more_horiz
PR24 Portal
Section05

TOPR

TOPR interweniował po słowackiej stronie Tatr. Z Gerlacha ewakuowano czeskich taterników

Dwoje czeskich taterników - mężczyzna i kobieta - zostali uratowani przez ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. TOPR-owcy ewakuowali turystów z Zachodniego Gerlacham na którym spędzili oni noc z soboty na niedzielę. Wspinacze doznali silnych odmrożeń, a gdyby pomoc nie nadeszła, mogliby zginąć.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo TOPR pomoc Słowacja Tatry

Wypadek w Tatrach. Turystka spadła z wyciągu krzesełkowego. Lekarze walczą o jej życie

Stan turystki, która spadła z wyciągu krzesełkowego prowadzącego z Hali Gąsienicowej na Kasprowy Wierch jest bardzo ciężki - poinformowała wicedyrektorka ze szpitala w Nowym Targu Aleksandra Chowaniec. Lekarze walczą o jej życie. Nieprzytomną kobietą do placówki przetransportował śmigłowiec TOPR.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Tatry wypadek TOPR góry akcja ratunkowa

Wakacje w górach. Reportaż o uważności na szlaku [POSŁUCHAJ]

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi zwiększyła się liczba wypadków w górach. W ten weekend TOPR pomagał w Tatrach w sumie 12 osobom. Kilka z nich śmigłowcem przewieziono do szpitala. Były urazy nóg w Koziej Dolince, nad Morskim Okiem czy na Wyżniej Kondrackiej Przełęczy. Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Zagubieni na szlaku". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Monika Chrobak Trójka góry TOPR Tatry ratownik górski

Odpłatne akcje ratownicze w górach? MSWiA: nie ma takich planów

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie planuje wprowadzenia obowiązku ponoszenia kosztów akcji ratowniczych przez osoby poszkodowane w górach - poinformował wydział prasowy resortu. Stanowiska reprezentowane przez GOPR i TOPR w tej kwestii są zbieżne ze stanowiskiem MSWiA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA ratownik górski akcja ratunkowa góry turystyka odpowiedzialność GOPR TOPR służby ratunkowe służby i bezpieczeństwo społeczeństwo parki narodowe