more_horiz
PR24 Portal
Section05

tomasz lis

Kulisy kontroli w "Newsweeku". W sprawie Tomasza Lisa przepytano 30 osób, 22 odmówiły

Zdaniem kontrolerów Państwowej Inspekcji Pracy, którzy przeprowadzili kontrolę w wydawnictwie Ringier Axel Springer Polska, w spółce prawidłowo działały procedury antymobbingowe. Raport częściowo utajniono na wniosek RASP. Jak pisze „Rzeczpospolita”, wnioski na temat atmosfery w pracy badanej pod kątem stawianych oskarżeń o mobbing, wyciągnięto na podstawie anonimowej ankiety wśród 30 pracowników tygodnika, z których... 22 odmówiło udziału w badaniu. – Wydaje mi się, że znaczna część naszej redakcji po prostu chciała zostawić za sobą całe to zamieszanie – komentuje Tomasz Sekielski, nowy redaktor naczelny "Newsweeka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tomasz lis media społeczeństwo mobbing

Lis nie będzie już gościem Żakowskiego w TOK FM. To reakcja na zarzuty o mobbing

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Wirtualnemedia.pl, były szef "Newsweeka" Tomasz Lis nie będzie już stałym gościem w audycji Jacka Żakowskiego na antenie Radia TOK FM. Jak podkreśliła Agora, zawieszenie ma moc wiążącą do czasu wyjaśnienia zarzutów wobec dziennikarza opisanych przez Wirtualną Polskę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tomasz lis Jacek Żakowski media mobbing dziennikarstwo społeczeństwo

Fala komentarzy ws. Lisa. "Ohyda", "taka jest prawda o »europejskich« elitach"

W sieci zawrzało po tym, jak portal Wirtualna Polska opublikował tekst, w którym Tomasz Lis - do niedawna redaktor naczelny "Newsweeka" - został oskarżony m.in. o "doprowadzanie pracowników do ataków paniki, poniżanie i wulgarne, seksistowskie odzywki". Redakcja powołuje się na relacje kilkudziesięciu pracowników. Sam dziennikarz zaprzeczył zarzutom, a przytoczone sytuacje nazywał "półprawdami" i "bzdurami".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo tomasz lis media mobbing

Tomasz Lis broni się przed oskarżeniami. Wg niego to "półprawdy" i "bzdury"

Portal Wirtualnej Polski podał informację, że pracownicy redakcji Newsweeka skarżyli się na: "doprowadzanie pracowników do ataków paniki, poniżanie, wulgarne, seksistowskie odzywki, atmosferę przesiąkniętą chamstwem", kiedy jej redaktorem naczelnym był Tomasz Lis. Sam oskarżony informacje pracowników nazywa "półprawdami" oraz "bzdurami".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka dziennikarstwo tomasz lis

felieton Co z tą Polską (i co z tym Lisem)? Felieton Miłosza Manasterskiego

Minęło już kilka dni od zwolnienia przez niemieckich pracodawców Tomasza Lisa z funkcji redaktora naczelnego "Newsweeka". Obyło się bez listów protestacyjnych, dramatycznych oświadczeń o stanie demokracji  czy choćby jednej demonstracji pod redakcją. Chciałoby się zapytać, cytując tytuł dawnego programu Tomasza Lisa: "Co z ta Polską?"
Zobacz więcej na temat:  POLSKA miłosz manasterski tomasz lis społeczeństwo

Tomasz Lis odchodzi z "Newsweeka". Pokłosie prac specjalnej komisji?

Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska poinformowało, że z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego "Newsweeka", prowadzącego podcast "Świat_PL" i odchodzi z firmy. Przyczyny zerwania współpracy nie zostały jednak podane. Portal press.pl zasugerował, że w sprawie dziennikarza działała powołana w firmie specjalna komisja. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo tomasz lis dziennikarstwo media

Tomasz Lis nie jest już naczelnym "Newsweeka". "Natychmiastowe zakończenie współpracy"

Zarząd Ringier Axel Springer Polska oraz Tomasz Lis zadecydowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy. Dziennikarz odchodzi z wydawnictwa po 10 latach pracy jako redaktor naczelny tygodnika "Newsweek Polska" - poinformował we wtorek portal Wirtualnemedia.pl. Jak skomentował Tomasz Lis na Twitterze, "jest czas powitań i czas pożegnań".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dziennikarstwo społeczeństwo tomasz lis media

"Ławrow nie musi się martwić o antypolską propagandę". Rzecznik PiS komentuje wpisy Giertycha i Lisa

"Siergiej Ławrow nie musi się specjalnie martwić o antypolską propagandę. Ona jest tutaj gorliwie rozprowadzana przez propagandystów, zanim on coś powie" - napisała rzecznik PiS Anita Czerwińska. W ten sposób odniosła się do wpisów Romana Giertycha i Tomasza Lisa, którzy powielili insynuacje szefa rosyjskiej dyplomacji na temat celów proponowanej pokojowej misji NATO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja polityka tomasz lis Roman Giertych wojna 2022 Anita Czerwińska Prawo i Sprawiedliwość NATO Siergiej Ławrow

"Wypisał się ze Wspólnoty". Wiceszef MSWiA o ataku Tomasza Lisa na służby przy granicy

"Nasi mundurowi zaprezentowali chwałę polskiego oręża. Zaatakowali pojazdy ludzi z organizacji »Medycy na granicy«. Wała bochaterom" - napisał na Twitterze redaktor Naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis. Zadaniem wiceministra spraw wewnętrznych Macieja Wąsika dziennikarz wypisał się ze Wspólnoty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tomasz lis służby i bezpieczeństwo policja żołnierze straż graniczna Maciej Wąsik