more_horiz
PR24 Portal
Section05

terroryzm

"Swoim głosem wsparłem terroryzm". Wymowne plakaty na drzwiach biur europosłów

Na drzwiach biur europosłów, którzy sprzeciwili się w środę w Parlamencie Europejskim przyjęciu rezolucji uznającej Rosję za państwo terrorystyczne zawisły w nocy plakaty z podobizną Putina i napisem "Swoim głosem wsparłem/am terroryzm" - informuje brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Rosja Ukraina Parlament Europejski terroryzm

Rosja uznana za sponsora terroryzmu. Dr Anusz: to pokazuje jedność Zachodu

Parlament Europejski zdecydowaną większością głosów przyjął rezolucję uznającą Rosję za państwo sponsora terroryzmu. Oznacza to, że kraj jest oceniany jako państwo sięgające po metody terrorystyczne. - To pokazuje jedność Zachodu. To ważne, bo Rosja cały czas próbuje grać na podział w państwach zachodnich - ocenia dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Rosja Ukraina terroryzm Parlament Europejski

"Chodzi o kompletne wyizolowanie". Zalewska o rezolucji PE ws. uznania Rosji za sponsora terroryzmu

- Chodzi o kompletne wyizolowanie Rosji przez wszystkie możliwe kraje oraz instytucje, na absolutnie każdym możliwym poziomie, oraz uznanie, że jest ona krajem terrorystycznym i finansującym terroryzm - wyjaśniła w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska, odnosząc się do planowanego głosowania ws. rezolucji PE.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Parlament Europejski wojna na Ukrainie Rosja terroryzm

PR24 PE uzna Rosję za sponsora terroryzmu? Dr Łukasz Adamski: to bardzo łagodne określenie

- Siła uchwał, rezolucji przyjmowanych przez organ parlamentarny jest tym większa, im większa będzie zgoda tych parlamentarzystów. (...) Przypuszczalnie nie było zgody pewnych rządów albo pewnych frakcji Parlamentu Europejskiego, żeby nazwać rzeczy po imieniu, żeby nie odwoływać się do prawniczych i politycznych eufemizmów i określić Rosję jako państwo, które jest terrorystą - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Adamski, komentując projekt rezolucji PE ws. uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni terroryzm

"Byłby to ważny głos". Szynkowski vel Sęk o uznaniu Rosji za sponsora terroryzmu

- Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości wykonali solidną polityczną pracę nad przygotowaniem nie tylko własnego projektu rezolucji, ale też projektu kompromisowego - powiedział minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk o projekcie rezolucji uznającej Rosję za państwowego sponsora terroryzmu - Rezolucje są ważnym głosem i ważnym narzędziem w rozmowach dyplomatycznych - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szymon szynkowski vel sęk Parlament Europejski Rosja wojna na Ukrainie terroryzm Unia Europejska