X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
technologia

Asystenci jazdy - czy są potrzebni?

Dawniej instruktorzy przygotowujący do egzaminu na prawo jazdy kazali odwracać głowę przez prawe ramię i kłaść prawą rękę za siedzenie pasażera, żeby lepiej się wychylić i widzieć więcej. Teraz mamy technologię. Samochód powie, zapika i sam zaparkuje. Czy to jednak bezpieczniejsze rozwiązanie, niż "analogowe" prowadzenie auta? Czy nie za bardzo ufamy technologii?
Zobacz więcej na temat:  samochody kierowca kierowcy technologia technologie POLSKA motoryzacja

Technologia w służbie bezpieczeństwa

Sto lat temu motoryzacja była technologiczną nowością. Dziś zmieniła swoją rolę i stała się środowiskiem, w którym wykorzystuje się coraz nowsze gadżety. Czy nowe technologie są dziś niezbędne dla bezpiecznego podróżowania? Czy rzeczywiście poprawa bezpieczeństwa jest ich prawdziwym celem? Czy technologia niesie ze sobą jakieś zagrożenia dla kierujących?
Zobacz więcej na temat:  technologia motoryzacja bezpieczeństwo kierowca kierowcy społeczeństwo POLSKA GOSPODARKA podróże

"Mierzy temperaturę, dezynfekuje dłonie i odzież". Naukowcy opracowali śluzę wykrywającą objawy COVID-19

Naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie skonstruowali śluzę, która mierzy temperaturę i wydmuchuje mgiełkę płynu do dezynfekcji. - Urządzenie samo podejmuje decyzję o wpuszczeniu osoby testowanej do obiektu - mówi autor wynalazku.
Zobacz więcej na temat:  Szczecin pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 technologia POLSKA społeczeństwo NAUKA