more_horiz
PR24 Portal
Section05

Teresa Czerwińska

Transformacja energetyczna w Polsce. Minister Buda: musimy w pewnych obszarach poczynić wyjątki

- Musimy się zastanowić, jak gospodarkę europejską uczynić konkurencyjną i utrzymać konkurencyjną - powiedział podczas EKG w Katowicach minister rozwoju Waldemar Buda. Zwrócił uwagę, że wiele firm wycofuje się z Europy m.in. z powodu zbyt daleko posuniętych obostrzeń, jeśli chodzi o politykę klimatyczną.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia odnawialna produkcja przemysłowa POLSKA społeczeństwo Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju Teresa Czerwińska Europejski Kongres Gospodarczy

ENERGETYKA "OZE ważne także z punktu widzenia niezależności energetycznej". Czerwińska o znaczeniu zielonej energii

Wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Teresa Czerwińska podkreśliła, że dywersyfikacja oraz odnawialne źródła energii są ważne nie tylko z punktu widzenia klimatu. Jak mówiła na Banking Forum & 19. Insurance Forum, są one istotne przede wszystkim z punktu widzenia strategicznej niezależności w zakresie energii.
Zobacz więcej na temat:  energetyka OZE Teresa Czerwińska POLSKA

WYWIAD Wiceprezes EBI: Polsce udało się uniknąć zapaści gospodarczej dzięki szeroko stosowanej pomocy publicznej

- Dane statystyczne wskazują, że przez COVID-19 gospodarka świata skurczy się bardziej niż w czasie kryzysu 2008–2009. Jednocześnie spadek produkcji w Polsce w 2020 r. był mniejszy niż w pozostałych krajach UE, daje to podstawy do pewnego optymizmu - powiedziała PAP wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Teresa Czerwińska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Teresa Czerwińska ŚWIAT koronawirus

EBI współfinansuje budowę czterech farm wiatrowych w rejonie Poznania

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) przyznały dwa kredyty w wysokości łącznie 368 mln zł (ok. 84 mln euro) na dofinansowanie budowy i eksploatacji czterech farm wiatrowych w województwie wielkopolskim - poinformowała Komisja Europejska.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne bank fundusze europejskie fundusze ue fundusze eu GOSPODARKA pieniądze Teresa Czerwińska energetyka energia kredyt ekologia

Paweł Lisiecki (PiS): wierzę, że wygramy wybory parlamentarne

- Ministrowie, którzy odeszli do Parlamentu Europejskiego, byli bardzo dobrzy. To lokomotywy naszych list, ale nie ma w PiS ludzi niezastąpionych. Ci, którzy przyjdą na ich miejsce, będą mieli możliwość wykazania się. To może stanowić pewną trudność, ale wierzę, że wygramy wybory parlamentarne - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Lisiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Warszawa Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk Grzegorz Schetyna wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 rekonstrukcja rządu Teresa Czerwińska