more_horiz
PR24 Portal
Section05

terminal

Czy terminal w Szczecinie może trafić w białoruskie ręce? W tle syn Łukaszenki i bezpieczeństwo energetyczne kraju

Na antenie Polskiego Radia 24, wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk odniósł się do możliwości przejęcia przez syna Aleksandra Łukaszenki udziałów w terminalu paliwowym Szczecin-Świnoujście, a dokładniej - spółce, która nią zarządza. Doniesienia medialne pojawiające się od co najmniej miesiąca powodują zaniepokojenie nie tylko przedsiębiorców z polskiego rynku paliwowego, ale także rządu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA terminal Szczecin GOSPODARKA infrastruktura

CPK podpisało umowę z Foster+Partners. Brytyjczycy zaprojektują terminal lotniska i dworzec kolejowy

Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowę z konsorcjum Foster+Partners i Buro Happold, które będzie generalnym projektantem architektury, czyli tak zwanym master architektem. Do jego głównych zadań należy zaprojektowanie terminala pasażerskiego, dworca kolejowego i węzła transportowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura centralny port komunikacyjny inwestycje transport terminal POLSKA

Wzrost zapotrzebowania UE na LNG. Może to doprowadzić do jego nadprodukcji?

Zdolności do importu gazu skroplonego (LNG) przez Unię Europejską mogą wzrosnąć o 42 proc. do 2025 r. UE stara się jednocześnie zmniejszyć zapotrzebowanie na gaz co może w przyszłości doprowadzić do jego nadpodaży na rynkach światowych - ocenił na łamach portalu The Conversation prof. Michael Bradshaw, specjalista od globalnych rynków energii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LNG gaz terminal bezpieczeństwo energetyczne

Minister Moskwa o rozmowach z Czechami i Słowacją ws. współpracy przy korzystaniu z terminala FRSU w Gdańsku

- Analizujemy ostateczną przepustowość terminala FSRU. Rozmawiamy ze stroną czeską i słowacką na poziomie operatorów systemu gazowego, by wypracować wspólny model i zwiększyć przepustowość tego terminala - poinformowała w czwartek w Senacie minister klimatu Anna Moskwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz Anna Moskwa terminal Gdańsk import Czechy Słowacja infrastruktura

Lądowe gazociągi terminala FSRU uzyskały decyzje środowiskowe. Gaz-System: to pierwszy ważny kamień milowy

Gaz-System uzyskał decyzje środowiskowe dla wszystkich trzech gazociągów lądowych, projektowanych w ramach programu FSRU. Docelowo gazociągi mają zapewnić możliwość rozprowadzenia dodatkowego wolumenu gazu, a także świadczyć usługi dodatkowe. Program FSRU, obok programu Baltic Pipe oraz rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu, stanowi ważny element tzw. Bramy Północnej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz ziemny LNG terminal bezpieczeństwo energetyczne energetyka infrastruktura

Terminal FSRU w Zatoce Gdańskiej będzie większy. Minister klimatu: Polska jest po bezpiecznej stronie

- W związku z rosnącym zainteresowaniem Czech i Słowacji planujemy rozszerzyć przepustowość terminalu FSRU w Zatoce Gdańskiej do co najmniej 12 mld m3 gazu - zapowiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że Polska jest w stałym dialogu z Czechami i Słowacją, "by wypracować ostateczny model połączeń, ale też przygotować się do budowania połączeń z Ukrainą".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz LNG terminal PGNiG Gdańsk ministerstwo klimatu infrastruktura