X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
tarcza antykryzysowa

Eksperci: pakiet antyinflacyjny zmniejszy wzrost cen, ale może wydłużyć okres wysokiej inflacji

RPP powinna kontynuować podwyższanie stóp procentowych, aby przystopować inflację, choć jest to działanie o kilka miesięcy spóźnione. Pakiet antyinflacyjny z pewnością ograniczy rośnięcie cen, ale tylko na czas obniżenia podatków - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB i radca prawny Paweł Pelc.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja COVID-19 tarcza antykryzysowa podatki ceny paliw akcyza vat

Eksperci: coraz mniej optymizmu wśród przedsiębiorców i konsumentów

Spadający poziom optymizmu zarówno wśród przedsiębiorców jak i konsumentów to wynik ciągłej pandemicznej niepewności ale, też w coraz większym stopniu rosnącej inflacji - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha i Maciej Wośko, redaktor naczelny "Gazety Bankowej".  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA COVID-19 tarcza antykryzysowa inflacja bezrobocie pracodawcy podatki produkcja gus

Tadeusz Kościński: będziemy walczyć z inflacją także przez ograniczenie kosztów administracji i nietworzenie nowych funduszy celowych

Koszt pomocy państwa dla rodzin w ramach tarczy antyinflacyjnej to około 10 mld złotych. Ale z powodu inflacji wpływy do budżetu zwiększyły się o 8 do 9 mld złotych, dlatego będzie z czego sfinansować pomoc i nie będzie to generować dodatkowej inflacji - powiedział Tadeusz Kościński w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja tarcza antykryzysowa COVID-19 pracodawcy pracownicy bezrobocie podatki ceny paliw ceny żywności vat akcyza Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów Komisja Europejska

Eksperci: nie zaszczepieni pracownicy to problem dla firm i rozwoju całej gospodarki

Jest duże ryzyko dla klientów, których obsługują nie zaszczepieni pracownicy. Jednak w praktyce przepisy umożliwiające pracodawcom pytanie o szczepienia i przesuwanie pracowników na inne stanowiska może okazać się przepisem nieskutecznym - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Artur Bartoszewicz z SGH i ekonomista Marek Zuber.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy pracownicy COVID-19 szczepienia tarcza antykryzysowa szczepienia - raport

Umorzenia z Tarczy Finansowej 2.0. Zobacz, jak przygotować się do rozliczenia ze wsparcia

Ruszyły umorzenia z Tarczy Finansowej PFR 2.0 dla ponad 7 tys. małych i średnich firm. Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk poinformował, że przedsiębiorcy, którzy dostali wsparcie większe niż wyniosły ich straty w pandemii, na zwrot tej nadwyżki mają czas do 15 marca przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa GOSPODARKA firma COVID-19 pandemia Koronawirus w Polsce

Eksperci: rządy PiS to polityka prospołeczna oparta na konsumpcji

Transfery społeczne rządu pomogły rodzinom, szczególnie uboższym i wielodzietnym. Dobrze rozwija się gospodarka oparta na rosnącej konsumpcji. Jednak to nie może trwać zbyt długo. Niezbędny jest rozwój inwestycji - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Sławomir Dudek z Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz SGH i ekonomista Marek Zuber.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład tarcza antykryzysowa COVID-19 inwestycje inflacja pracodawcy

Eksperci: nieuniknione są kolejne podwyżki stóp procentowych, choć inflacja i tak na razie będzie rosła

Kolejna podwyżka stóp procentowych była nieunikniona. Przed nami na pewno kolejne i to raczej jeszcze w grudniu. Nie obniży to jednak obecnej inflacji. Może jedynie hamować jej spiralę w kolejnych miesiącach. Wiele zależy też od sygnałów, jakie NBP i MF będą przekazywać społeczeństwu po to, aby nie uruchomić zakupów na zapas - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": prof. Konrad Raczkowski szef Katedry Gospodarki Światowej UKSW i Arkadiusz Pączka, wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rada Polityki Pieniężnej inflacja stopy procentowe NBP Adam Glapiński budżet Polski dług publiczny tarcza antykryzysowa COVID-19

Pracownicy chcą coraz więcej zarabiać. To efekt tysięcy wakatów na rynku pracy

W ciągu roku oczekiwania płacowe kandydatów do pracy znacząco wzrosły, w przypadku specjalistów i menedżerów jest to wzrost o średnio 10-30 proc. - podały firmy rekrutacyjne. W sektorach e-commerce, digital marketingu i nowych technologii pracownicy spodziewają się nawet o 40 proc. wyższej płacy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy praca pracownik 50 plus pracownik COVID-19 tarcza antykryzysowa

Eksperci: brak środków europejskich nie zniszczy naszej gospodarki, ale te pieniądze są nam potrzebne

Tak duża gospodarka jak polska poradziłaby sobie bez europejskich środków na odbudowę. Jednak te pieniądze są nam pilnie potrzebne na inwestycje w transformację energetyczną stanowiącej wspólny punkt polityki unijnej - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": prof. Elżbieta Mączyńska, honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i wykładowca SGH oraz ekonomista Marek Zuber.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład Unia Europejska fundusze unijne COVID-19 tarcza antykryzysowa

Eksperci: gospodarka ma się świetnie, problemem jest dług państwa i inflacja

Polska gospodarka ma się bardzo dobrze, ale cały czas musimy pamiętać, że pozostało nam zadłużenie. Trzeba było ratować firmy i miejsca pracy, ale ten negatywny efekt pozostał. Niestety ciągle nie rosną inwestycje prywatne. Przedsiębiorcy nie obawiają się jup lock downów, ale wytracili impet do rozwoju firm - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Mariusz Adamiak, dyr. Biura Strategii Rynkowym PKO BP i Adam Ruciński z firm BTFG.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA tarcza antykryzysowa inwestycje inflacja NBP stopy procentowe

Eksperci: zbyt mała liczba zaszczepionych powoduje niepokój o przyszłość

Dane o spadku PKB za ubiegły rok pokazują, że dobrze poradziliśmy sobie z kryzysem. Wszystko wskazuje na to, że Polska znajdzie się w czołówce państw, których wzrost gospodarczy w tym i w kolejnym roku będzie największy – mówili goście audycji "Rządy pieniądza": Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) i Maciej Wośko, red. nacz. "Gazety Bankowej".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA COVID-19 tarcza antykryzysowa pracodawcy

Eksperci: sprzedaż detaliczna cały czas rośnie, ale zaczynamy dostrzegać znaczenie jakości i trwałości kupowanych produktów

Wzrost sprzedaży detalicznej to oznaka wychodzenia z kryzysu, ale pandemia zmieniła nasze nawyki. Stopniowo zaczynamy odchodzić od nieograniczonego konsumpcjonizmu na rzecz zakupów towarów trwałych takich jak np. meble i sprzęt AGD. Stale rośnie sprzedaż przez internet, co zmienia sytuację wielu branż-mówiły w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomistki: prof. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Ekonomii UW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sprzedaż detaliczna handel inflacja COVID-19 tarcza antykryzysowa

Tadeusz Kościński: finanse publiczne są zdrowe, spełniamy kryteria z Maastricht

- Finanse publiczne są bardzo zdrowe: na koniec lipca budżet był 35 mld zł na plusie, w sierpniu trend był podobny, a na koniec roku, jeśli nic się nie zmieni, to deficyt budżetu wyniesie 13 mld zł - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński w rozmowie z portalem Money.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pkb budżet inflacja dług publiczny finanse publiczne Ministerstwo Finansów tarcza antykryzysowa COVID-19

Eksperci: wysoka inflacja zostanie z nami na dłuższy czas, to znamię kryzysu

Wysoka inflacja zostanie z nami jeszcze wiele miesięcy – mówili zgodnie goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW i Maciej Wośko redaktor naczelny "Gazety Bankowej". Zgodzili się też, że przyczyna leży po części w czynnikach zewnętrznych wpływających na ceny paliw czy energii elektrycznej, a w następstwie na ceny towarów i usług. Jednak co do tego czy NBP powinien podwyższać stopy procentowe, aby zwalczać inflację mieli odmienne zdania.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład Unia Europejska inflacja nieruchomości tarcza antykryzysowa COVID-19