more_horiz
PR24 Portal
Section05

telefony komórkowe

Nowe technologie i sieć 5G: jakie są mity, a jaka rzeczywistość?

Globalny rozwój sieci 5G ma szansę wpłynąć na zmianę rzeczywistości dla konsumentów, firm oraz instytucji publicznych. Ale jak zwykle coś, co jest nowe i niesprawdzone, może powodować strach. Niepotrzebnie – mówią naukowcy i badania. A polski rząd wraz z Instytutem Łączności przygotowuje szkolenia dla mieszkańców, uświadamia tych nieprzekonanych i tych, którzy protestują przeciwko nowej technologii. 
Zobacz więcej na temat:  sieć 5G Rafał Tomański NAUKA nowe technologie telefony komórkowe Klub Trójki Trójka

"Musimy zachowywać pewien standard". Także podczas spotkań ze znajomymi, bo ktoś może nas... nagrać

- Jednym z większych problemów naszych czasów jest to, że ludzie mają potrzebę nagrywania wszystkiego, robienia zdjęć i wrzucania tego do internetu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Krupa, ekspert ds. wizerunku i etykiety. Jak powinniśmy zachowywać się na różnych spotkaniach, aby nie mieć potem nieprzyjemności?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Roman Czejarek zabawa telefony komórkowe

Kornel Makuszyński tworzył świat, w którym chciało się mieszkać

– Makuszyński bywał ciekawym autorem jako wróż. Przewidywał rozmaite rzeczy, na przykład rozwój telefonii komórkowej – mówił Jan Gondowicz w Polskim Radiu. 8 stycznia mija 139. rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Kornel Makuszyński literatura literatura polska książki dla dzieci książki Zakopane rocznica młodzież proza poezja pisarz pisarze i poeci telefony komórkowe Jan Gondowicz Grzegorz Leszczyński