more_horiz
PR24 Portal
Section05

Turcja

Adam Borowski o możliwości powrotu do stanu sprzed 24 lutego: Ukraińcy się na to nie zgodzą

- Ofiary zbrodni były tak wielkie, że oni nie chcą słyszeć o tym, żeby oddać metr ukraińskiej ziemi. Społeczność międzynarodowa nie może dopuścić do tego, żeby powrócić do tamtej sytuacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Borowski z Gazety Polskiej. Gościem "Debaty dnia" był także Piotr Kusznieruk z trybuna.info.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni Rosja wojsko Turcja Recep Tayyip Erdogan ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Starcia Azerbejdżan - Armenia. Bonikowska: Turcja daje Rosji po uszach

- Rosja nie jest w stanie upilnować innych frontów działań, ma wystarczająco dużo problemów z Ukrainą, które sama sobie stworzyła, bo wojny nie wygrywa. Jeżeli otworzymy inny front, gdzie Rosja zwykle odgrywała znaczącą rolę, jak w Górnym Karabachu, to dla Moskwy sytuacja staje się bardzo niekomfortowa. Doskonale rozumie to Turcja - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Turcja Armenia Azerbejdżan Górny Karabach

Przemysł obronny wśród potencjalnych obszarów współpracy. Minister Buda z wizytą w Turcji

W poniedziałek szef resortu rozwoju i technologii będzie przebywał z wizytą w Turcji. Według MRiT w Ankarze ma się spotkać m.in. z ministrem handlu Turcji Mehmetem Muşem, ministrem przemysłu i technologii Mustafem Varankiem oraz z przedstawicielami polskiego i tureckiego biznesu. Weźmie też udział w V Polsko-Tureckich Konsultacjach Gospodarczych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel Turcja POLSKA

Turcja i Wietnam chcą dołączyć do globalnego rynku motoryzacyjnego

Czy biorąc pod uwagę wszystkie układy i układziki możliwe jest dziś wejście na światowy rynek motoryzacyjny nowych marek? W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszy się o nowych firmach, które próbują przebić się między znanymi od lat koncernami. Obecny kryzys w branży to znakomita okazja, którą chętnie wykorzystają producenci m.in. z Turcji i Wietnamu!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 rynek sprzedaż suv suva Turcja Wietnam samochody elektryczne pojazdy elektryczne

Forum Strategiczne na Słowenii. Zbigniew Rau: powinniśmy wspierać Ukrainę z determinacją

- Priorytet trzeba przyznać wartościom takim, jak niepodległość, suwerenność i integralność terytorialna, których Ukraińcy bronią z determinacją i heroizmem. Z podobną determinacją powinniśmy wspierać Ukrainę, także w wymiarze sankcyjnym - mówił szef polskiego MSZ Zbigniew Rau na Forum Strategicznym w Bledzie w Słowenii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych Turcja Rosja dyplomacja wojna 2022 Ukraina OBWE