more_horiz
PR24 Portal
Section05

Toruń

Festiwal Camerimage 2022. Trudne wybory jury

– Mieliśmy w jury różne osobowości, każdy miał swojego faworyta i powoli żeśmy się ścierali, ucierali i szlifowali swoje opinie. W końcu nastąpił ten konsensus, gdzie daliśmy główną nagrodę filmowi "Tár" – mówi Lech Majewski, przewodniczący jury głównego konkursu. Jak przyznaje gość Trójki, jego faworytem był jednak inny obraz. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ryszard Jaźwiński Camerimage Toruń film polski festiwal filmowy

Miejsce, które wypełni kulturalną pustkę. Europejskie Centrum Filmowe Camerimage

Ryszard Jaźwiński i jego goście w "Klubie Trójki" przybliżyli ideę i prace nad realizacją Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Centrum, które powstanie w Toruniu, ma uzupełnić lukę kulturalną, jaką jest brak placówki filmowej, w której mogą się odbywać filmowe festiwale, targi czy edukacja w dziedzinie filmów.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ryszard Jaźwiński film polski Camerimage Toruń

Joseph Kosinski i Claudio Miranda o "Top Gun: Maverick"

Podczas tegorocznej edycji festiwalu EnergaCAMERIMAGE można spotkać wielu niezwykłych gości. Wśród nich byli reżyser Joseph Kosinski oraz Claudio Miranda, zdobywca Oscara za zdjęcia do "Ciekawego przypadku Benjamina Buttona" (2009). Panowie wspólnie zrealizowali już pięć filmów, w tym "Top Gun: Maverick". Ta produkcja okazała się wielkim hitem i największym sukcesem finansowym roku 2022. Rozmawiał z nimi o tym Paweł Turski.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Camerimage Toruń Tom Cruise rozmowa Paweł Turski Katarzyna Cygler Trójka

W podróży za tajemnicami. Jakie niezwykłe zagadki skrywa nasz kraj?

Tajemnicza piramida w Krynicy, Atlantyda w pobliżu Elbląga czy więzienie w Toruniu, które miało zapewniać pełną inwigilację. To tylko niektóre z miejsc, jakie odwiedził Jakub Kuza, miłośnik i tropiciel niezwykłych zagadek. - To zawsze były wielkie przygody - mówi o swoich podróżach po naszym kraju gość Programu 1 Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  podróże historia Polski Agnieszka Kunikowska Elbląg Toruń Krynica Jakub Kuza

Program "Wisła". Dziś w Toruniu prezydent Duda będzie obserwował test wyrzutni Patriot

Coraz bliżej wdrożenia do polskiej armii systemu antyrakietowego Patriot w ramach programu "Wisła". W piątek, 14 października, w Toruniu odbędzie się test wyrzutni, które Polska zamówiła od USA. Ze względu na wojnę na Ukrainie wdrożenie systemu przyspieszono, o czym wielokrotnie przedstawiciele rządu rozmawiali z Waszyngtonem.
Zobacz więcej na temat:  kujawsko-pomorskie Toruń Wojsko Polskie Andrzej Duda Mariusz Błaszczak POLSKA bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie

Otwarcie toruńskiej geotermii. Prezes PiS: dbamy na wielu poziomach o bezpieczeństwo energetyczne

"O bezpieczeństwo energetyczne dbamy na wielu polach" - wskazał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników konferencji "Bezpieczeństwo energetyczne Polski", która odbywa się w środę w Toruniu. Podkreślił, że oddanie do użytku geotermalnej ciepłowni jest elementem dużo większej całości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński energia energia odnawialna bezpieczeństwo energetyczne Toruń pomorskie energetyka

Otwarcie ciepłowni geotermalnej w Toruniu. Prezydent Duda: to odpowiedź na nasze niespokojne czasy

W Toruniu została otwarta ciepłownia geotermalna. W uroczystości wzięli udział m.in. wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin oraz minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda skierował list do uczestników wydarzenia. Wyraził uznanie dla twórców "ambitnego projektu geotermalnego", będącego "znakomitą odpowiedzią na wyzwania naszych niespokojnych czasów".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Andrzej Duda energia energetyka pomorskie Toruń bezpieczeństwo energetyczne energia odnawialna

Strefa Zdrowia w Toruniu. Sprawdź, kiedy możesz odbyć bezpłatne badania i konsultacje

W dniach 6 i 7 sierpnia Mobilna Strefa Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania specjalistyczne i konsultacje lekarskie w Toruniu, które można wykonać w godzinach od 10.00 do 19.00 na placu przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu (ul. Droga Starotoruńska 1).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Toruń regiony kujawsko-pomorskie zdrowie społeczeństwo badania Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Aktywów Państwowych narodowy fundusz zdrowia PZU Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda

Iza Połońska. Śpiewała Osiecką i piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Teraz czas na "Noce bez gwiazd"

Iza Połońska zaprezentowała w Programie 1 Polskiego Radia piosenkę "Noce bez gwiazd". Wokalistka zyskała popularność, śpiewając utwory Agnieszki Osieckiej - jej interpretacje znalazły się na płycie "SING! Osiecka" - oraz piosenki z Kabaretu Starszych Panów ("Pejzaż bez ciebie"). 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke piosenka Kabaret Starszych Panów Agnieszka Osiecka Bogdan Hołownia Toruń Krzysztof Komeda Wojciech Młynarski Rzeszów Zielona Góra Łódź