more_horiz
PR24 Portal
Section05

terroryzm

ANALIZA Terror na ulicach europejskich miast. Fatalny skutek polityki UE. Migranci zamordowali setki osób, wśród nich są Polacy

Tysiące imigrantów z Afryki próbują wedrzeć się do Europy przez Lampedusę. Polityka otwartych drzwi, którą rozpoczęła kanclerz Niemiec Angela Merkel doprowadziła do ogromnej destabilizacji krajów zachodnich. Od 2015 r. miało miejsce kilkadziesiąt aktów przemocy, które kosztowały życie setki osób w Europie. Tymczasem kilka miesięcy temu na forum UE ponownie zaczęto rozmawiać o systemie przymusowej relokacji migrantów do krajów wspólnoty. Polacy 15 października w referendum będą mogli odpowiedzieć na pytanie o to czy powinniśmy przyjmować migrantów. Także we Francja, która najwyraźniej przejrzała na oczy, głośno mówi się o potrzebie referendum w kwestii migracji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa terroryzm Francja Niemcy Unia Europejska imigranci w Europie migracja kryzys migracyjny 2023

Niemcy: 25-letni uchodźca terroryzuje całe miasteczko. Kobiety i dzieci boją się wyjść z domu

Portal dziennika "Bild" informuje, że od miesięcy 25-letni uchodźca terroryzuje położoną na południu Niemiec gminę Hardheim. Mężczyzna pochodzący z Somalii obraża i grozi lokalnej społeczności. Gazeta donosi, że kobiety i dzieci w obawie przed atakiem unikają korzystania z placów zabaw i chodzenia po ulicach. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy uchodźcy terroryzm społeczeństwo kryzys migracyjny 2023

"Cały świat pamięta i czci ofiary". Mariusz Błaszczak o 22. rocznicy ataków na World Trade Center

Szef MON Mariusz Błaszczak napisał w mediach społecznościowych, że "11 września 2001 r. Stany Zjednoczone doświadczyły ataków terrorystycznych, które na zawsze zmieniły świat, jaki znamy. Tego tragicznego dnia zginęło prawie 3000 niewinnych osób. Dziś cały świat pamięta i czci ofiary 11 września".
Zobacz więcej na temat:  11 września 2001 roku zamach Al Kaida terroryzm Mariusz Błaszczak POLSKA polityka

Rocznica wydarzeń z 11 września 2001. Biden: zamachy nie złamały ducha Ameryki

Prezydent USA Joe Biden oddał hołd ofiarom zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Przypadającą 22. rocznicę ataków amerykański przywódca ogłosił Dniem Patriotów i Narodowym Dniem Służby i Pamięci. W rocznicowej proklamacji Biden podkreślił, że zamachy nie złamały ducha Ameryki.
Zobacz więcej na temat:  11 września 2001 roku Stany Zjednoczone Pentagon WTC ŚWIAT Ameryka Joe Biden terroryzm

Cios w serce Ameryki. 22. rocznica zamachów na World Trade Center

11 września 2001 roku cztery samoloty uprowadzone przez 19 terrorystów z Al-Kaidy i użyte w zamachach samobójczych zniszczyły m.in. dwie wieże World Trade Center w Nowym Jorku, uszkodziły budynek Pentagonu w Waszyngtonie. W zamachach tego dnia zginęło niemal 3000 osób.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA terroryzm zamach Stany Zjednoczone Al Kaida WTC Manhattan Nowy Jork Pentagon samolot samoloty porwanie Osama bin Laden

PR24 Handel ludźmi, terroryzm, Grupa Wagnera. Prof. Zajączkowski wskazuje kontekst puczu w Nigrze

- To, co się dzieje w Afryce, może mieć konsekwencje także dla Europy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kamil Zajączkowski z Centrum Europejskiego UW. Pytany o powody zaniepokojenia państw Zachodu sytuacją w Nigrze, wskazał m.in. na możliwą działalność w tym kraju Grupy Wagnera, a także na terroryzm i poczynania handlarzy ludźmi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afryka Niger Grupa Wagnera terroryzm imigracja