more_horiz
PR24 Portal
Section05

uchodźcy

"Dziwaczny pomysł, nie na czasie". Rzońca o powrocie do relokacji imigrantów

- Ci imigranci nie będą nawet chcieli przyjechać do Polski. Nie interesuje ich polski socjal. Gdzie mielibyśmy ich zakwaterować? Specjalistami od obozów są Niemcy, a jeszcze w 1956 roku, w Belgii, Afrykanie byli trzymani w ogrodzie zoologicznym - mówił na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Bogdan Rzońca.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Unia Europejska Komisja Europejska uchodźcy imigracja

PR24 KE wraca do pomysłu przymusowej relokacji migrantów. Kuźmiuk: gigantyczne nieporozumienie

- Masowe zaproszenie przez Angelę Merkel 1,5 mln imigrantów do UE i Niemiec zakończyło się skandalem. Powrót do tego jest gigantycznym nieporozumieniem. Rozumiem, kraje południa Europy wywierają w tej kwestii presję na KE. To są jednak konsekwencje polityki niemieckiej, a nie europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Komisja Europejska Unia Europejska ŚWIAT Polskie Radio 24 uchodźcy migracja

"Żeby nie czuć się obcym". Reportaż Moniki Hemperek "Baobab" [POSŁUCHAJ]

Niegdyś lubelski baobab kojarzył się z rozłożystą legendarną czarną topolą na placu Litewskim. Był miejscem orientacyjnym dla przybyszów, punktem spotkań, randek. Nowy Baobab jest już instytucją, miejscem integracji, gdzie przybysze, głównie uchodźcy z Ukrainy, mogą odnaleźć wsparcie drugiego człowieka, wypożyczyć książkę w swoim języku, skorzystać z różnych form merytorycznej pomocy, integrować się z miejscową społecznością.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Monika Hemperek Lublin Ukraina pr poleca uchodźcy

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie rozpoczął pilotażowy program pomocy medycznej dla uchodźców

Wojskowy Instytut Medyczny rozpoczął kilkunastotygodniowy program pilotażowy skierowany do uchodźców wojennych z Ukrainy. Wszyscy, którzy trafili do Polski po 24 lutego 2022 roku, będą mogli skorzystać z podstawowej i specjalistycznej pomocy medycznej w szpitalu modułowym, który działa na terenie Instytutu w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy wojna na Ukrainie medycyna służba zdrowia

День відкритих дверей в Опольському університеті пройде українською мовою

В Опольському університеті проведуть україномовний День відкритих дверей. Відбудеться він онлайн — з 8 до 15 травня в університеті триватиме низка віртуальних Днів відкритих дверей. Перша віртуальна зустріч — українською мовою. 
Zobacz więcej na temat:  studia studenci Opole Ukraina uchodźcy

Pomoc uchodźcom od pierwszych dni wojny na Ukrainie. Reportaż "Spontan" [POSŁUCHAJ]

Reportaż opowiada o Łukaszu Szulcu - pomysłodawcy akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy przez grupę głównie przedsiębiorców z Wielkopolski. Zaskakuje jego ogromne poświęcenie i zrozumienie sytuacji Ukraińców uciekających przed skutkami agresji rosyjskiej. Z pomocą uchodźcom ruszył już w pierwszych dniach po wybuchu wojny.
Zobacz więcej na temat:  reportaż wojna na Ukrainie wolontariat Poznań Adam Bogoryja-Zakrzewski pr poleca reportaż w Jedynce uchodźcy

PR24 Co zostało z nauczania Jana Pawła II? "Przyjęcie milionów uchodźców, to zdany egzamin praktyczny"

Świętujemy Poniedziałek Wielkanocny, a zatem drugi dzień Świąt Wielkanocnych. To okazja do rozmowy o samych świętach, ale też o roli chrześcijan i chrześcijaństwa na świecie. W Polskim Radiu 24 mówili o tym ks. prał. Bogdan Bartołd (proboszcz archikatedry warszawskiej) i ks. prof. Waldemar Cisło (dyrektor polskiego oddziału Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Paweł II uchodźcy Ukraina wojna na Ukrainie Kościół religia Adrian Klarenbach Bogdan Bartołd ks. Waldemar Cisło