more_horiz
PR24 Portal
Section05

Tour de Pologne

TYLKO U NAS 95 lat temu ruszył pierwszy Tour de Pologne. Czesław Lang: historia TdP jest historią Polski

7 września 1928 roku kolarski peleton po raz pierwszy ruszył w Polskę. Historia największej dzisiaj corocznej imprezy sportowej w naszej części Europy zaczęła się w Warszawie. – Wiemy, że musimy patrzeć w przyszłość, bez przerwy rozwijać wyścig, ale pamiętając też o jego bogatej historii, która pisała się razem z historią naszego kraju – mówi dzisiaj dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Tour de Pologne

TYLKO U NAS Tak się robi wyścig kolarski! Przeżyjmy jeszcze raz Tour de Pologne 2023

Czesław Lang i jego Lang Team myśli już o kolejnej edycji Tour de Pologne i zapewnia, że termin nie pokryje się z igrzyskami olimpijskimi w Paryżu, tymczasem specjalnie dla fanów kolarstwa pokazujemy materiał z  80. Tour de Pologne pod nazwą "przeżyjmy to jeszcze raz" - oj działo się, to był piękny czas, do którego warto wrócić.   
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Tour de Pologne Tour de Pologne 2023

80. Tour de Pologne w Polskim Radiu

Transmisje, codzienne relacje, poranne i wieczorne serwisy, plenerowe wydania audycji specjalnych, wywiady z czołowymi zawodnikami, podcasty oraz serwis tematyczny poświęcony 80. edycji Tour de Pologne – to wszystko przez 7 dni na antenach Polskiego Radia - jedynego radiowego patrona medialnego wyścigu. Dziennikarze Polskiego Radia byli obecni zarówno na startach jak i metach poszczególnych etapów.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Tour de Pologne Czesław Lang

TYLKO U NAS TdP przywołał wspomnienia eksperta ze "szczenięcych" lat

80. Tour de Pologne dobiegł końca. Zadowolenia z przebiegu naszego narodowego wyścigu kolarskiego nie krył Bartosz Huzarski, do niedawna czołowy polski kolarz, a dziś komentator telewizyjny. - Już przed startem w piątek wiedzieliśmy, że Matej Mohorić jest szybszy od Joao Almeidy i wyjdzie zwycięsko z pojedynku o triumf w Tour de Pologne - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Tour de Pologne Tour de Pologne 2023 Bartosz Huzarski

80. Tour de Pologne w Programie 1 Polskiego Radia [POSŁUCHAJ]

Polskie Radio - jedyny radiowy patron medialny 80. Tour de Pologne zaprosiło słuchaczy do śledzenia zmagań kolarzy najlepszych ekip świata. Dziennikarze Polskiego Radia byli obecni na startach i metach poszczególnych etapów. Transmisje i codzienne relacje, poranne i wieczorne serwisy, plenerowe wydania audycji specjalnych, wywiady z czołowymi zawodnikami i premierowe podcasty oraz serwis tematyczny poświęcony wydarzeniu tdp.polskieradio.pl - to wszystko przygotowało Polskie Radio specjalnie w związku z 80. Tour de Pologne. 
Zobacz więcej na temat:  Tour de Pologne

Wielki finał 80. Tour de Pologne. Studio Wyścigu w Programie 1 [POSŁUCHAJ]

Kolarski wyścig Tour de Pologne wygrał w tym roku Słoweniec Matej Mohorič z grupy Bahrain - Victorious, który w końcowym zestawieniu wyprzedził o sekundę Portugalczyka Joao Almeidę (UAE Team Emirates) oraz o 17 sekund - Kwiatkowskiego. W czołowej dziesiątce uplasował się także Rafał Majka. Wydarzenia z całego wydarzenia i jego ostatniego etapu podsumowaliśmy na antenie Jedynki w specjalnym Studiu Wyścigu. 
Zobacz więcej na temat:  Kolarstwo Tour de Pologne Rafał Bała

Из мира польского спорта: ФК «Ракув Ченстохова» вышел в 3-й раунд квалификации Лиги чемпионов

В обзоре: Последний день Tour de Pologne; Борьба за выход из отборочного тура Лиги чемпионов «Ракува Ченстоховы» и «Легии Варшавы» в Лиге конференций; Третий тур польской высшей футбольной лиги «Экстракласа»; Успехи поляков на Чемпионате Европы по пляжному волейболу; Серебро польского пловца на Чемпионате мира; Успехи поляков на Универсиаде в Китае.
Zobacz więcej na temat:  Спорт футбол волейбол Tour de Pologne

"Łapią bomby" i "zaliczają szlify". Język peletonu wkręca

Wszyscy znają takie słowa jak "peleton", "bidon", "kask" czy "etap" – polszczyzna pożyczyła je z języka francuskiego, co nie powinno zresztą dziwić, bo to przecież Francja jest ojczyzną kolarstwa. Kolarski  socjolekt jest jednak bogaty i przy okazji 80. Tour de Pologne warto dowiedzieć się co oznacza zwrot "złapać bombę" czy "pokonywać wzniesienie z blatu".   
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Tour de Pologne 2023 Czesław Lang Tour de Pologne