more_horiz
PR24 Portal
Section05

Trójmorze

Dobre informacje dla kierowców. W 2025 roku pojadą nowym fragmentem trasy Via Carpatia

Rozpoczyna się budowa odcinka trasy S19 Miejsce Piastowe - Dukla. Fragment będzie miał ponad 10 kilometrów długości. Droga na tym odcinku jest częścią międzynarodowej trasy Via Carpatia. Inwestycja będzie miała wszystkie parametry komfortowej trasy ekspresowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje inwestycji infrastrukturalne UE Trójmorze GDDKiA infrastruktura via carpatia Radio kierowców infografika

Fundusz Trójmorza, inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego, inwestuje w Port Burgas. "Kluczowe znaczenie"

Obroty handlowe BMF Portu Burgas w pierwszej połowie 2023 roku osiągnęły wartość niemal trzech milionów ton. Inwestorem operatora bułgarskiego portu jest Fundusz Trójmorza, inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego. Port odnotował wzrost wolumenu kontenerów o 12 procent, w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.
Zobacz więcej na temat:  BGK inwestycje pieniądze Trójmorze POLSKA społeczeństwo GOSPODARKA infrastruktura

Prezydent Andrzej Duda: Inicjatywa Trójmorza jest przykładem siły całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej

Przywódcy 12 krajów zdecydowali w Bukareszcie o zaproszeniu do swojego grona kolejnego członka - Grecji. Ustalono także, że Trójmorze będzie się też skupiać na projektach związanych z zieloną energią, zaawansowanymi technologiami oraz z bezpieczeństwem cyfrowym.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda kancelaria prezydenta Trójmorze wojna na Ukrainie Orlen Narodowe Czytanie Ulmowie Polonia

"Sukcesem Trójmorza jest zmiana mentalności regionu i wiara we własne możliwości". Przydacz po szczycie w Bukareszcie

- Trójmorze to budowanie siły regionu - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP Marcin Przydacz. W czwartek w Bukareszcie zakończył się kolejny szczyt inicjatywy wraz z towarzyszącym mu forum biznesu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Przydacz Europa Europa Środkowa Europa Środkowo-Wschodnia Trójmorze Katarzyna Gójska

Grecja dołączyła do Inicjatywy Trójmorza. Ekspert: to główne osiągnięcie szczytu w Bukareszcie

Po środowych obradach Trójmorza prezydent Rumunii ogłosił, że Inicjatywa będzie liczyć już nie 12, ale 13 państw, jako że dołącza do niej Grecja. Status państwa stowarzyszonego uzyskała Mołdawia, od roku ma go także Ukraina. Przywódcy krajów Trójmorza ustalili też w Bukareszcie, że inicjatywa będzie skupiać się również na projektach związanych z zieloną energią, zaawansowanymi technologiami oraz bezpieczeństwem cyfrowym. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Grecja Trójmorze Andrzej Duda Rumunia Bukareszt

Forum Biznesu Inicjatywy Trójmorza. Prezdyent Duda: wspólne projekty pozwoliły przetrwać kryzys

Forum Biznesu Inicjatywy Trójmorza rozpoczęło się w czwartek rano w Bukareszcie. Uczestniczą w nim między innymi prezydenci Polski i Rumunii - Andrzej Duda i Klaus Iohannis oraz przedstawiciele środowisk biznesowych z wielu krajów. Polski prezydent mówił, że wojna na Ukrainie pokazała, jak bardzo potrzebny jest projekt Trójmorza.
Zobacz więcej na temat:  Trójmorze Bukareszt ŚWIAT Andrzej Duda Rumunia