more_horiz
PR24 Portal
Section05

tramwaj

Fundusze Europejskie dla Zdrowia. "Konkurs REACT-EU"

REACT-EU to instrument, który Unia Europejska uruchomiła, by przeciwdziałać skutkom pandemii COVID-19. W konkursie o dofinansowanie do podziału było 150 mln złotych. - Konkurs przeznaczyliśmy dla projektów, które zakładały zakup taboru autobusowego - tłumaczy Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie Unia Europejska przedsiębiorca Karolina Rożej Izabela Kostyszyn autobus tramwaj

Niezwykła przejażdżka tramwajem bez podłączenia do trakcji elektrycznej

Tramwaje jak wiadomo poruszają się po szynach. Na dachu mają charakterystyczny wysięgnik, czyli pantograf, łączący je z drutami, czyli siecią trakcyjną. W niej płynie prąd napędzający cały pojazd. Co oznacza, że jeśli nie ma drutów (np. są zerwane), to nie ma prądu i tramwaj nie jeździ. Okazuje się jednak, że w Warszawie brak sieci trakcyjnej tramwajom nie przeszkadza.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA komunikacja miejska tramwaj Warszawa technika Paweł Turski Trójka

Świąteczny rozkład jazdy w Warszawie. Zmiany wejdą w życie w najbliższy weekend

Zbliża się Wielkanoc – w świątecznym okresie warszawskie autobusy, tramwaje oraz metro i pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursować według zmienionych rozkładów jazdy. Pierwsze korekty wejdą w życie już w najbliższy weekend z niedzielą handlową, czyli 1 i 2 kwietnia - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.
Zobacz więcej na temat:  autobus Wielkanoc tramwaj Warszawa transport publiczny POLSKA regiony

O krok od tragedii w Chorzowie. Z telefonem w ręku i słuchawkami w uszach weszła wprost przed tramwaj [WIDEO]

Śląscy policjanci opublikowali nagranie z monitoringu na którym bardzo dobrze widać moment potrącenia. 32-letnia kobieta trzyma telefon w ręku, a do tego w uszach ma słuchawki. Nie widzi, ani nie słyszy nadjeżdżającego tramwaju. Policjanci podkreślają, że cudem uniknęła śmierci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo tramwaj regiony Chorzów śląskie policja wypadek

Radny PiS o strefie "Tempo30" na Białołęce: niepotrzebna, i tak stoimy w korkach przez nieudolne remonty

Radny PiS Wiktor Klimiuk powiedział w poniedziałek, że "na Zielonej Białołęce prezydent Trzaskowski nie musi wprowadzać strefy»Tempo30«". - W dzielnicy samochody i tak poruszają z prędkością kilku kilometrów na godzinę. Wszędzie mamy korki - wskazał radny odnosząc się do sytuacji komunikacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa tramwaj mazowieckie społeczeństwo regiony remont korki

Katowice: 25-latek ukradł tramwaj i udawał motorniczego. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Sąd Rejonowy w Chorzowie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 25-latka, który ukradł pojazd Tramwajów Śląskich. Usłyszał on zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym, a także krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu mechanicznego. Zatrzymany tłumaczył, że jest synem motorniczego i też chciał poprowadzić tramwaj.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Śląsk tramwaj porwanie policja Katowice

Święto Zmarłych w Warszawie: 22 cmentarne linie autobusowe i 3 linie tramwajowe

- We wtorek 1 listopada wyjadą dodatkowe 22 cmentarne linie autobusowe i 3 linie tramwajowe. Będą również wzmocnione linie regularne pozwalające na bezpieczne przemieszczanie się między cmentarzami - powiedziała dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Katarzyna Strzegowska.
Zobacz więcej na temat:  komunikacja miejska Warszawa autobus metro tramwaj POLSKA regiony mazowieckie Wszystkich Świętych korki kierowca kierowcy samochody samochód

Poczuj się jak motorniczy… w Europejskim Dniu bez Samochodu

Nieprzewidziane zdarzenia drogowe, zmieniające się warunki atmosferyczne czy wtargnięcia pieszych pod nadjeżdżający pojazd – praca motorniczego, mimo prowadzenia tramwaju po torze, wcale nie jest tak prosta, jak się wydaje. Wszyscy chętni mają szansę przekonać się o tym w Krakowie. Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu Politechnika Krakowska zaprasza na przejażdżkę unikatowym symulatorem. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka tramwaj transport publiczny transport miejski Kraków inżynieria społeczna Piotr Firan

Bezpieczna podróż tramwajem. "Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad"

- W komunikacji miejskiej zasadniczo czujemy się bezpiecznie, ale trzymać się poręczy zawsze musimy. Pamiętajmy, że tramwaj ma długą drogę hamowania i nie zatrzyma się w miejscu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Robert Człapiński, prezes Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie i motorniczy. Jak powinniśmy zachowywać się podróżując tramwajem?
Zobacz więcej na temat:  kierowcy komunikacja miejska tramwaj Patryk Kuniszewicz Izabela Kostyszyn