more_horiz
PR24 Portal
Section05

transport publiczny

60 mln pasażerów. PKP Intercity ustanawia historyczny rekord

Spółka PKP Intercity poinformowała, że od początku roku do połowy listopada obsłużyła 60 mln pasażerów. To historyczny rekord. Do końca roku przewoźnik chce obsłużyć w sumie 67 mln pasażerów. Kolejarze wskazują, że pociągi stają się coraz poważniejszą konkurencją dla transportu samochodowego - zarówno pod kątem prędkości, jak i ceny za przejazd.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura kolej PKP Intercity transport publiczny

PKP Intercity uruchomiło wzmacniacze sieci komórkowych w wagonach. Będzie lepszy zasięg w pociągach

Zwiększanie komfortu podróży pociągiem jest jednym z filarów działalności PKP Intercity. W tym celu narodowy przewoźnik uruchomił wzmacniacze sieci komórkowych, tzw. repeatery, w 300 wagonach, co w znaczący sposób wpłynie na poprawę sygnału telefonii komórkowej. Do końca bieżącego roku PKP Intercity chce uruchomić wzmacniacze w 554 wagonach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA PKP Intercity infrastruktura kolejnictwo transport publiczny

PKP inwestuje w sieć kolejową Podlasia. Trasa Sokołów Podlaski - Siedlce będzie modernizowana

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej i przebudowy prawie 30 km linii kolejowej, która połączy Sokołów Podlaski z Siedlcami. Prace projektowe mają zakończyć się do 2027 r., a sama budowa ma ruszyć na przełomie 2027/2028 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport publiczny inwestycji infrastrukturalne UE kolejnictwo PKP infrastruktura

Kolejne zabytkowe dworce odzyskają dawny blask. Obiekty w Pasłęku i Gronowie Elbląskim będą zmodernizowane

Zabytkowe dworce w Pasłęku i Gronowie Elbląskim przejdą kompleksową przebudowę. Polskie Koleje Państwowe podpisały umowy na przygotowanie dokumentacji projektowej dla obu inwestycji. Modernizacja obiektów stawia również na ekologię i poprawę bezpieczeństwa na dworcu oraz w jego najbliższym otoczeniu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP kolej transport publiczny infrastruktura POLSKA

PLL LOT zmieni wnętrze swoich największych samolotów. Nowa przestrzeń inspirowana jest pejzażem Polski

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o kompleksowej modernizacji kabin samolotów szerokokadłubowych typu Boeing 787-8 Dreamliner. Tak zwany retrofit obejmie nowy projekt kabiny, wymianę foteli we wszystkich klasach, instalację nowego systemu rozrywki pokładowej oraz wdrożenie łączności internetowej na pokładach. Efekty tych zmian będzie można podziwiać za trzy lata.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA lotnictwo LOT Dreamliner transport publiczny infrastruktura samoloty społeczeństwo

Lotnisko Warszawa-Radom: ponad 85 tys. odprawionych pasażerów od początku funkcjonowania

Lotnisko Warszawa-Radom od momentu otwarcia obsłużyło ponad 85 tys. podróżnych. Sezon wakacyjny przebiegł na lotnisku sprawnie i bez problemów, co w połączeniu z dobrymi wynikami, przyczynia się do sporego zainteresowania ze strony biur podróży. Bardzo dobrze radomski port oceniają też pasażerowie. Od początku IV kwartału możliwa jest rezerwacja i opłacenie parkingu przed terminalem na stronie internetowej lotniska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo transport publiczny port lotniczy Radom infrastruktura

Fala: innowacyjny system, który ma zintegrować płatności za transport publiczny na Pomorzu

W województwie pomorskim testowany jest innowacyjnego w skali kraju system Fala. Ma on ułatwiać korzystanie z komunikacji publicznej, dzięki automatycznemu wybieraniu najkorzystniejszego biletu/płatności spośród setek taryf biletowych. Jak to działa i czy ma przyszłość, sprawdzał Paweł Turski.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA transport pomorskie Trójmiasto autobus transport publiczny Paweł Turski Trójka