more_horiz
PR24 Portal
Section05

Tomasz Grodzki

Grodzki broni Scholza ws. reformy UE, powołując się na liberum veto? Historyk: to nie ma sensu

- W sprawie apelu kanclerza Niemiec Olafa Scholza o ograniczenie w UE zasady jednomyślności będzie zapewne pogłębiona dyskusja - powiedział w środę marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Jednocześnie zauważył, że zasada liberum veto doprowadziła nasz kraj do tragedii. Sprawę skomentował w rozmowie z portalem niezależna.pl historyk prof. Bogdan Musiał. - To porównanie nie ma sensu - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy Unia Europejska Olaf Scholz Tomasz Grodzki

TYLKO U NAS Senat przeciw komisji ds. rosyjskich wpływów? Marek Pęk: na polityków PO działa jak płachta na byka

Na zaplanowanym na dziś i jutro posiedzeniu Senat zajmie się ustawą w sprawie powołania komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo Polski. Opozycja zapowiada, że odrzuci ustawę. - Ta komisja działa na polityków PO jak płachta na byka - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wicemarszałek Senatu Marek Pęk z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Senat Komisja Weryfikacyjna PiS Marek Pęk Rosja Tomasz Grodzki polityka POLSKA

TYLKO U NAS Marek Pęk apeluje do marszałka Grodzkiego ws. uchwał w Senacie: oczekuję demokratycznych standardów

Senat nie zajmie się na tym posiedzeniu projektami uchwał w obronie dobrego imienia Jana Pawła II oraz w sprawie poparcia dla działań rządu w kwestii uzyskania zadośćuczynienia za szkody wyrządzone przez Niemcy w czasie II wojny światowej. Apelował o to klub PiS, który przygotował oba projekty. - Proszę pana marszałka, żeby przestrzegał standardów demokratycznych - mówił wicemarszałek izby Marek Pęk z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Senat Jan Paweł II PiS Marek Pęk Tomasz Grodzki polityka POLSKA

Politycy PO ciągle praktykują "doktrynę Neumanna". Mimo afer bronią kolegów "jak niepodległości"

- Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***a (…). Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem - mówił jeszcze kilka lat temu członek PO Sławomir Neumann. Jak się wielokrotnie okazywało, stworzona przez niego "doktryna Neumanna" jest wciąż bliska także wielu innym politykom Platformy Obywatelskiej, w tym jej liderowi Donaldowi Tuskowi, którzy po każdej kolejnej aferze stają murem za oskarżanymi kolegami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Sławomir Neumann Tomasz Grodzki Sławomir Nowak

Szefowie parlamentów V4 zgodni: pomoc wojskowa i humanitarna dla Ukrainy powinna być utrzymana

Wyrażenie pełnego wsparcia dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy i potępienie inwazji zawiera deklaracja, którą przyjęli w piątek w Bratysławie szefowie parlamentów Polski, Węgier, Czech i Słowacji, czyli Grupy Wyszehradzkiej. Tematami rozmów były sytuacja w regionie, wojna na Ukrainie, ochrona strefy Schengen, a także kryzys energetyczny.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Senat Tomasz Grodzki Elżbieta Witek POLSKA Czechy Europa

Hojne datki na kampanie wyborcze Platformy Obywatelskiej. Wpłacano nawet powyżej 50 tys. zł

Roman Giertych, Zbigniew Niemczycki, Roman Kosecki – m.in. te nazwiska znalazły się na liście osób fizycznych, które dokonały wpłat na Fundusz Wyborczy Platformy Obywatelskiej w 2019 roku – ustalił portal i.pl. Wśród darczyńców są politycy i ich rodziny, a także osoby ze świata mediów i biznesu. Pieniędzy nie wpłacali m.in. Donald Tusk, Grzegorz Schetyna, czy Rafał Trzaskowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kampania wyborcza Platforma Obywatelska polityka Tomasz Grodzki Donald Tusk Grzegorz Schetyna