more_horiz
PR24 Portal
Section05

tomasz lis

Tak zarabiały gwiazdy TVP za czasów PO: Lis, Kraśko, Orłoś, Tadla. O tym w raporcie NIK nie przeczytacie

W nowym raporcie Najwyższa Izba Kontroli krytykuje m.in. wydatki Telewizji Polskiej i ujawnia najwyższe zarobki w spółce. Nie wspomina przy tym kontraktów zawieranych w przeszłości. Z porównania obecnych wynagrodzeń z pensjami gwiazd TVP z czasów Platformy Obywatelskiej nie wynika nic kontrowersyjnego. To wtedy Maciej Orłoś, Piotr Kraśko, Hanna Lis i Beata Tadla stali się zamożnymi ludźmi zarabiając krocie na gwiazdorskich kontraktach. Jednocześnie na szeregowych pracownikach wymuszano przejście na samozatrudnienie lub ich zwalniano. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media dziennikarstwo dziennikarze zarobki wynagrodzenia TVP telewizja publiczna TVN tomasz lis Reset społeczeństwo

"Wystarczyło nie bić pokłonów przed Miedwiedwiewem". Wiceszef MSZ odpowiada Tomaszowi Lisowi

Tomasz Lis w swojej karierze ma wiele kontrowersyjnych wypowiedzi i działań. W tym także niesławny wywiad z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem, w zgodnej opinii komentatorów przeprowadzony "na kolanach". Były szef Newsweeka broni tamtej rozmowy twierdząc, że nie wie co powinien zrobić inaczej. Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński przypomniał dziennikarzowi, że nie zadał szefowi Kremla nawet jednego trudnego pytania. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka tomasz lis Paweł Jabłoński Dmitrij Miedwiediew Rosja

ANALIZA Nie tylko Andrzej Seweryn. Skandalicznych i wulgarnych wypowiedzi polityków i sympatyków PO było znacznie więcej

Agresywne i wulgarne wypowiedzi przedstawicieli Platformy Obywatelskiej i jej sympatyków, w tym także celebrytów, nie są nowością. Ostatnio wzburzenie internautów wywołały słowa aktora Andrzeja Seweryna, który apelował, by "wszystkim tym Kaczyńskim przypi***ć". Przypominamy niektóre zachowania i wypowiedzi polityków oraz zwolenników PO.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Donald Tusk tomasz lis Andrzej Seweryn Radosław Sikorski Daniel Olbrychski

Skandaliczny wpis Tomasza Lisa. Szef MEiN: powinien stanąć przed sądem i odpowiedzieć karnie za swoje słowa

- Taki ktoś, jak Tomasz Lis, który chce wysyłać naszych polityków do komór, powinien stanąć przed sądem i odpowiedzieć za to karnie - skomentował burzę wokół spotu Prawa i Sprawiedliwości minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w "Gościu Wiadomości".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek tomasz lis Prawo i Sprawiedliwość PiS opozycja kampania wyborcza wybory parlamentarne Auschwitz historia Polski

"Jesteście hipokrytami". Tomasz Poręba odpowiada opozycji na krytykę spotu PiS

Europoseł PiS Tomasz Poręba odniósł się na Twitterze do reakcji opozycji nt. spotu PiS. "Oburzeni? Szkoda, że kiedy ikona PO Tomasz Lis wysyłał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudę do komory nie było żadnej reakcji. Dopiero jak to zobaczyliście, to do was dotarło? Jesteście hipokrytami!" - napisał polityk.
Zobacz więcej na temat:  opozycja tomasz lis twitter Prawo i Sprawiedliwość Auschwitz POLSKA polityka

Kulisy kontroli w "Newsweeku". W sprawie Tomasza Lisa przepytano 30 osób, 22 odmówiły

Zdaniem kontrolerów Państwowej Inspekcji Pracy, którzy przeprowadzili kontrolę w wydawnictwie Ringier Axel Springer Polska, w spółce prawidłowo działały procedury antymobbingowe. Raport częściowo utajniono na wniosek RASP. Jak pisze „Rzeczpospolita”, wnioski na temat atmosfery w pracy badanej pod kątem stawianych oskarżeń o mobbing, wyciągnięto na podstawie anonimowej ankiety wśród 30 pracowników tygodnika, z których... 22 odmówiło udziału w badaniu. – Wydaje mi się, że znaczna część naszej redakcji po prostu chciała zostawić za sobą całe to zamieszanie – komentuje Tomasz Sekielski, nowy redaktor naczelny "Newsweeka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tomasz lis media społeczeństwo mobbing

Lis nie będzie już gościem Żakowskiego w TOK FM. To reakcja na zarzuty o mobbing

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Wirtualnemedia.pl, były szef "Newsweeka" Tomasz Lis nie będzie już stałym gościem w audycji Jacka Żakowskiego na antenie Radia TOK FM. Jak podkreśliła Agora, zawieszenie ma moc wiążącą do czasu wyjaśnienia zarzutów wobec dziennikarza opisanych przez Wirtualną Polskę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tomasz lis Jacek Żakowski media mobbing dziennikarstwo społeczeństwo