more_horiz
PR24 Portal
Section05

ubezpieczenie

Rzecznik finansowy chce mniejszych kar dla kierowców, którzy pomyłkowo nie przedłużyli polisy OC

- Rzecznik finansowy wskazuje na potrzebę łagodniejszego podejścia do kierowców, którzy na skutek pomyłki nie kupili komunikacyjnego ubezpieczenia OC. Taka propozycję skierował do ministra finansów - informuje Prawo.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie odszkodowanie odpowiedzialność obcokrajowcy wypadkowość Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy wypadek finanse pieniądze prawo

OC drożeje. To może być początek lawiny

To może być początek lawinowych wzrostów cen polis OC. W październiku, po wielu miesiącach spadków, średnia cena obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu wzrosła i wynosi 501 zł – wynika z raportu RMF FM i Rankomat.pl.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja ubezpieczenia ubezpieczenie ubezpieczenie samochodu odszkodowanie opłata opłaty Polskie Radio wypadek pieniądze prawo finanse GOSPODARKA

Placówki medyczne coraz częściej wykupują nadwyżkę ubezpieczeniową. "To cechuje świadomych menedżerów"

30-40 proc. placówek medycznych w Polsce ma wykupioną nadwyżkę ubezpieczeniową - ocenił prezes TUW PZUW Rafał Kiliński. Jego zdaniem zmienia się podejście do dodatkowych ubezpieczeń m.in. ze względu na wzrost świadomość pacjentów. Zaznaczył, że zakup przez szpital tzw. nadwyżki to jest coś, "co cechuje świadomych menedżerów służby zdrowia, dlatego że ubezpieczenie jest na ciężkie czasy".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA szpital medycyna choroba ubezpieczenie PZU NFZ

Polacy oszukują ubezpieczyciela

Ubezpieczenia to temat kontrowersyjny. Jedni narzekają na zbyt wysokie składki, inni na to, że gdy przychodzi co do czego, odszkodowanie nigdy nie jest wystarczająco duże. Jeżeli i tak jest bezwartościowe, to może warto nagiąć troszeczkę prawdę i płacić mniej?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy prawo społeczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze kary Polskie Radio ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie ubezpieczenia ubezpieczenia komunikacyjne

Minister KPRM: ceny ubezpieczeń samochodowych nie pójdą w górę

- Celem ustawodawcy nie było podniesienie opłat dla towarzystw ubezpieczeniowych - wskazał sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński, odnosząc się prac dotyczących zmian ustawy prawo o ruchu drogowym. Jak dodał, ceny ubezpieczeń samochodowych nie pójdą w górę.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja ubezpieczenia ubezpieczenie ubezpieczenie samochodu odszkodowanie opłata opłaty Polskie Radio wypadek pieniądze prawo finanse GOSPODARKA

Kompendium wiedzy o odszkodowaniach po powodziach i podtopieniach. Serwis informacyjny Rzecznika Finansowego

Na stronie internetowej Rzecznika Finansowego dostępne jest kompendium wiedzy na temat odszkodowań po powodziach i podtopieniach. Urząd opublikował odpowiedzi na najczęściej zadawane przez poszkodowanych pytania. Według ekspertów z przystąpieniem do usuwania skutków zalania i napraw nie trzeba czekać do pojawienia się rzeczoznawcy przysłanego przez ubezpieczyciela.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA powódź ubezpieczenie akcja ratunkowa

Branża wodociągowo-kanalizacyjna stawia na ubezpieczenia wzajemne

W ramach Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych  Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych powstał  związek wzajemności członkowskiej, zrzeszający firmy wodociągowo-kanalizacyjne. Branży ma to przynieść korzyści finansowe, a odbiorcom wody, czyli nam wszystkim, zapewnić większe bezpieczeństwo - powiedzieli goście audycji "Ekspres Gospodarczy" w radiowej Jedynce: Krzysztof Dąbrowski, prezes Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" oraz Rafał Kiliński, prezes Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wodociągi PZU ubezpieczenia ubezpieczenie awarie

Przełomowy wyrok Sądu Najwyższego. Chodzi o ubezpieczenie OC

Odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu to nie tylko kwota wydatków poniesionych na jego naprawę, ale też równowartość hipotetycznie określonych kosztów przywrócenia pojazdu do stanu poprzedniego - orzekł Sąd Najwyższy, uwzględniając skargę nadzwyczajną Prokuratora Generalnego.
Zobacz więcej na temat:  ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie GOSPODARKA wypadek transport samochód społeczeństwo POLSKA Sąd Najwyższy sądownictwo

Czy OC drożeje w Polsce powiatowej? Niemal 60 miast dotkniętych podwyżkami

Średnia ogólnopolska cena OC od początku roku pozostaje niemalże bez zmian. W tym samym czasie, w 59 polskich miastach, głównie mniejszych, stawki znacząco wzrosły. Punktowe podwyżki dotyczyły przede wszystkim miejscowości poniżej 100 tys. mieszkańców i wynikają z głęboko sięgających selektywnych kalibracji cen przez towarzystwa ubezpieczeniowe.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja ubezpieczenia ubezpieczenie ubezpieczenie samochodu odszkodowanie opłata opłaty Polskie Radio wypadek pieniądze prawo finanse GOSPODARKA

Ponad 17 mln osób płaci składki do FUS. Prezes ZUS: sytuacja jest dobra mimo rosnących wydatków

Pracuje rekordowa liczba osób, wynagrodzenia rosną w tempie dwucyfrowym, mamy bardzo dobrą sytuację Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Wpływa dużo składek, a dokłada się do nich również ponad 350 tys. zatrudnionych uchodźców z Ukrainy, więc w mniejszym stopniu korzystamy z dotacji budżetowej - mówiła w audycji Rządy Pieniądza prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ZUS składki na ubezpieczenie ubezpieczenie emerytura