more_horiz
PR24 Portal
Section05

Tomasz Rzymkowski

"Gdyby nie było problemu, to byśmy się nie upierali". Wiceszef MEiN zapowiada kolejną próbę reformy oświaty

- Jest jeden zasadniczy problem, o którym słyszymy non stop: rodzice nie wiedzą, z jakimi treściami przychodzą do szkół organizacje pozarządowe, które mają kontakt z ich dziećmi - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, wyjaśniając potrzebę zmian w prawie oświatowym. - Gdyby nie było problemu, to byśmy się nie upierali - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Tomasz Rzymkowski społeczeństwo szkoła

Ukraina chce wyrzucenia Rosji z ONZ. Rzymkowski: bardzo bym sobie tego życzył

- Rozumiem Ukrainę, bo wszelkie działania na forum ONZ są blokowane przez stałego członka Rady Bezpieczeństwa, jakim jest Rosja - powiedział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski w Programie 3 Polskiego Radia, odnosząc się do propozycji Kijowa usunięcia Rosji z ONZ. - Bardzo bym sobie tego życzył, bo to odblokowałoby możliwość wysłania wojsk ONZ w rejon tego konfliktu - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Tomasz Rzymkowski Beata Michniewicz ONZ Rosja Ukraina wojna na Ukrainie

"Zachowanie opozycji to psucie reguł demokracji". Rzymkowski o sejmowym głosowaniu ws. Rosji

- Jeśli większość posłów uważała, że należy w tej uchwale uwzględnić kwestię naszego TU-154 i samoloty malezyjskich linii lotniczych MH117, to trzeba było na ten werdykt demokratycznie wybranego parlamentu przystać. To, co zrobiono to psucie demokracji i obniżanie standardów polskiego parlamentaryzmu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymowski, wiceminister edukacji. W dyskusji wzięli również udział: Jarosław Zieliński (PiS), Andrzej Szejna (Nowa Lewica) i Czesław Mroczek (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Sejm Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jarosław Zieliński Tomasz Rzymkowski Andrzej Szejna Czesław Mroczek katastrofa w Smoleńsku

PR24 Polska chce przekazania niemieckich patriotów Ukrainie. Zieliński: to tam toczy się wojna

- W Polsce i w krajach NATO nie ma w tej chwili agresji rosyjskiej i mamy nadzieję, że do niej nie dojdzie. A na Ukrainie toczy się wojna. Gdyby systemy Patriot zostały rozstawione po polskiej stronie, to one nie mogłyby być używane, bo gdyby ich użyto w obronie ukraińskiego nieba z polskiej strony, to by oznaczało wydanie wojny przez Polskę i NATO Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Zieliński z PiS. Gośćmi audycji byli także: Tomasz Rzymkowski (wiceszef MEiN), Andrzej Szejna (Nowa Lewica), Michał Gramatyka (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Patriot służby i bezpieczeństwo POLSKA Niemcy Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jarosław Zieliński Tomasz Rzymkowski Andrzej Szejna Michał Gramatyka

Polska kończy współpracę z Rosją. Wiceszef MEiN: wypowiedzieliśmy trzy umowy międzynarodowe

- Wypowiedzieliśmy trzy umowy międzynarodowe, w których Polska i Rosja były stronami, m.in. umowę w sprawie Zjednoczonego Instytutu Badań Jądrowych w Dubnej. Ten ruch Polski podchwyciło wiele państw naszego regionu i też rozpoczęły proces wypowiadania umów - powiedział w czwartek w TVP1 wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja wojna na Ukrainie Ministerstwo Edukacji i Nauki Tomasz Rzymkowski edukacja

Zmiany w edukacji domowej. Wiceszef MEiN: chcemy ustandaryzować pewne kwestie

- Chyba nie było takiej ekipy MEiN, która by się w spektakularny sposób otworzyła na edukację domową. (...) Chcemy ustandaryzować pewne kwestie w tym zakresie - by egzaminy odbywały się stacjonarnie, w sposób obiektywny. Druga dotyczy rejonizacji placówek oświatowych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki Polskie Radio 24 Tomasz Rzymkowski szkoła

PR24 Sikorski atakuje prezydenta Dudę. Sałek: rozmowa z przywódcą Iranu była na prośbę Zełenskiego

Rozmowa prezydentów Polski i Iranu, ze względu na podejrzenie wykorzystywania dronów irańskich w wojnie na Ukrainie, była realizowana na prośbę pana prezydenta Wołodymyra Zełenskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta. Odniósł się w ten sposób do ataku Radosława Sikorskiego na Andrzeja Dudę po jego rozmowie z Ebrahimem Raisim. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Maciej Gdula z Nowej Lewicy, Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej i wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Radosław Sikorski dyplomacja Andrzej Duda Iran Ukraina wojna 2022 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Tomasz Rzymkowski Maciej Gdula Paweł Kowal Paweł Sałek

Łukaszenka chwali Tuska. Rzymkowski: ostatni dyktator Europy jest zachwycony postawą lidera PO

Goście "Sztuki słuchania" skomentowali wypowiedź białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenki, który stwierdził, że Donald Tusk jest "silnym politykiem". - Na pewno jest to wielkie nieszczęście dla Donalda Tuska. Ostatni dyktator Europy jest zachwycony jego postawą i głosi peany - mówił wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski. Do sprawy odnieśli się też Grzegorz Napieralski (KO), Jarosław Sachajko (Kukiz'15) i Maciej Gdula (Lewica). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Grzegorz Napieralski Tomasz Rzymkowski Jarosław Sachajko Donald Tusk Aleksander Łukaszenka POLSKA polityka

Konsekwencje polityki Merkel. Rzymkowski: Putin to krokodyl karmiony przez byłą kanclerz Niemiec

Tomasz Rzymkowski z Ministerstwa Edukacji i Nauki powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że następstwa polityki prowadzonej przez byłą kanclerz Niemiec Angelę Merkel zostaną należycie ocenione. - Z perspektywy czasu ta ocena będzie jeszcze bardziej krytyczna - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Rzymkowski wojna 2022 Rosja Ukraina Władimir Putin Angela Merkel polityka Niemcy

Będą ulgi energetyczne dla szkół wyższych. Rzymkowski: uczelniom trzeba pomóc

- Ministerstwo pracuje nad rozwiązaniami, które mogłyby ulżyć uczelniom, jeżeli chodzi o koszty energii elektrycznej i ogrzewania - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki. Dodał także, że resort nie chce, by uczelnie przeszły na naukę zdalną z powodu problemów z ogrzewaniem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Polskie Radio 24 Tomasz Rzymkowski energetyka energia elektryczna

Zdrowy posiłek w szkole - co powinny jeść nasze dzieci?

Zdrowe odżywianie z całą pewnością jest kluczem do dobrej formy dziecka. - Od 1 września uczniowie podstawówek mają mieć zapewniony jeden ciepły posiłek dziennie - mówi wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Co warto jeść w szkole, żeby być zdrowym?
Zobacz więcej na temat:  żywność jedzenie zdrowe odżywianie zdrowie zdrowie i dieta Daniel Wydrych Aleksander Ziemiańczyk Tomasz Rzymkowski szkoła szkoła podstawowa