more_horiz
PR24 Portal
Section05

TVPinfo

Projekt dot. likwidacji TVP Info. Wiceminister kultury: celem jest zniszczenie mediów publicznych

- Państwo nie muszą liczyć się ze skutkami, ponieważ działacie z imperatywu misji dziejowej, was nie interesują koszty i ofiary, ważne jest tylko burzenie starego porządku, bez względu na opłakane skutki, tego właśnie burzycielskiego aktu - powiedział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Szymon Giżyński, odnosząc się w Sejmie do autorów projektu ustawy likwidującej TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  Sejm polityka media publiczne TVPinfo media POLSKA

Opozycja chce likwidacji TVP Info. Medioznawca wskazuje sprzeczności w projekcie ustawy

- Gdyby ktoś przeczytał tytuł tego projektu ustawy, to w nim nie ma takiej informacji, że czegoś się zabrania. Jest przecież o opłatach abonamentowych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Janusz Kawecki, medioznawca, były członek KRRiT, o projekcie, który w Sejmie ma przedstawić Rafał Trzaskowski. Celem proponowanych zmian jest między innymi likwidacja stacji TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  TVPinfo media Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski POLSKA polityka

Sejm zajmie się projektem ws. likwidacji TVP Info. Joanna Lichocka obawia się "rynsztoku oskarżeń PO"

- Próba niszczenia mediów publicznych to działanie wprost przeciwko Polsce - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS i członek Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka, oceniając projekt ustawy o likwidacji TVP Info złożony w Sejmie. - Politycy walczą z mediami, które mają odwagę ich krytykować, i należy na to patrzeć w kategoriach prostackiej walki politycznej - stwierdziła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne TVP TVPinfo Joanna Lichocka media

TVP Info: poseł Platformy Obywatelskiej ujawnił informacje pozwalające na identyfikację ofiar pedofila z PO

W Szczecinie zmarł 16-letni syn posłanki PO Magdaleny Filiks. Politycy tej partii (m.in. Donald Tusk, Sławomir Nitras) oraz bliskie im media głównego nurtu próbują użyć śmierci chłopca do walki politycznej. Winą za tragedię obarczają redakcje, które ujawniły problem pedofilii w PO i zwróciły uwagę na pracującego kilkanaście lat z dziećmi przestępcę Krzysztofa F. Jak podkreśla tvp.info, to poseł PO Piotr Borys jako pierwszy ujawnił informacje, które ostatecznie pozwoliły ustalić tożsamość ofiar Krzysztofa F., i zrobił to w trakcie programu na żywo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska pedofilia TVPinfo regiony Szczecin zachodniopomorskie

"Nasz człowiek w Warszawie" nie spodobał się Tuskowi. Szef PO pozywa dziennikarzy TVP Info

- W Niemczech, gdy ktoś krytykuje Angelę Merkel, nikt nie zastrasza dziennikarzy - mówi szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski komentując pozew, jaki skierował m.in. wobec niego i TVP lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk za film "Nasz człowiek w Warszawie". Szef PO domaga się od telewizji publicznej opublikowania przeprosin i wpłaty pieniędzy na fundację na rzecz dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska Rosja TVP TVPinfo media publiczne

PR24 PO chce likwidacji TVP Info. Joanna Lichocka: nie podoba im się, że stacja mówi prawdę

- Platforma Obywatelska próbuje zneutralizować niewygodny dla siebie przekaz, nazywając go propagandą. Jeżeli w "Wiadomościach" TVP są kłamstwa, to niech wytaczają procesy. Podobno wierzą w niezawisłe sądy. Dlaczego codziennie nie słychać o żądaniach sprostowań? Bo w TVP Info nie ma kłamstw, jest obraz rzeczywistości, który nie podoba się PO - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Joanna Lichocka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA media publiczne TVP TVPinfo

Bogdan Pęk o czołowych politykach PO: dzięki nim Rosja zwiększyła swoje polityczne wpływy w Polsce

- On [R. Sikorski - przyp. red.] łącznie z Donaldem Tuskiem prowadził politykę, która uzależniła Polskę od dostaw energii - gazu, ropy - i zwiększyła w kraju wpływy Rosji, z negatywnymi skutkami - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk (były senator PiS). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Radosław Sikorski Donald Tusk Rosja Platforma Obywatelska TVPinfo

"Zmienił poglądy o 180 stopni". TVP pyta o Radosława Sikorskiego, w tle Nord Stream, WSI i Rosja

W niedzielę wieczorem TVP opublikowało film o byłym ministrze obrony narodowej Radosławie Sikorskim. W materiale pt. "Pan z Chobielina" Marcin Tulicki pyta o politykę zagraniczną według Radosława Sikorskiego. Jak ocenia Jan Parys, polityk PO na przestrzeni lat "zmienił swoje poglądy o 180 stopni". Katarzyna Gójska zwraca zaś uwagę, że przed 2008 rokiem Sikorski "budował swój wizerunek jako antykomunista".
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski POLSKA Rosja dyplomacja Platforma Obywatelska TVP TVPinfo

Умер польский историк и политолог Ежи Таргальский

Ежи Таргальский - автор громкой серии публикаций «Ведомственные дети», преподаватель Варшавского университета, бывший член правления Польского Радио и бывший директор Зарубежной службы Польского Радио.
Zobacz więcej na temat:  Спецслужбы TVPinfo Gazeta Polska

Łukasz Jankowski: widziałem Donalda Tuska w lepszej formie

- Widziałem Donalda Tuska w lepszej formie i kiedyś mierzył się z nieco innymi przeciwnikami niż stacja telewizyjna - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski z Radia Wnet. Gośćmi audycji byli również Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna") oraz Miłosz Lodowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Jarosław Kaczyński TVPinfo media publiczne COVID-19 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

Zbierali podpisy Trzaskowskiemu przed ogłoszeniem daty wyborów. Zaskakująca decyzja warszawskiej prokuratury

Przed ubiegłorocznymi wyborami prezydenckimi portal tvp.info ujawnił nagranie, na którym widać, że w biurze jednej z warszawskich radnych z Koalicji Obywatelskiej zbierane są podpisy poparcia pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, która prowadziła postępowanie w tej sprawie, umorzyła je. Radny PiS Marek Borkowski przekazał portalowi tvp.info uzasadnienie decyzji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory Rafał Trzaskowski Państwowa Komisja Wyborcza prokuratura dane osobowe Platforma Obywatelska TVPinfo kampania wyborcza koalicja obywatelska opozycja