more_horiz
PR24 Portal
Section05

TVN

"Danke Deutschland". Monika Olejnik w TVN zaprotestowała jak... Niemcy [WIDEO]

FIFA zabroniła na mundialu w Katarze nosić zawodnikom tęczowych opasek. W ramach protestu piłkarze reprezentacji Niemiec przed meczem z Japonią podczas zdjęcia zakryli usta ręką. Gest ten był formą protestu przeciwko decyzji. Zachowanie piłkarzy pochwaliła w swoim programie Monika Olejnik, która wraz ze swoimi gośćmi powtórzyła gest. Fragment programu szybko obiegł sieć.
Zobacz więcej na temat:  Katar 2022 mistrzostwa świata Piłka nożna Monika Olejnik TVN POLSKA społeczeństwo

Hipokryzja TVN? Krytykują wpłaty na PiS, ale nie pamiętają instrukcji Tuska ws. wpłat na PO

Dziennikarze TVN24 od kilku dni zarzucają wysoko postawionym menadżerom, a prywatnie sympatykom PiS, wpłacanie pieniędzy na kampanię wyborczą tej partii. Portal tvp.info przypomniał, że w czasach gdy Donald Tusk był premierem, sam zalecił członkom PO sprawującym funkcje publiczne, płacić do 10 procent miesięcznego wynagrodzenia na konto partii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość TVN

Mobbing jako "chleb powszedni" w TVN? Były współpracownik stacji publikuje niebywałe nagranie

Kamil Różalski, były operator obrazu, który wraz z grupą innych współpracowników TVN wytoczył stacji proces, udostępnił w sieci nagranie, na którym - jak twierdzi - słychać głos Piotra W. szefa działu realizacji TVN 24, który bezceremonialnie przyznaje się, że wyrzucał do śmieci kurtki swoich współpracowników. Wspomniany mężczyzna to "mobber, którego sprawę komisja zamiotła pod dywan". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo TVN media mobbing

Nie wszystko węgiel, co jest czarne? Internauci kpią z "szopki" TVN, PGE publikuje film instruktażowy

Sprowadzany do Polski australijski węgiel się nie pali - przekonuje w swym reportażu TVN24. Stacja zorganizowała nawet demonstrację video. Internauci wytykają jednak popełnione w trakcie niej błędy i komentują: "szkoda, że jeszcze nie próbują go krzesać jak jaskiniowcy". Fachowcy zaś oceniają, że materiał TVN "to szopka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA węgiel TVN społeczeństwo paliwa

"Pieniądze nie będą zatrzymane". Leszczyna wskazała warunek wypłaty KPO. Kluczem ma być zwycięstwo KO w wyborach

We wtorek gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24 była Izabela Leszczyna. Poseł PO w trakcie programu właściwie przyznała, że wypłata KPO dla Polski uzależniona jest od wyników wyborów. - Nie ma zagrożenia dla tych płatności, bo jesienią przyszłego roku Koalicja Obywatelska, prawdopodobnie z innymi partiami demokratycznymi, wygra wybory i te pieniądze nie będą zatrzymane - wskazała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Izabela Leszczyna Krajowy Plan Odbudowy TVN

Macierewicz: oszustwa, kłamstwa i manipulacje w reportażu TVN. Materiały trafiły do KRRiT

Antoni Macierewicz poinformował na posiedzeniu sejmowej komisji obrony narodowej, że przekazał do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji "materiały wskazujące na oszustwa, kłamstwa i manipulacje TVN-u, aby KRRiT podjęła w tej sprawie działania". Przewodniczący tzw. podkomisji smoleńskiej odnosi się do materiału stacji TVN o rzekomym zatajeniu części wyników badań w raporcie z katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska KRRiT TVN media

Anna Wendzikowska oskarża TVN o mobbing. Stacja przyznaje: były zachowania, które nie powinny mieć miejsca

W redakcji "Dzień dobry TVN" zdarzały się niestety zachowania, które nie powinny były mieć miejsca w dobrze zarządzanej, przyjaznej firmie jaką chcemy, żeby był TVN - napisano w komentarzu oficjalnego konta stacji na wpis Anny Wendzikowskiej. Dziennikarka, która od kilkunastu lat pracowała przy tworzeniu programu, oświadczyła, że "była poniżana i gnębiona".
Zobacz więcej na temat:  TVN mobbing media dziennikarstwo POLSKA społeczeństwo

Prezydent Duda: podkomisja Macierewicza realizowała prace bardzo rzetelne, wielowątkowo i wieloaspektowo

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że podkomisja smoleńska, w okresie, kiedy uczestniczył w jej pracach, "realizowała prace w sposób bardzo rzetelny, wielowątkowo i wieloaspektowo". - Oczekuję obiektywnego spojrzenia na tych, którzy za wszelką cenę dążą do prawdy, i tych, którzy powinni byli ją ustalać w 2010 r., kiedy był ku temu najlepszy czas - dodał prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk TVN Andrzej Duda prezydent Antoni Macierewicz

Prezes PiS do posłów opozycji: wiedziałem, że tu jest agentura Putina, ale że tak liczna - nie

- Wiedziałem, że tu jest agentura prezydenta Rosji Władimira Putina, ale że tak liczna - nie - powiedział w środę w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński, reagując na wypowiedź m.in. posła Andrzeja Rozenka (PPS). - To, co Antoni Macierewicz od 12 lat robi, jest po prostu kłamstwem smoleńskim - mówił Rozenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Jarosław Kaczyński TVN opozycja Antoni Macierewicz Rosja Władimir Putin

"Upiorna myśl" Tuska o powrocie do Sejmu. Posłowie PiS: panie Donaldzie, może czas dać sobie spokój?

Media obiegło nagranie, na którym Donald Tusk narzeka na to, że musi kandydować, a myśl o pracy w Sejmie nazywa "upiorną". Wypowiedź tę skomentowali posłowie PiS. - Zasiadanie w polskim parlamencie powinno być zaszczytem (...) Dla Donalda Tuska jest to coś upiornego, co być może napawa go odrazą, że będzie musiał służyć Polsce - mówił Robert Gontarz. - Panie Donaldzie, może to czas, by dać sobie spokój? - pytali politycy PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska TVN Radosław Fogiel polityka

Były operator TVN: jestem ofiarą odwetu, od 2,5 roku jestem bezrobotny

- Zastrzegliśmy w zgłoszeniu, że bardzo nam zależy na tym, by nasza anonimowość została zachowana, że jesteśmy chętni współpracować w sprawie wyjaśniania nieprawidłowości i że naruszenie naszej anonimowości zagraża nam i naszym bliskim, co zresztą się potwierdziło, ponieważ jestem ofiarą odwetu, czyli wyrzucenia z pracy i wilczego biletu, bo od 2,5 roku jestem bezrobotny - mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Różalski, były operator TVN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń media TVN dziennikarstwo społeczeństwo