more_horiz
PR24 Portal
Section05
turystyka

Wakacje w cieniu wojny. Adam Karpiński: obserwujemy osłabienie ruchu turystycznego

- Spodziewaliśmy się, że ten ruch turystyczny zaraz po pandemii drastycznie się ożywi, jednak nałożyła się na to znacznie większa tragedia, która hamuje ruch turystyczny zza granicy. Jest to mianowicie wojna na Ukrainie - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński, ekspert do spraw turystyki (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu).
Zobacz więcej na temat:  turystyka POLSKA GOSPODARKA Polskie Radio 24 wakacje wojna 2022 Ukraina wojna na Ukrainie społeczeństwo

TURYSTYKA Wakacyjne problemy. Jakie mamy prawa w przypadku odwołania wycieczki z biura podróży?

Przed nami sezon wakacyjnych wycieczek. Turystyka zaczyna stawać na nogi po pandemii, wiele krajów zniosło obostrzenia, a więc można spodziewać się, że w tym roku ruch turystyczny będzie zdecydowanie większy niż w ostatnich latach. Niestety, przy tej liczbie i skali wycieczek w niektórych przypadkach mogą pojawić się problemy. Z tego powodu warto być świadomym swoich praw jako konsument tak, by wiedzieć co robić, gdy nasz wymarzony wyjazd nie przebiegnie tak, jak planowaliśmy.
Zobacz więcej na temat:  turystyka GOSPODARKA POLSKA konsument

Polski Bon Turystyczny – ostatni dzwonek na wykorzystanie!

Rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu turystycznego, mogą to zrobić do końca września 2022 roku – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Bonem można zapłacić na przykład za pobyt w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym. Z jakich kosztów odciąża nas wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego i jak go aktywować?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo Trójka rodzina turystyka pandemia ZUS pomoc dziecko wakacje urlop Józef Niewiarowski Karol Gnat

Ks. prof. Witold Kawecki: Rzym najlepiej odwiedzić w październiku

- Dla podkreślenia znaczenia październik jest nazywany miesiącem wakacji kardynałów. Jest wtedy jeszcze pięknie, gorąco, a już po sezonie. A kolory i zapachy Rzymu, wtedy gdy na rusztach ustawionych na ulicach podgrzewa się jadalne kasztany… - mówił w radiowej Jedynce ks. prof. Witold Kawecki, autor przewodnika "Rzym, moje miasto".
Zobacz więcej na temat:  senior Rzym Witold Kawecki przewodnik Małgorzata Raducha turystyka

Galicyjski Rynek w Sanoku. Tu poczujesz się jak w roku 1900

- To, co tu widzimy, to pokazanie w pigułce, jak kiedyś taki rynek miasteczka mógł wyglądać. Z domami, instytucjami, sklepami; z wszystkim tym, co tworzyło infrastrukturę miasteczka. W okresie staropolskim i później istniało zresztą takie kryterium, jak "miasteczko". Później całkowicie zniknęło - mówił w radiowej Jedynce dr Hubert Ossadnik z Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.
Zobacz więcej na temat:  turystyka podkarpackie wycieczka Sanok Bieszczady muzeum góry zabytki wakacje skansen Sława Bieńczycka

TURYSTYKA Branża turystyczna łapie oddech po pandemii. Czy nadal będą królować wyjazdy last minute?

Wyjazdy last minute, czyli rezerwowane na ostatnią chwilę, ze zrozumiałych względów były hitem pandemii. W tym roku tego typu wycieczki jak zwykle cieszą się dużą popularnością, ale jednak wiele osób swój urlop zaplanowało już dawno, m.in. ze względu na zmianę sytuacji na świecie oraz duży popyt. Można więc zakładać, że zainteresowanie last minute w tym roku będzie odrobinę mniejsze niż w ostatnich latach.
Zobacz więcej na temat:  turystyka GOSPODARKA POLSKA

PFR: Tarcza dla pogranicza zostanie uruchomiona na przełomie czerwca i lipca. Wiemy kogo dotyczy

- Chcielibyśmy, aby tarcza dla pogranicza, po zgodzie KE, była uruchomiona na przełomie czerwca i lipca - powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Tak zwana tarcza dla pogranicza to wsparcie dla tych przedsiębiorców działających przy granicy, którzy tracą m.in. ze względu na brak ruchu turystycznego. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA turystyka wojna na Ukrainie Waldemar Buda sankcje Unii Europejskiej sankcje
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem