more_horiz
PR24 Portal
Section05

ubezpieczenie na życie

Compensa wypłaci klientom rekompensaty. UOKiK: dzięki temu spółka uniknie kary finansowej

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ma wypłacić konsumentom rekompensaty - zdecydował prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Jak podał Urząd, zarzut wobec spółki dotyczył oferty wysyłanej konsumentom w rocznicę ubezpieczenia; prezes UOKiK ją zakwestionował i zobowiązał spółkę do jej zaniechania.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK ubezpieczenie na życie umowa składki na ubezpieczenie finanse osobiste

Prezes PIU: Polska jest największym rynkiem ubezpieczeniowym w tej części Europy

Choć Polacy wciąż mniej się ubezpieczają niż w krajach Europy ,to jednak wzrasta liczba zawieranych polis na ochronę zdrowia i mieszkań stale rośnie - powiedział Jan Grzegorz Prądzyński prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) w programie "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenia ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie na życie ubezpieczenie domu PZU pkb

Ubezpieczenia wzajemne rosną w siłę

Rośnie popularność ubezpieczeń wzajemnych, a swoją pozycję na rynku umacnia TUW PZUW. Ubezpieczyciel przekroczył w zeszłym roku miliard złotych rocznego przypisu składki. Tym samym, z wyprzedzeniem osiągnął cel strategiczny zakładany na 2024 rok - powiedział Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW w audycji "Ekspres Gospodarczy".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenie mieszkania ubezpieczenia składka OC

Grupa PZU pokazała wyniki za III kwartał. Zysk netto jest wyższy od oczekiwań rynkowych

Zysk netto przypisany właścicielom jednostki dominującej grupy PZU w III kwartale 2022 r. spadł do 660 mln zł z 739 mln zł rok wcześniej - podała spółka. Zysk okazał się jednak 13 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 583 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU Pekao ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie domu POLSKA społeczeństwo

W ramach odszkodowań Polacy dostali 22,5 mld zł. Głównie z ubezpieczeń na życie i komunikacyjnych

W pierwszej połowie 2022 r. Polacy otrzymali niemal 22,5 mld zł odszkodowań i świadczeń ubezpieczeniowych - wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. To prawie 13 proc. więcej niż rok temu. W ubezpieczeniach majątkowych największą część odszkodowań stanowią produkty komunikacyjne.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu ubezpieczenia finanse osobiste

Początek końca polisolokat? Sądy przyznają rację klientom towarzystw: nie wiedzieli, co kupują

Osoby walczące o odzyskanie pieniędzy utopionych w polisach inwestycyjnych zobaczyły światełko w tunelu - pisze portal Money.pl. Według niego w warszawskim sądzie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zapadło dziesięć wyroków unieważniających tego typu umowy z ubezpieczycielami. Zdaniem pełnomocniczki poszkodowanych to przełom, który ma szansę przyspieszyć postępowania i daje ofiarom nadzieję na odzyskanie pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenia ubezpieczenie na życie KNF sąd Leszek Czarnecki

Rośnie wartość wypłat z ubezpieczeń. Niemal połowa to polisy na życie

Ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym w I kwartale tego roku 11,5 mld zł odszkodowań i świadczeń ubezpieczeniowych. Według Polskiej Izby Ubezpieczeń wartość wypłat wzrosła o 12,6 proc. w stosunku do I kwartału poprzedniego roku. "W dużym stopniu wzrosły wypłaty związane ze szkodami majątkowymi, przede wszystkim dotyczącymi ognia i innych żywiołów" - informuje PIU.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu odszkodowanie finanse osobiste

UOKiK sprawdzi cztery towarzystwa ubezpieczeniowe. Chodzi o udostępnianie auta zastępczego

"Prezes UOKiK wszczął postępowania wyjaśniające wobec czterech towarzystw ubezpieczeniowych, które udostępniają pojazdy zastępcze po wypadkach" - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Kontrola to wynik skarg konsumentów na praktyki takich firm.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie ubezpieczenie na życie samochody samochód wypadek kierowca kierowcy

Inwestycje w zdrowie pracowników? To się opłaca!

Pracodawcy coraz częściej decydują się na to, aby zapewnić swoim pracownikom dodatkową opiekę zdrowotną. W wielu firmach, i to nie tylko tych dużych, to właściwie już standard. Przedsiębiorcy angażują się także w działania profilaktyczne i programy prozdrowotne.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie domu ubezpieczenia PZU inwestycje zdrowie medycyna pracodawcy pracownicy

Coraz częściej ubezpieczamy się na życie. Jest jednak jeden minus

W ciągu trzech kwartałów 2021 r. Polacy otrzymali 30,3 mld zł odszkodowań i świadczeń ubezpieczeniowych. To prawie 3 proc. więcej niż rok wcześniej. Po III kwartałach odszkodowania z tytułu ubezpieczeń ochronnych na życie wzrosły o 26,5 proc. "To przede wszystkim efekt zwiększonej śmiertelności" - wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu odszkodowanie

Prezes PIU: świadczenia z ubezpieczeń na życie wzrosły o 28 proc. To efekt wyższej śmiertelności

Świadczenia z ochronnych ubezpieczeń na życie wzrosły w I kwartale 2021 r. o ponad 28 proc. w porównaniu z odpowiednim okresem w zeszłym roku - powiedział Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń. To efekt wyższej śmiertelności, która dotyczyła także młodszych grup wiekowych - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie na życie ubezpieczenia firma biznes