more_horiz
PR24 Portal
Section05

technologie

Dziś finał "Ligi Robotów". To innowacyjna promocja robotyki i nowych technologii wśród uczniów szkół

W czwartek na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się uroczysty finał projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. "Liga Robotów". Jest to innowacyjny projekt promujący robotykę i nowoczesne technologie wśród uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych - przekazał resort w komunikacie na swojej stronie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja technologie szkoła społeczeństwo dzieci młodzież Ministerstwo Edukacji i Nauki robotyka robot

ART. SPONSOROWANY Relacja z Kongresu 3W: Trzy zasoby - lepsza przyszłość

W dniach 27-28 listopada br. w Warszawie odbył się Kongres 3W – największe w Polsce i tej części Europy spotkanie ekspertów, którzy zajmują się technologiami z obszaru wody, wodoru i węgla pierwiastkowego. Trzecia edycja Kongresu zgromadziła 1500 osób, ponad 150 prelegentów z Polski i ze świata, ok. 130 akredytowanych dziennikarzy, którzy przez dwa dni, w pięciu salach, przez 14 godzin dyskutowali o tych trzech zasobach kluczowych dla budowania zrównoważonej przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA woda wodór węgiel BGK technologie

Za 5 lat w przestrzeni kosmicznej. Powstaje pierwszy polski satelita telekomunikacyjny

Firma Thorium Space wraz z Europejską Agencją Kosmiczną pracuje nad pierwszym polskim satelitą telekomunikacyjnym. Urządzenie SmallGEO może trafić na orbitę za pięć lat. Polskie przedsiębiorstwo Thorium Space SA 30 listopada dołączyło do HummingSAT - projektu partnerskiego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Program, w którym bierze też udział m.in. szwajcarska firma SWISSto12, zakłada budowę małych satelitów telekomunikacyjnych na orbitę geostacjonarną (GEO).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma kosmos technologie satelita Europejska Agencja Kosmiczna POLSA

Niemcy w kryzysie? Były kanclerz Austrii: oduczyli się nie tylko grania w piłkę nożną

- Niemcy oduczyli się nie tylko grania w piłkę nożną - uważa były kanclerz Austrii Christian Kern. Według niego polityka gospodarcza rządu Olafa Scholza budzi obawy o deindustrializację. - Kryzys w Niemczech odbija się także na innych krajach Europy - ostrzega były lider SPÖ, który działa obecnie w niemieckim biznesie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Austria Niemcy GOSPODARKA Berlin przemysł produkcja przemysłowa technologie

Targi EICMA 2023. Yadea prezentuje wysokiej klasy motocykl elektryczny

Firma Yadea, obecna na targach EICMA już od sześciu lat, po raz kolejny udowodniła swoje niesłabnące dążenie do spełniania obietnic i wprowadzania innowacji. W tym roku w centrum uwagi znajduje się KEMPER, motocykl elektryczny, który jest ucieleśnieniem zorientowanego na użytkownika podejścia firmy Yadea i jej misji polegającej na zapewnianiu klientom na całym świecie wyzwalających, komfortowych i zrównoważonych wrażeń z podróży.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców motocykl motocykl elektryczny elektromobilność motoryzacja kierowcy prąd podróże transport technologie

ART. SPONSOROWANY Rafineria Gdańska miejscem rozwoju dla przyszłych pracowników

Od kilku lat trwa współpraca pomiędzy Rafinerią Gdańską, a Politechniką Gdańską w ramach kierunku „Inżynieria i Technologie Nośników Energii”. Studia odbywają się na Wydziale Chemicznym w trybie studiów stacjonarnych II stopnia. Formuła współpracy okazała się na tyle korzystna, że obie strony kontynuują ją już kilka lat. Z jednej strony uczelnia pozyskała do prowadzenia zajęć praktyków z rafinerii w Gdańsku, a z drugiej, przemysł otrzymuje absolwentów z kompleksowym przygotowaniem teoretyczno-praktycznym.  
Zobacz więcej na temat:  Rafineria Gdańska technologie energia GOSPODARKA POLSKA