more_horiz
PR24 Portal
Section05

Tauron

Do gmin trafiło już ponad 90 tys. ton węgla. Wiceminister Rabenda: jakość jest certyfikowana

Ponad 90 tys. ton węgla zostało odebranych przez samorządy, a w systemie dystrybucji węgla zarejestrowało się 2 tys. 387 gmin - powiedział w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda, pytany o funkcjonowanie portalu Cieplo.gov.pl. Przypomniał, że portal to narzędzie, które rząd stworzył w tym roku, "żeby informacja, dostęp i wiedza o cenach węgla w Polsce była bardziej powszechna".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel samorząd Polska Grupa Górnicza PGE Tauron Ministerstwo Aktywów Państwowych

Tańszy prąd w ramach Tarczy Solidarnościowej. Tauron przypomina o terminach składania wniosków

Ponad 100 tys. razy pobrano dotąd ze strony internetowej Taurona wzór oświadczenia, które małe i średnie firmy oraz uprawnione instytucje powinny złożyć, by korzystać z ceny prądu ustalonej w ramach rządowej Tarczy Solidarnościowej. Termin składania oświadczeń mija z końcem listopada.
Zobacz więcej na temat:  Tauron GOSPODARKA prąd energia elektryczna tarcza antyinflacyjna ceny POLSKA społeczeństwo

Tauron buduje kolejną farmę fotowoltaiczną. Nowa strategia koncernu zakłada skokowe zwiększenie mocy OZE

Grupa Tauron wybuduje farmę fotowoltaiczną o łącznej mocy 46 MW. Budowa w powiecie polkowickim (woj. dolnośląskie) ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć w pierwszej połowie 2024 r. Aktualnie koncern buduje swoją największą elektrownię fotowoltaiczną o docelowej mocy blisko 100 MW w Mysłowicach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka OZE Tauron energia odnawialna bezpieczeństwo energetyczne inwestycje

Tauron zwiększył moce w energetyce wiatrowej do 400 MW. Firma uruchomiła farmę Piotrków

Grupa Tauron uruchomiła w gminach Wolbórz i Moszczenica (Łódzkie) farmę wiatrową o mocy 30 megawatów. To dziesiąta elektrownia wiatrowa Taurona, którego łączna moc zainstalowana w tej technologii sięgnęła 410 MW - poinformowała spółka. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tauron Tauron Polska Energia prąd bezpieczeństwo energetyczne energia elektryczna energia odnawialna POLSKA społeczeństwo

Sprzedaż kopalń Skarbowi Państwa. Tauron: to jeden z najważniejszych procesów restrukturyzacyjnych

- Wydzielenie z Grupy Tauron aktywów wydobywczych to jeden z najważniejszych procesów restrukturyzacyjnych prowadzonych w ostatnich latach; jego finalizacja przybliży nas do osiągnięcia założeń Zielonego Zwrotu Taurona poprzez odblokowanie potencjału inwestycyjnego Grupy - ocenił jej prezes Paweł Szczeszek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tauron węgiel bezpieczeństwo energetyczne Polska Grupa Górnicza PGE POLSKA energetyka energia elektryczna energia odnawialna

Zamrożenie cen prądu w 2023 r. Prezes Taurona: obejmie ponad 60 proc. gospodarstw domowych

Zaproponowane przez rząd zamrożenie cen prądu będzie dotyczyło ponad 60 proc. gospodarstw domowych, kupujących energię elektryczną od Grupy Tauron - oszacował prezes Taurona Paweł Szczeszek. Dodał, że spółka już przygotowuje się do wdrożenia sposobu rozliczania klientów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tauron energetyka energia elektryczna ceny tarcza antyinflacyjna POLSKA społeczeństwo

Prezes Tauron o cenach energii: działania rządu dają szansę Polakom na spokojne opłacanie rachunków

Spółka Tauron Ciepło jest w pełni przygotowana do zbliżającego się sezonu zimowego, mamy wystarczające zapasy paliwa, wszystkie remonty zostały zakończone - powiedział prezes Tauronu Paweł Szczeszek na antenie Polskiego Radia 24. Dodał, że spółka zawsze - nie tylko w dobie wysokich cen - nakłaniała do oszczędzania energii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka Tauron ceny

Startuje TAURON Junior Cup - Wielkie święto młodych piłkarzy

Już po raz czwarty energetyczny lider zaprasza dzieci do sportowego świętowania Dnia Niepodległości podczas turnieju piłkarskiego TAURON Junior Cup. Już w październiku na boiskach w Siemianowicach Śląskich, Krakowie i Wrocławiu odbędą się regionalne eliminacje. Wielki finał zaplanowany jest na 11 listopada, który odbędzie się w krakowskiej TAURON Arenie. Udział w turnieju jest bezpłatny.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Tauron

PGE Paliwa sprowadzi 10 mln ton węgla do końca kwietnia 2023 r. W tym roku będzie to ok. 8 mln ton

Spółka PGE Paliwa do 30 kwietnia 2023 r. ma sprowadzić 10 mln ton zamówionego importowanego węgla - poinformował prezes PGE Wojciech Dąbrowski. Od września co miesiąc ma docierać do Polski 1,1 mln ton, import w 2022 r. wyniesie ok. 8 mln ton.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne węgiel PGE Tauron statek import energia elektryczna energetyka POLSKA społeczeństwo

Czy reaktory typu SMR pomogą Europie złamać dyktat Moskwy? Tak uważają analitycy firmy doradczej Kearney

Do roku 2029 planowane jest uruchomienie w Polsce dwóch jednostek typu Small Modular Reactors (SMR). Zaletami tej technologii są m.in. niższy koszt i krótszy czas budowy w porównaniu z dużymi, tradycyjnymi elektrowniami atomowymi - oceniła firma doradcza Kearney.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia atomowa atom energetyka inwestycji infrastrukturalne UE Tauron PKN Orlen KGHM Polska Miedź wojna na Ukrainie Unia Europejska