X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
uchodźcy

Tysiące funkcjonariuszy zabezpiecza granicę. "Skala migracji zależna jest tylko od strony białoruskiej"

- 7 tys. funkcjonariuszy SG, żołnierzy, policjantów i innych służb mundurowych zabezpiecza odcinek granicy z Białorusią - poinformował komendant Podlaskiego Oddziału SG płk Andrzej Jakubaszek. Przyznał, że nie da się zabezpieczyć granicy w taki sposób, by w stu procentach uniemożliwić jej nielegalne przekroczenie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna granica uchodźcy służby i bezpieczeństwo

"Mamy twarde dane potwierdzające udział Rosji w tym, co się dzieje". Żaryn o kryzysie migracyjnym

- Widzimy zaangażowanie rosyjskie w kryzys na granicy z Białorusią, chociaż Rosji zależy, żeby jej z tym nie łączyć - powiedział Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Jego zdaniem Polska, umacniając granicę z Białorusią, daje sygnał, że destabilizacja naszego kraju się nie uda.
Zobacz więcej na temat:  migracja kryzys migracyjny POLSKA granica uchodźcy Stanisław Żaryn służby i bezpieczeństwo Białoruś Rosja

Dyrektor domu dziecka, z którego uciekają młodzi migranci: nie są zainteresowani pobytem w Polsce

Nastolatki, które zostały zatrzymane przez straż graniczną za nielegalne przekroczenie polskiej granicy, jeśli nie są pod opieką dorosłych, ze strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców trafiają do domów dziecka. W tym roku do domu dziecka w Kętrzynie trafiło 49 takich dzieci - wszystkie z niego uciekły. - Ta młodzież nie kryje, że Polska nie jest ich celem, że chcą się dostać do Europy Zachodniej - powiedziała dyrektor placówki Bożena Biegańska-Wójtowicz.
Zobacz więcej na temat:  polityka Europa migracja kryzys migracyjny POLSKA granica dzieci dom dziecka uchodźcy

Ilu Afgańczyków ewakuowanych do Polski otrzymało ochronę międzynarodową? Sprawdź nowe dane

Wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej złożyło 1000 ewakuowanych do Polski Afgańczyków. Urząd do Spraw Cudzoziemców wydał już pierwsze decyzje o udzieleniu tym osobom ochrony międzynarodowej. Jak poinformował rzecznik UdSC Jakub Dudziak, dotychczas status uchodźcy nadano 60 cudzoziemcom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA obcokrajowcy migracja imigracja społeczeństwo uchodźcy pomoc

Migranci regularnie nękani przez francuskie służby. Szokujący raport HRW

Organizacja Human Rights Watch (HRW) w swoim raporcie na temat sytuacji migrantów we Francji oskarżyła w czwartek francuskie władze o złe traktowanie migrantów i wezwała do "przerwania błędnego koła powtarzających się wydaleń i nękania". Codzienne eksmisje, namioty celowo przecinane tak, aby nie nadawały się już do użytku, skonfiskowane rzeczy osobiste, zastraszanie - tak wygląda polityka francuskich służb wobec migrantów według raportu HRW.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja migracja uchodźcy Human Rights Watch policja

Gawkowski: powinniśmy pomagać migrantom, ale rozsądnie

- Przede wszystkim Polska powinna przyjmować uchodźców, którzy koczują gdzieś na granicy, a następnie dawać im wnioski azylowe i sprawdzać tych ludzi. Mamy ośrodki dla uchodźców i migrantów powinniśmy właśnie tam kierować - powiedział w audycji "Sygnały dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Gawkowski lewica Grzegorz Jankowski granica Białoruś Unia Europejska reżim Aleksander Łukaszenka migracja imigranci w Europie uchodźcy

"Polacy muszą wiedzieć co się dzieje". Kamil Basaj o białoruskiej propagandzie

Po tym jak do sieci trafiły zdjęcia rannych zwierząt, rozpowszechniane przez białoruski reżim, przyszedł czas na zdjęcia dzieci. Jak zaznacza w rozmowie z portalem TVP.info prezes Fundacji Info OPS Kamil Basaj, "opinia publiczna powinna być informowana o że te emocje są w nich wywoływane przez konkretne państwa". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica straż graniczna uchodźcy Białoruś służby i bezpieczeństwo

Szef MSW Niemiec: rośnie liczba migrantów, ale sytuacja jest pod kontrolą dzięki współpracy z polską SG

Minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Michael Stuebgen oświadczył, że znaczny wzrost liczby migrantów, którzy przez Białoruś i Polskę, dostają się do tego kraju związkowego, jest jak dotąd pod kontrolą. Współpracę z polską strażą graniczną ocenił jako "doskonałą".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy uchodźcy migracja kryzys migracyjny służby i bezpieczeństwo

Olga Tokarczuk po raz kolejny krytykuje Polskę. "Powinna przyjąć tylu uchodźców, ilu jest w stanie udźwignąć"

Olga Tokarczuk po raz kolejny skomentowała sytuację Polski. Pisarka wyraziła swoje zdanie na temat polityki polskiego rządu i służb, które nie wpuszczają na teren naszego kraju imigrantów. O przekonaniach Tokarczuk donosi austriacka prasa - "Noblistka Tokarczuk krytykuje swoją ojczyznę Polskę". 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś POLSKA granica Olga Tokarczuk uchodźcy migracja społeczeństwo