more_horiz
PR24 Portal
Section05

turystyka

Młodzi kierowcy przezorniejsi

O 1/4 spadła liczba zabitych w wypadkach z winy najmłodszych kierowców. To efekt mrożący kar - pisze "Rzeczpospolita".
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 podróże turystyka rodzina wakacje

Wakacyjne plany Polaków. Gdzie będziemy wypoczywać w tym roku?

Zbliżają się wakacje, a co za tym idzie, najwyższy czas zaplanować swój letni wypoczynek. Z badań wynika, że w czasie wakacyjnym 63 proc. Europejczyków planuje gdzieś wyjechać. Eksperci ds. turystyki oceniają, że sytuacja będzie wyglądała podobnie w naszym kraju. Jakie są najpopularniejsze kierunki wczasowe? Wolimy wypoczynek w Polsce, czy bardziej przekonują nas zagraniczne wyjazdy?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Karolina Rożej Izabela Kostyszyn wakacje wypoczynek turystyka społeczeństwo

Inwestycje CPK w Żyrardowie i Międzyborowie. Spółka zbuduje wiadukt i tunel przez linię kolejową

Spółka Centralny Port Komunikacyjny sfinansuje budowę wiaduktu drogowego w Żyrardowie oraz tunelu dla pieszych i rowerzystów w Międzyborowie w gminie Jaktorów. Te obiekty umożliwią bezpieczne pokonanie linii kolejowej Warszawa - Koluszki, czyli jednej z najbardziej obciążonych tras kolejowych w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny kolej PKP Marcin Horała LOT turystyka budowa inwestycje POLSKA infrastruktura kolejnictwo transport publiczny lotnictwo

W trzy dni z Cieszyna na Hel. "Zrównoważony challenge" z Polskim Radiem Kierowców

Polskie Radio Kierowców włączyło się do akcji "Zrównoważony challenge" w ramach Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Trzy drużyny dziennikarzy Polskiego Radia Kierowców przemierzają Polskę różnymi środkami transportu. Cel podróży jest ten sam, ale metody jego osiągnięcia różne: auto spalinowe, auto elektryczne i pociąg. Akcja ma pokazać różnice i podobieństwa w zakresie bezpiecznego, ekonomicznego i ekologicznego podróżowania.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Kurzajewski turystyka podróże motoryzacja Polskie Radio Kierowców bezpieczeństwo

Polski turysta napadnięty na Sycylii. Mężczyzna walczy o życie w szpitalu

35-letni polski turysta walczy o życie w szpitalu w Katanii na Sycylii, gdzie trafił w krytycznym stanie po napadzie. Lokalne media podają za policją, że Polak został napadnięty prawdopodobnie przez imigranta, który pobił go podczas kradzieży telefonu komórkowego. Napastnik przewrócił mężczyznę, który uderzył się w głowę.
Zobacz więcej na temat:  Włochy Sycylia turystyka przemoc agresja kradzież bezpieczeństwo Polacy za granicą Europa ŚWIAT

"Jedyne takie miejsce" z wizytą pod granicą. Hrubieszów, czyli najdalej wysunięte miasto na wschodzie Polski

Hrubieszów to najdalej wysunięte na wschód miasto w Polsce, a tym samym jedno z najbardziej oddalonych na wschód na terenie Unii Europejskiej. - To region absolutnie wyjątkowy w zasadzie od tysięcy lat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Bartłomiej Bartecki, dyrektor Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Skąd bierze się jego wyjątkowość?
Zobacz więcej na temat:  turystyka podróże Patryk Bedliński Hrubieszów