more_horiz
PR24 Portal
Section05

trzęsienie ziemi

PR24 Dwa miesiące po trzęsieniu ziemi w Turcji. "Towarzyszymy ludziom w żałobie"

Święta Wielkanocne to okazja do spotkań rodzinnych, do radości, ale też do wspomnienia na tych, którzy potrzebują pomocy. W Polskim Radiu 24 Poniedziałek Wielkanocny jest okazją, by rozmawiać o potrzebie pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii. W Turcji operuje grupa Polaków, którzy wspierają miejscowych rzeczowo, ale też duchowo i psychicznie. W audycji mówili o tym o. Stanisław Tasiemski (KAI) i Maciej Sokołowski (koordynator akcji pomocowej dla ludności z regionu Hatay [Iskendrun i Antiochia] w Turcji).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Turcja trzęsienie ziemi Adrian Klarenbach pomoc

Polscy strażacy o misji w Turcji. Reportaż "Ocalić życie" [POSŁUCHAJ]

Misję w Turcji zakończyła grupa ratownicza Husar Poland, w skład której wchodziło 76 strażaków i osiem wyszkolonych psów. Wylecieli oni z Polski już następnego dnia po trzęsieniu ziemi. Prowadzili akcję ratowniczą w mieście Besni, w którym wskutek trzęsienia ziemi zawaliło się blisko trzydzieści domów. Udało im się uratować 12 osób. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż w Jedynce reportaż pr poleca Turcja straż pożarna trzęsienie ziemi Joanna Bogusławska

Polscy strażacy o misji w Turcji. "Ocalić życie" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Pobyt w Turcji zakończyła grupa ratownicza Husar Poland, w skład której wchodziło 76 strażaków i osiem wyszkolonych psów. Na misję wylecieli oni już następnego dnia po trzęsieniu ziemi. Polscy strażacy prowadzili akcję ratowniczą w mieście Besni, w którym wskutek trzęsienia ziemi zawaliło się blisko trzydzieści domów.
Zobacz więcej na temat:  reportaż trzęsienie ziemi Turcja Joanna Bogusławska

Przemoc, tortury i lincze na terenach dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji. Co najmniej 6 osób nie żyje

Na przestrzeni trzech tygodni po trzęsieniu ziemi z 6 lutego na dotkniętych nim obszarach południowo-wschodniej Turcji doszło do 17 przypadków tortur, 21 linczów i przemocy ze strony służb mundurowych - wynika z raportu Fundacji Praw Człowieka Turcji (TIHV). Dodano, że w wyniku zadanych ran zginęło co najmniej sześć osób.
Zobacz więcej na temat:  Turcja ŚWIAT Azja Bliski Wschód trzęsienie ziemi