more_horiz
PR24 Portal
Section05

Turcja

Jaką rolę w wojnie na Bliskim Wschodzie odegra Turcja? "Erdogan nie szczędzi krytyki Izraelowi"

Zdaniem prezydenta Turcji Izrael musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności przed sądami międzynarodowymi za zbrodnie wojenne. Recep Tayyip Erdogan nazwał prezydenta Izraela "rzeźnikiem Gazy". - Od czasu rozpoczęcia operacji w Gazie, Erdogan nie szczędzi krytyki poczynań Izraela - zauważa Adam Michalski z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Recep Tayyip Erdogan Turcja Izrael Strefa Gazy Bliski Wschód

Trzykrotnie wzrósł eksport produktów podwójnego zastosowania z Turcji do Rosji. Media: USA i NATO mają problem

W tym roku eksport produktów podwójnego zastosowania z Turcji do Rosji oraz poprzez kraje trzecie do Rosji wzrósł ponad trzykrotnie i sytuacja ta coraz bardziej irytuje Stany Zjednoczone i inne kraje NATO - pisze we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie Rosja Turcja sankcje Unii Europejskiej sankcje USA ropa naftowa eksport import

Eurofighter Typhoon zamiast F-35? Turcy pilnie potrzebują nowych samolotów po odmowie sprzedaży F-35

Turcja planuje zakup 40 myśliwców Eurofighter Typhoon - zapowiedział turecki minister obrony narodowej Yasar Guler.  To efekt odmowy przez USA sprzedaży myśliwców V generacji F-35, jako kary za to, że Ankara kupiła rosyjskie rakiety przeciwlotnicze S-400, narażając w ten sposób systemy obronne całego NATO. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT samolot broń Turcja airbus GOSPODARKA

Michał Piekarski. Królobójca na mękach

Przemysł II zginął prawdopodobnie z rąk Brandenburczyków. Konfederaci barscy, o ile nie działali na polecenie samego króla, chcieli skłonić go tylko do abdykacji. Spiskowcy uwiecznieni w "Kordianie" nie zdecydowali się podnieść ręki na cara, który został koronowany na króla Polski. To czyni niedoszłego zabójcę Zygmunta III Wazy jedynym królobójcą w historii kraju.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Rzeczpospolita Stefan Żółkiewski Turcja Warszawa

Bitwa pod Chocimiem. Tryumf, który utorował Sobieskiemu drogę do korony

Dokładnie 350 lat temu, 11 listopada 1673 roku, zakończyła się bitwa pod Chocimiem, w której armia polsko-litewska pod dowództwem hetmana wielkiego koronnego Jana Sobieskiego rozgromiła wojska tureckie. Pół roku później otoczony nimbem pogromcy Turków Sobieski został wybrany królem Rzeczypospolitej.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA historia Polski Jan III Sobieski Turcja Rzeczpospolita chrześcijaństwo Chocim Kamieniec Podolski

Turcja jest kluczem do rozwiązania kryzysu w Strefie Gazy? "Biden powinien zadzwonić do Erdogana"

Turcja jest kluczem do rozwiązania kryzysu w Strefie Gazy; im szybciej prezydent USA Joe Biden zadzwoni w tej sprawie do swojego tureckiego odpowiednika Recepa Tayyipa Erdogana, tym lepiej - oceniła w czwartek agencja Bloomberga.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Strefa Gazy Izrael Palestyna konflikt w Strefie Gazy atak Hamasu na Izrael Hamas Turcja USA Joe Biden Recep Tayyip Erdogan