more_horiz
PR24 Portal
Section05

Trójmiasto

Zmiany w organizacji ruchu na Wszystkich Świętych. Sprawdź, jak w poszczególnych miastach można dojechać na cmentarze

W miastach w całej Polsce 1 listopada zostanie zmieniona organizacja ruchu. W pobliżu nekropolii ulice będą częściowo zamknięte, wprowadzone ograniczenia prędkości i zakazy zatrzymywania. Lokalne władze apelują do mieszkańców o skorzystanie z komunikacji miejskiej. Tym bardziej, że uruchomione zostaną linie specjalne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wszystkich Świętych miasto transport miejski autobus tramwaj metro Warszawa Łódź Rzeszów Trójmiasto Gdańsk Gdynia Kraków Wrocław Bydgoszcz Olsztyn komunikacja miejska społeczeństwo regiony Polskie Radio Kierowców

Poszukiwania Grzegorza Borysa. Apel policji do osób odwiedzających cmentarze na terenie Trójmiasta

Osoby, które wybierają się w najbliższych dniach w rejon nekropolii, prosimy o stosowanie się do alertów RCB - przekazała w poniedziałek pomorska policja. Funkcjonariusze apelują, by w związku z trwającymi poszukiwaniami Grzegorza Borysa nie skracać drogi dojścia w rejon cmentarzy przez tereny leśne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja służby i bezpieczeństwo pomorskie Trójmiasto regiony

Zabójstwo 6-latka w Gdyni. Wciąż trwa policyjna obława na Grzegorza Borysa. Działania z lądu i powietrza

We wtorek wieczorem nad lasem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego latał śmigłowiec wielozadaniowy, na lądzie teren przeczesywało kilkuset funkcjonariuszy. Służby nie zaprzestają działań poszukiwawczych za podejrzanym o zabójstwo Grzegorzem Borysem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Gdynia policja policja polska służby i bezpieczeństwo Trójmiasto pomorskie prokuratura zabójstwo

Trwają poszukiwania Grzegorza Borysa. Komendant ŻW ujawnił szczegóły akcji. "Bierzemy pod uwagę jego doświadczenie"

Komendant oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu płk Andrzej Nowakowski powiedział we wtorek, że Grzegorza Borysa służby traktują jako osobę szczególnie niebezpieczną. - Jest podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Może mieć przy sobie nóż - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja prokuratura zabójstwo Gdynia Gdańsk Trójmiasto Sopot

Fala: innowacyjny system, który ma zintegrować płatności za transport publiczny na Pomorzu

W województwie pomorskim testowany jest innowacyjnego w skali kraju system Fala. Ma on ułatwiać korzystanie z komunikacji publicznej, dzięki automatycznemu wybieraniu najkorzystniejszego biletu/płatności spośród setek taryf biletowych. Jak to działa i czy ma przyszłość, sprawdzał Paweł Turski.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA transport pomorskie Trójmiasto autobus transport publiczny Paweł Turski Trójka

"Nigdy jeden przeciw drugiemu". Jan Paweł II o solidarności i odpowiedzialności

12 czerwca 1987 roku, jeden z dni III pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, przyniósł wiele ważnych przemówień papieża do wiernych. W homiliach skierowanych wówczas do młodzieży, do chorych czy do ludzi pracy padły słowa, które na trwałe zapisały się w historii papieskich podróży do ojczyzny.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II Trójmiasto PRL Gdańsk chrześcijaństwo Częstochowa Jasna Góra etyka praca młodzież Kościół katolicki

Paradoks weekendu majowego, czyli gdzie będzie ciekawiej i spokojniej, niż w mieście?

Kilometrowe korki na trasach wyjazdowych i tłumy "wypoczywających" to wątpliwej jakości "atrakcje" które czekają na tych, którzy na długi majowy weekend postanowili ruszyć "w Polskę". A może właśnie, wbrew wszystkim, warto pozostać w wielkim mieście? Bo gdy wszyscy wyjechali, jest dużo spokojniej i… ciekawiej?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA majówka zwiedzanie Polska miasto Poznań Wrocław Trójmiasto Bartosz Bielecki Piotr Firan Trójka weekend

Baltic Opera Festival. Tomasz Konieczny wskrzesza przedwojenną tradycję

- Nazywamy się Bałtycki Festiwal Operowy / Baltic Opera Festival, ponieważ w basenie Morza Bałtyckiego jest ogromne zainteresowanie partycypacją w tego typu wydarzeniu. Powinniśmy ten potencjał wykorzystać - mówił w "Poranku Dwójki" światowej sławy bas-baryton Tomasz Konieczny, pomysłodawca i dyrektor artystyczny wydarzenia, które latem tego roku odbędzie się po raz pierwszy w Trójmieście.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Konieczny Paweł Siwek Dwójka Trójmiasto Bałtyk MUZYKA opera Sopot

Ostatnia część Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. GDDKiA podaje szczegóły

W budowie jest już odcinek między węzłami Chwaszczyno i Żukowo, a także węzeł Gdańsk Południe. Teraz prace będą mogły ruszyć na pozostałej części Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, pomiędzy węzłami Żukowo i Gdańsk Południe, a także na obwodnicy Żukowa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura transport logistyka kierowca kierowcy POLSKA Gdańsk Trójmiasto społeczeństwo inwestycje