X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
tarcza antykryzysowa

Wiceminister rozwoju: dopłaty do najmu, tańsze gminne lokale i niższe koszty urzędowe – prace legislacyjne na finiszu

Już wkrótce osoby, których sytuacja ekonomiczna uległa wskutek pandemii pogorszeniu, będą mogły liczyć na dodatek mieszkaniowy oraz dopłatę w wysokości do 75 proc. czynszu płaconego za podnajmowane mieszkanie, choć nie więcej niż 1500 zł. Również w najbliższym czasie zostaną przedstawione pierwsze rozwiązania z tzw. tarczy prawnej, a więc ułatwienia zmniejszające obciążenia administracyjne i zmniejszające koszty spraw załatwianych w urzędach czy przed sądami administracyjnymi – mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budownictwo prawo firma przedsiębiorca Ministerstwo Rozwoju tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce

Eksperci: W Planie dla Pracy i Rozwoju ważna jest nie tylko pomoc finansowa, ale także ułatwienia

Plan działań na czas wychodzenia z epidemii koronawirusa jest niezbędny, a najważniejsze, że został przedstawiony odpowiednio wcześnie i będzie przedmiotem konsultacji. Na jego realizację potrzebne będą także środki europejskie, ale są też elementy wymagające jedynie szybkich działań legislacyjnych związanych ze zmniejszeniem obciążeń administracyjnych dla firm - mówili w audycji "Rządy Pieniądza" eksperci: prof. Dariusz Tworzydło (UW) oraz Arkadiusz Pączka (Federacja Przedsiębiorców Polskich).
Zobacz więcej na temat:  gus Koronawirus w Polsce pracodawcy bezrobocie pkb GOSPODARKA tarcza antykryzysowa

Terlecki o poprawkach Senatu w ustawie covidowej: większość ma utrudnić prace Sejmu

- Możliwe, że Sejm przyjmie te poprawki Senatu do ustawy wprowadzającej tzw. tarczę 6.0, które zmieniają ustawę na lepsze - powiedział w czwartek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS). Jego zdaniem jednak przeważająca część poprawek ma utrudnić pracę większości sejmowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Terlecki PiS polityka Sejm Senat COVID-19 tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce ustawa

Prezes PFR: jeżeli Komisja Europejska zaakceptuje założenia Tarczy Finansowej 2.0, pomoc dla firm będzie wypłacona po 15 stycznia

Tarcza finansowa 2.0 dotyczy 38 branż najbardziej dotkniętych drugą falą koronawirusa. W wielu przypadkach przewidziane jest częściowe lub całkowite umorzenie subwencji, jeśli firmy zachowają zatrudnienie, a mogą udokumentować spadek przychodów przynajmniej na poziomie 30 proc. w porównaniu do 2019 roku - powiedział Paweł Borys, prezes PFR w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce

Eksperci: dzisiejsze ulgi w składkach na ZUS dla pracowników kultury to ryzyko niskich emerytur w przyszłości

Pomoc finansowa dla branży kultury i rozrywki jest potrzebna, ale zasada niepobierania składek na ZUS spowoduje, że emerytury tych pracowników będą jeszcze niższe. Warto więc pomyśleć raczej jak uporządkować ten system, szczególnie że sytuacja na rynku pracy się zmienia, elastycznych form zatrudnienia jest coraz więcej i pewnie po koronakryzysie ich nie będzie – mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Mariusz Adamiak z banku PKO BP i dr Aleksander Łaszek z Forum Obywatelskiego Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce pracodawcy pracownicy składka zus

"Będziemy kontynuować wsparcie dla rodzin". Stanisław Szwed o polityce demograficznej rządu

- Będziemy kontynuować programy, które są skierowane do rodzin, to jest dla wszystkich oczekujących wsparcia rzecz potrzebna i oczywista. Szczególnie w okresie walki z koronawirusem, gdy sytuacja gospodarcza jest trudniejsza, to wsparcie musi być zachowane, to jest dla nas priorytet, nie przewidujemy tu zmian - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Rodziny tarcza antykryzysowa rynek pracy Stanisław Szwed bezrobocie POLSKA GOSPODARKA praca

Eksperci: wszystkim firmom, a szczególnie tym małym trzeba pomagać

- Kluczowe pytanie na teraz jest takie, czy firmom dotkniętych pandemią COVID-19 pomagać udzielając im wsparcia finansowego, czy też dawać im szansę zarabiania. Na ten moment właściwsze jest pomaganie, instrumenty do tego zaproponowane są w Tarczy Finansowej 2.0 - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce

Polski program dotyczący ulg w spłacie podatków zaakceptowany przez KE

Polska uzyskała zgodę KE na zastosowanie pomocy państwa, określonej w programie "Polskie środki antykryzysowe - COVID-19", o którym mowa w przepisach ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa GOSPODARKA COVID-19 Ministerstwo Finansów pomoc firma biznes

Otwarte stoki, ale nie hotele. Ekonomista: to walka o przetrwanie, nie o brak strat

- Trzeba pogodzić dwa elementy: ekonomiczny i społeczny - funkcjonowania i organizacji. Wyciąg to cała infrastruktura wokół tego: ostrzenie nart, sprzedawanie przekąsek - powiedział w Polskim Radiu 24 ekonomista Adam Ruciński w komentarzu do decyzji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii o otwarciu stoków narciarskich. - Nie mówimy tutaj o  tym, że ktoś nie straci, tylko mówimy o tym, by dać przetrwać - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Drozda koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa COVID-19 gospodarka polska

Abramowicz: dobrze, że odmrożono galerie handlowe, ale chcemy, żeby wszystkie firmy mogły pracować

- Bardzo cieszymy się, że zostało zaplanowane odmrożenie galerii handlowych, ale to, że pozostałe branże nadal są zamrożone, to wielkie zmartwienie dla przedsiębiorców - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 tarcza antykryzysowa GOSPODARKA przedsiębiorstwo firma społeczeństwo

Prezes ZUS: kolejny miliard oszczędności dla firm z tytułu zwolnienia ze składek i specjalna ulga dla kultury

- Pakiet wsparcia w ramach Tarczy 6.0 to ponad 4 mld zł dla przedsiębiorców z branż: usługowej, gastronomicznej, fitness, rozrywki, handlu. Będą też zwolnienia ze składek ZUS za listopad oraz jednorazowe świadczenie postojowe. Pomoc z ZUS to razem ponad 1,1 mld zł dla ok. 220 tys. płatników. Przygotowaliśmy też nową propozycję nienaliczania składek w dziedzinie kultury - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce ZUS składka zus tarcza antykryzysowa GOSPODARKA