more_horiz
PR24 Portal
Section05

TVP

Laureaci XIII edycji konkursu "Książka Historyczna Roku" [ZAPIS GALI]

Tomasz Sikorski, Adam Wątor, Wojciech Wencel, Piotr Długołęcki, Stanisław Grygiel oraz Paweł Skibiński zostali laureatami XIII Konkursu "Książka Historyczna Roku" o Nagrodę im. Oskara Haleckiego. Organizatorami wydarzenia są: Telewizja Polska, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej i Narodowe Centrum Kultury. Nagrody zostały wręczone podczas gali, która odbyła się w czwartek, 1 grudnia w siedzibie TVP w Warszawie. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął uroczystość Patronatem Narodowym w Stulecie Odzyskania Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Książka Historyczna Roku historia Polski KSIĄŻKA TVP Polskie Radio IPN Narodowe Centrum Kultury Oskar Halecki

Podwyższenie kwoty rekompensaty dla mediów publicznych. Krzysztof Czabański: potrzebne jest silne wsparcie finansowe

W środę sejmowa komisja finansów publicznych przegłosowała poprawkę, żeby w ustawie budżetowej na przyszły rok podwyższyć kwotę rekompensaty abonamentowej dla mediów publicznych z 2 do 2,7 mld zł. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podkreślił w rozmowie z IAR, że to bardzo dobra decyzja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media TVP W POLSKIM RADIU PiS polityka Sejm

Serial "Alternatywy 4" Stanisława Barei: PRL-owska Polska i jej absurdy

Już 36 lat minęło od pierwszej emisji w Telewizji Polskiej serialu Stanisława Barei "Alternatywy 4". Losy niewielkiej społeczności mieszkańców nowo oddanego bloku, którym rządzi twardą ręką gospodarz domu, stały się metaforą ówczesnej Polski. Dzisiaj serial zyskał, podobnie jak inne dzieła Barei, status kultowego, a na budynku, który "zagrał" w tej produkcji, wisi pamiątkowa tabliczka.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TVP serial Stanisław Bareja PRL satyra Michał Żołądkowski Trójka

Finansowanie mediów publicznych. Opozycja mija się z prawdą ws. przeznaczenia środków

Opozycja krytykuje poprawkę do ustawy budżetowej, która zwiększa finansowanie mediów publicznych, sprowadzając całą sprawę do przekazania "kolejnych milionów dla TVP". Środki te jednak przekazywane są i dla telewizji, i dla rozgłośni radiowych, m.in. w celu relacjonowania najważniejszych wydarzeń w kraju i na świecie czy realizacji przedsięwzięć kulturalnych - słuchowisk, koncertów, produkcji filmowych itd. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media TVP W POLSKIM RADIU PiS polityka Sejm

Prezes Polskiego Radia o Nagrodach Mediów Publicznych

- Polskie Radio realizuje swoją misję publiczną na każdym polu. Widać to także kiedy ogłaszamy i kapitułę, i nominowanych do Nagród Mediów Publicznych - mówiła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, odnosząc się do ogłoszenia nominowanych. 
Zobacz więcej na temat:  płyta pieśń Stanisław Moniuszko media publiczne Łukasz Borowicz Renata Przemyk Marcin Pospieszalski Kraków Krzysztof Czabański telewizja telewizja publiczna TVP Dwójka Nagrody Mediów Publicznych 2022 Nagrody Mediów Publicznych

Wielka gala z okazji 70 lat Telewizji Polskiej. Prezes TVP przesłał wystąpienie z Kijowa

Twórcy kultowych programów telewizyjnych, artyści i osobowości Telewizji Polskiej wystąpili podczas "Gali Jubileuszowej - 70 lat Telewizji Polskiej w Teatrze Wielkim w Warszawie. Niestety przy naszym stole wszyscy nie mogą być – powiedział prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz z okazji 70-lecia TVP. Prezes Matyszkowicz jest w Kijowie razem z naszymi dziennikarzami przebywającymi na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  telewizja publiczna TVP gala media społeczeństwo POLSKA Ukraina

"To ogromny zaszczyt i nobilitacja". Polski dziennikarz odznaczony przez Zełenskiego

Prezydent Ukrainy odznaczył Tomasza Jędruchowa - korespondenta Telewizji Polskiej na Ukrainie, Orderem Za Zasługi III klasy. "To ogromny zaszczyt i wielka nobilitacja. Bardzo dziękuję Wołodymyrowi Zełenskiemu za uznanie, a odznaczonym koleżankom i kolegom gratuluję i życzę wytrwałości" - skomentował na Twitterze dziennikarz.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie media TVP Wołodymyr Zełenski ŚWIAT Europa

Tusk odrzucił zaproszenie do debaty z premierem Morawieckim. Pokrętne tłumaczenia rzecznika PO

Rzecznik PO Jan Grabiec poinformował na Twitterze, że Donald Tusk nie weźmie udziału w programie TVP Info "Strefa starcia". Platforma w ten sposób odrzuciła zaproszenie dla swojego lidera do debaty z premierem Mateuszem Morawieckim. Tusk - jak przekazali dziennikarze Telewizji Publicznej - wielokrotnie w przeszłości odmawiał pojawienia się w studiu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Mateusz Morawiecki TVP

Owsiak przegrał proces z Pielą. Fala komentarzy w sieci. "Trzeba reagować na te lewackie pomówienia"

"Bardzo się osobiście cieszę. Bardzo" - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego zwróciła się do Barbary Pieli - autorki "Plastusiów", która wygrała we wtorek przed sądem z szefem WOŚP, Jerzym Owsiakiem. Wyrok nie jest prawomocny. Skomentował go też pozwany - Jerzy Owsiak.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Owsiak WOŚP sądownictwo POLSKA TVP

"Zmienił poglądy o 180 stopni". TVP pyta o Radosława Sikorskiego, w tle Nord Stream, WSI i Rosja

W niedzielę wieczorem TVP opublikowało film o byłym ministrze obrony narodowej Radosławie Sikorskim. W materiale pt. "Pan z Chobielina" Marcin Tulicki pyta o politykę zagraniczną według Radosława Sikorskiego. Jak ocenia Jan Parys, polityk PO na przestrzeni lat "zmienił swoje poglądy o 180 stopni". Katarzyna Gójska zwraca zaś uwagę, że przed 2008 rokiem Sikorski "budował swój wizerunek jako antykomunista".
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski POLSKA Rosja dyplomacja Platforma Obywatelska TVP TVPinfo

Koncert TVP z okazji otwarcia kanału przez Mierzeję Wiślaną. Plejada gwiazd w Elblągu

"Wierzę w lepszy świat" - pod takim hasłem Telewizja Polska organizuje koncert w 83. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę oraz w dniu oficjalnego otwarcia kanału przez Mierzeję Wiślaną. Artyści wystąpią w sobotę w Elblągu. Koncert będzie transmitowany na antenie TVP1 od godz. 18.
Zobacz więcej na temat:  Mierzeja Wiślana koncert TVP Elbląg społeczeństwo POLSKA Przekop Mierzei 2022 Przekop Mierzei Wiślanej