X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
tarcza antykryzysowa

Eksperci: lokalne lockdowny to sensowne podejście, ale rząd musi szukać pomysłów na otwarcie gospodarki

Decyzje rządu o zamknięciu hoteli, galerii handlowych, placówek kultury czy o zdalnym nauczaniu klas I-III w województwie warmińsko-mazurskim należy ocenić pozytywnie. Najgorszy byłby powrót do powszechnego lockdownu – mówili goście "Rządów Pieniądza": dr Artur Bartoszewicz z SGH i Mariusz Adamiak z PKO BP.  
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 tarcza antykryzysowa

Olga Semeniuk: już 185 mld zł z budżetu państwa trafiło do polskich firm

- Od początku pandemii, z którą mamy do czynienia od marca ubiegłego roku, pomoc z budżetu państwa wyniosła ponad 185 miliardów złotych - powiedziała w Lublinie wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Jak dodała, jest ona kierowana do sektora dużych firm, średnich i mikro. Poinformowała ponadto, że trwają prace nad kolejnymi programami wsparcia, przeznaczonymi na poprawę kondycji firm po pandemii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA biznes firmy tarcza antykryzysowa finanse Koronawirus w Polsce koronawirus

Firmy pod lupą PIP-u. Inspektorzy zbadają wypłatę świadczeń pracownikom w okresie pandemii

Państwowa Inspekcja Pracy sprawdzi, jak wygląda relacja pomiędzy strumieniem pieniędzy przekazywanych pracodawcom z tarcz antykryzysowych a wypłatą świadczeń pracowniczych. Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko zadeklarowała takie działania podczas posiedzenia Rady Ochrony Pracy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 tarcza antykryzysowa przedsiębiorstwo pracodawcy pracownik

Eksperci: na kryzysie tracą przedsiębiorcy ale traci też państwo, a kompetencją rządu jest trudna sztuka godzenia tych interesów

To rząd kształtuje politykę gospodarczą i określa warunki, w jakich działają przedsiębiorstwa. Dlatego projekt Senatu w sprawie odszkodowań za straty poniesione przez przedsiębiorców pandemii jest bez szans. Do tego nie wiadomo jak sytuacja epidemiczna i gospodarcza będzie wyglądała w kolejnych miesiącach – mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: Monika Kurtek z Banku Pocztowego i dr Przemysław Kwiecień z firmy XTB.  
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa GOSPODARKA

Masz firmę? Warto, abyś w czasie pandemii sięgnął po wsparcie

To już ostatni dzwonek na złożenie wniosku o przyznanie środków z Tarczy Finansowej 2.0, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy dotknięci skutkami koronawirusa. Odpowiedzialni za program przekonują, że składając wniosek w poniedziałek, już we wtorek uzyskamy odpowiedź, a jeśli będzie pozytywna, to pieniądze na koncie zobaczymy już w piątek. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka komputery Mateusz Kulik STYL ŻYCIA tarcza antykryzysowa przedsiębiorstwo

Eksperci: Nowy Polski Ład powinien być szansą na nowy impuls inwestycyjny i konsumpcyjny

Dane dotyczące sytuacji w handlu detalicznym w minionych miesiącach odzwierciedlają zamykanie i otwieranie tego sektora w związku z pandemią.  Część konsumentów ogranicza zakupy z obawy przed tym co będzie w kolejnych miesiącach. Czekamy zatem na propozycje Nowego Polskiego Ładu, który ma przedstawić PiS – mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: Marek Zuber i Łukasz Kozłowski z Federacji  Przedsiębiorców Polskich.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa płace bezrobocie pracodawcy pracownicy GOSPODARKA

Tarcza finansowa. Przedsiębiorca może się odwołać, jeśli uzna, że wsparcie jest za niskie

Do tej pory pozytywnie rozpatrzono 470 odwołań elektronicznych i zamknęliśmy blisko 400 tzw. postępowań wyjaśniających ws. Tarczy PFR 2.0 - poinformował wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Dodał, że nie zapadły żadne decyzje o przedłużeniu wsparcia dla firm z Tarczy PFR 2.0.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa GOSPODARKA firma Koronawirus w Polsce koronawirus pandemia