more_horiz
PR24 Portal
Section05

Tomasz Poręba

Szef sztabu wyborczego PiS: będziemy konsekwentnie realizować naszą agendę kampanijną

- Mam nadzieję, że kampania będzie merytoryczna, polegająca na normalnej wymianie poglądów, ale trudno w to uwierzyć, patrząc na narrację drugiej strony, taką agresywną, hejtującą, starającą się atakować, a nie dyskutować na poważnie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość PiS Tomasz Poręba wybory w Polsce sondaże polityka Grzegorz Jankowski

"Dzisiaj próbuje przedstawiać się jako osoba zabiegająca o rodzinę". Politycy PiS o postawie Tuska

Europoseł PiS Tomasz Poręba i rzecznik tej partii Rafał Bochenek mówili na konferencji prasowej, że "kiedy lider PO Donald Tusk był premierem, zupełnie nie interesował się losem polskich dzieci i rodzin, a dzisiaj próbuje przedstawiać się jako osoba, która o ich interesy stara się zabiegać".
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk opozycja Prawo i Sprawiedliwość Tomasz Poręba Rafał Bochenek POLSKA polityka

Kampania wyborcza PiS. Tomasz Poręba: chcemy, aby była merytoryczna, ale też z dużym pierwiastkiem emocji

 - Chcemy, aby kampania była merytoryczna, ale też by miała duży pierwiastek emocji, bo bez tego trudno kampanię prowadzić. Donald Tusk jest wdzięcznym obiektem naszej krytyki, to z nim i PO PiS toczy obecnie bój na argumenty i fakty - mówił w środę europoseł PiS Tomasz Poręba.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Tomasz Poręba polityka wybory Prawo i Sprawiedliwość kampania wyborcza wybory w Polsce

Politycy PiS: rezolucje europarlamentu przeciw Polsce były inspirowane przez PO

- W latach 2016-2022 podjęto wobec Polski 38 rezolucji, które były inspirowane przez delegację PO w PE. To są konkretne fakty, które przekazujemy do opinii publicznej – powiedział podczas konferencji PiS europoseł Tomasz Poręba. W specjalnej konferencji wzięli udział także rzecznik PiS Rafał Bochenek i europoseł PiS Dominik Tarczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Poręba Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Donald Tusk Dominik Tarczyński Rafał Bochenek

Afera Katargate. Poręba: byłbym zdziwiony, gdyby w tej sprawie nie wyszły na jaw ślady rosyjskie

- Afera dotknęła w większości posłów należących do grupy socjalistycznej, która jest bardzo mocno zakorzeniona w różnych strukturach zarówno Parlamentu Europejskiego, jak i Komisji Europejskiej - powiedział Tomasz Poręba europoseł PiS, szef sztabu wyborczego tej partii.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Poręba Parlament Europejski Unia Europejska Rosja polityka korupcja ŚWIAT Europa

"Oto program PO: chcą decydować o naszej wolności". Politycy PiS punktują opozycję

- Politycy PO chcą ograniczyć dostęp do poruszania się, do korzystania z lotów czy samochodów spalinowych. Te rozwiązania Rafał Trzaskowski chce w Warszawie forsować i jednocześnie zaznacza, że łatwiej będzie je wprowadzić, gdy Platforma będzie rządzić - powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Bochenek Tomasz Poręba Prawo i Sprawiedliwość PiS opozycja Platforma Obywatelska PO ekologia klimat Fit for 55 polityka POLSKA

Tusk ignoruje pytania dot. polityki jego rządu. PiS odpowiada spotem

- Działania rządu PO-PSL były sprzeczne z polską racją stanu. Za czasów rządów PO zrezygnowano z tarczy antyrakietowej, były plany sprzedaży Lotosu Rosjanom. Donald Tusk nie odpowie na postawione mu pytania, dlatego robimy to my poprzez spot - powiedział europoseł PiS Tomasz Poręba.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość PiS Rafał Bochenek Tomasz Poręba Donald Tusk Platforma Obywatelska PO polityka POLSKA

PiS startuje z kontem na TikToku. "Będziemy mówić, jak czujemy Polskę"

Prawo i Sprawiedliwość założyło konto w serwisie TikTok. W pierwszym klipie europoseł Tomasz Poręba ocenił, że media społecznościowe są zalane antypisowskim przekazem i jest olbrzymie niezrozumienie tego, co PiS rzeczywiście robi. Właśnie dlatego na TikToku ugrupowanie planuje mówić o tym, jak czuje Polskę oraz co planuje zrobić w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość TikTok Tomasz Poręba