w ostatnich latach, polityka wspierająca rozwój gospodarki, stabilna sytuacja budżetu i poduszka finansów, która mieliśmy na początku pandemii, sprawiają, że jesteśmy w lepszej sytuacji niż inne państwa. Mechanizmy wsparcia tarczy antykryzysowej to była słuszna decyzja - mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Rzeczkowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka bezpieczeństwo w sieci Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2020 tarcza antykryzysowa GOSPODARKA Forum Ekonomiczne 2020 Ministerstwo Finansów

Eksperci: współpraca naszego regionu będzie kluczowa dla wzrostu po kryzysie gospodarczym

Wymiar współpracy państw Europy Środkowo-Wschodniej miał duże znaczenie jeszcze przed pandemią. Dziś, wobec pandemii i jej następstw dla gospodarki światowej jeszcze zyskuje. Niezbędne jest jednak zintensyfikowanie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej albo jeszcze szerzej Inicjatywy Trójmorza - mówili w audycji "Rządy Pieniądza" prof. Zbigniew Krysiak z SGH i Instytutu Myśli Schumana oraz Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa Trójmorze GOSPODARKA Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2020

Jarosińska-Jedynak: nowa perspektywa finansowa przyniesie sporo rozwiązań antykryzysowych

- Pokazaliśmy, że w momencie, gdy pojawia się kryzys, rząd, państwo jest odpowiedzialny za swoich przedsiębiorców – za przedsiębiorców, którzy napędzają gospodarkę i tę gospodarkę generują - oceniła w Karpaczu minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Jarosińska-Jedynak Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej GOSPODARKA budżet Polski Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2020 Forum Ekonomiczne 2020 POLSKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo tarcza antykryzysowa

Emilewicz: Polska jest dziś jednym z tych państw, które notują najpłytszą recesję

- Ten rok to nie jest czas na oszczędzanie - mówiła we wtorek na Forum Ekonomicznym wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Wskazała, że nadmierna fetyszyzacja długu czy skąpstwo minionych 10 lat, mogłoby doprowadzić do konsekwencji, z którymi znacznie trudniej byłoby się mierzyć.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa Jadwiga Emilewicz GOSPODARKA Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2020

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej: pieniądze z UE bardzo pomogą polskiej gospodarce

- Duże pieniądze z funduszy europejskich są szansą dla inwestycji publicznych, firm i samorządów - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda, który jest gościem rozpoczynającego się dziś trzydniowego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Unia Europejska fundusze unijne Karpacz Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2020 Forum Ekonomiczne 2020

Eksperci: optymistyczne dane o stabilnym bezrobociu to efekt dobrych danych z gospodarki

Trudno dziś oceniać, jak będzie wyglądał rynek pracy za miesiąc czy dwa. To raczej wróżby, ale mogą być optymistyczne, także patrząc na zmianę polskiego PKB. W II kwartale tego roku spadł on mniej, niż oczekiwano i pozwala to przewidywać, że w III kwartale zobaczymy już odbicie w górę, aby ostatecznie na koniec roku jego spadek wahał się w okolicy ok. 3 proc., wobec średnio ponad 8 proc. w Unii Europejskiej. Tak dzisiejszą rzeczywistość rynkową oceniali goście audycji "Rządy Pieniądza" w PR24: Mariusz Adamiak z banku PKO BP oraz Marek Kowalski ze Związku Przedsiębiorców Polskich.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa bezrobocie COVID-19 GOSPODARKA

"Praca zdalna nadal funkcjonuje". Ekspert o obowiązujących regulacjach prawnych

- Artykuł dotyczący pracy zdalnej nadal jest aktualny. W tej chwili nadal mamy ustawowe rozwiązania tego dotyczące, przepisy dotyczące pracy zdalnej zostały przedłużone, nic się nie zmieniło - mówił w Polskim Radiu 24 mec. Marek Aureliusz Karczmarzyk, prawnik, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka gospodarka polska tarcza antykryzysowa praca zdalna społeczeństwo

Ekspert PIE: pracodawcy i pracownicy wykazali ogromną determinację, aby utrzymać zatrudnienie pomimo pandemii

Większość ankietowanych przez nas firm, chce utrzymać obecny poziom płac i zatrudnienia. Ale rośnie odsetek firm, które deklarują wzrost liczby pracowników i poziomu płac - powiedział Andrzej Kubisiak wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa pracodawcy pracownik bezrobocie GOSPODARKA